287 Shares 3613 views

Samochód "Fiat Tempra": opis, specyfikacje i opinie

Rodzinny samochód średniej wielkości Fiat Temra został wyprodukowany przez włoski koncern przez osiem lat: od 1990 do 1998. Ten model zastąpił samochód znany jako Regata. Nowością z "Fiat" była konkurencja dla takich modeli jak Peugeot 306 i Ford Escort. Wprawdzie producenci naprawdę zdołali wypuścić samochód, który stał się popularny. I to powinno być omówione bardziej szczegółowo.


Krótko o modelu

W latach dziewięćdziesiątych duże rodziny sedanów były bardzo popularne, więc głównym celem deweloperów było stworzenie przestronnego i komfortowego samochodu. Długość sedana wyniosła 4355 mm, a szerokość – 1685 mm. Wagon miał kilka innych wymiarów. Jej długość wynosiła więcej o 110 mm. Rozstaw osi, jak i rzeczywiście, był taki sam dla sedana, a dla wagonu – 2540 mm.

"Fiat Tempra" postanowiono zbudować na tej samej platformie, która stanowi podstawę modelu Tipo. Co ciekawe, obywatele Brazylii mogli kupić nie tylko sedan z wagonem stacjonarnym, ale także inną wersję. To był dwuskrzydły kombi, pod maską którego znajdował się czterocylindrowy silnik z turbodoładowaniem o pojemności 2 litrów .

Innym ciekawym faktem jest to, że Fiat Tempra stał się popularny ze względu na cenę i dobry sprzęt. Załóżmy, że należał do kategorii modeli budżetowych, ale nadal dostępny był panel cyfrowych instrumentów w jego konfiguracji.

Co pod maską?

Pierwsze modele Fiat Tempra były oferowane w benzynowych 4-cylindrowych agregatach prądotwórczych. W sumie były trzy wersje benzyny i jeden olej napędowy. Powinny być wymienione.

Silniki benzynowe pochłaniają objętość 1,4, 1,6 i 2,0 litrów. Siłą pierwszego było 76 "koni". Ale w 1992 roku ulepszono, a moc spadła do 69 KM. Ale silnik znalazł katalizator i wtryskiwacz paliwa. Jednostka 1,6 litra produkowała 77 "koni", a silnik o pojemności 2 litrów był najbardziej wydajny – 113 KM. Ten silnik mógłby pochwalić się katalizatorem i wtryskiem wielopaliwowym.

Silnik Diesla produkował tylko 65 "koni" o pojemności 1,9 litra. Ale była też wersja turbo. Chwytał moc 90 KM.

Tutaj takie auta były w samochodzie Fiata Temra. Przy okazji, silniki były oferowane z 4- i 5-stopniową "mechaniką". W 1991 r. Pojawiły się modele z 4-biegową automatyczną skrzynią biegów wyposażoną w tryb normalny i sportowy.

Nawiasem mówiąc, najpotężniejszy silnik został umieszczony pod maską wersji sprzedanych w Brazylii. To był 2-litrowy, 4-cylindrowy, 16-zaworowy i produkowany 127 KM. Nawiasem mówiąc, produkcja w Brazylii trwała przez jakiś czas po tym, jak europejskie modele przestały wychodzić z linii produkcyjnych.

Tempra SW

W maju 1990 r. Ukazał się nowy model. Nazywał się Fiat Tempra SW. Pod maską zainstalowano 1,8-litrowy silnik benzynowy o mocy 109 KM. Od 1992 roku silnik wyposażony jest w katalizator i wtryskiwacz paliwa. Wtedy była wersja z trwałym napędem na wszystkie koła, hamulcami tarczowymi, a także systemem ABS. Dzięki temu model "Fiat Tempra" stał się jeszcze bardziej popularny. Nawiasem mówiąc, Diesel również zaczął instalować pod maską modelu w 1992 roku. Wydało to moc 90 KM. I był również turbodoładowany.

Wygodny samochód

"Fiat Tempra" został stworzony w celu umożliwienia ludziom zakupu go na rodzinne wycieczki, warto powiedzieć i jak to jest wygodne. Jako przykład można przytoczyć powyższą wersję SW.

Salon samochodowy jest całkiem interesujący. Jest nieco niezwykły pod względem projektowania, ale mimo to ergonomiczny. Tapicerka drzwi i fotele wykonane są z wysokiej jakości weluru, które nawet teraz przy prawidłowym czyszczeniu będą dobrze wyglądać. Materiał panelu wyposażony w miękką powłokę dotykową jest również dobry.

Z przyjemnością kontrolę klimatu: jest bardzo prosta pod względem zarządzania i skutecznego. Zadowolenie i obecność automatycznego korektora światła głównego. Inną listą wyposażenia jest ABS, przednie fotele z windą, regulacja i podłokietniki, alarm i dobra akustyka, okna elektryczne są mechaniczne.

Można zauważyć, że specjaliści zrobili świetną robotę, tworząc deskę rozdzielczą. Nie ma w tym nic zbędnego, wszystkie czytania są czytelnie czytane. Jest jednak jeden mały minus. Niech wskaźniki i są wyposażone w napęd elektryczny, wszystko to samo podczas jazdy na źle strzałki powierzchni "skakać" i "drżeć".

Ale w samochodzie jest dużo miejsca. Nawiasem mówiąc, wszystkie fotele (nawet w tylnym rzędzie) są wyposażone w pasy bezpieczeństwa. Przedział bagażowy jest niewielki, ale można przekształcić fotele, co znacznie zwiększy jego wysokość. Wewnątrz łatwo można umieścić ładunki o długiej długości, ponieważ pokrywa bagażnika składa się z dwóch części. Można ją załadować, zamykając pokrywę główną. To bardzo wygodne.

Co mówią właściciele?

Opinie ten samochód stoi w sprzeczności. Pod wieloma względami trudno jest znaleźć samochód w dobrym stanie. Ciało nie jest dobrze ocynkowane. Inną wadą jest to, że trudno jest kontrolować ten samochód, jeśli jest pusty. Najlepiej w tym przypadku nie przekraczać prędkości 90 km / h, ponieważ samochód zacznie "odbijać".

Ale plusy samochodu także są dużo (poza komfortem i ergonomią kabiny). Po pierwsze, części zamienne Fiat Tempra są bardzo tanie. A poza tym, w służbie jest tak proste, jak to możliwe. Nawet jeśli nie możesz odnaleźć oryginalnych części zamiennych (zwykle z powodu tego, że w modelu tym jest kilka maszyn tego modelu do demontażu w tym lub tym regionie), możesz odebrać szczegóły z innych samochodów zagranicznych, a nawet z "Lady".

Ogólnie rzecz biorąc, samochód jest bardzo ekonomiczny. Zapewniam, że niektórzy ludzie posiadający ten samochód, przez 80 tysięcy kilometrów starannie, będą musieli zmienić tylko starter, przednie filary i pasek rozrządu. Oczywiście nie powinniśmy zapominać o oleju i świecach.

Koszt

Wreszcie warto zaznaczyć, ile można kupić samochodu. W zasadzie, kombi w dobrym stanie z 2-litrowym silnikiem o mocy 113 KM można kupić na 80-100 tys. Rubli. Modele można znaleźć na mniejszą ilość, ale trzeba będzie dokładnie sprawdzić samochód w przypadku awarii i rdzy.

W zasadzie, jest to dobry, pojemny i dobry samochód za niewielkie pieniądze. Jeśli traktujesz go ostrożnie, będzie służył swoim panu przez wiele lat.