429 Shares 1809 views

Zawór GAZ-53: Regulacja. ciężarowe

W latach 60. ubiegłego wieku w Zakładzie Gorkiego Automobile rozpoczęła serię samochodów ciężarowych średniej ładowności. Jednym z nich był GAZ-53. Przekonajmy się jego specyfikacji, jak również mówić o regulacji zaworów.

Wózki 52, 53 i 66 serii były władca te wagony do zastosowania w gospodarce narodowej. pod warunkiem, że transport w branży i są z powodzeniem stosowane w rolnictwie.

Historia modelu

W 1964 roku przedstawiono podstawowy model samochodu GAZ-53. Został on wyposażony w jednostkę już indeksu ZMZ 58. był GAZ-53 (olej napędowy) o pojemności 115 litrów. a. Maksymalna prędkość, co dało silnika wynosiła 85 km / h. Jednak model produkowany tylko jeden rok.

W 1965 roku, znajduje się burtowy 53A. Inżynierowie byli w stanie zwiększyć modeli o ładowności do czterech ton. W 1966 roku opublikował modyfikacji do celów wojskowych. Zapłonie gazu-53 nastąpiło w wyniku iskrzenia.

Produkcja zwrócił w 1982 roku, ale dopiero wydany około 4 milionów egzemplarzy.

Wnętrze i wygląd zewnętrzny

Etniczność 53-gie był bardzo nowoczesny. Projektanci bardziej płynną podszewka. To szczególnie dotknięte kratkę. Zbiornik gazu znajduje się pod siedzeniem kierowcy. Wypełniacz się w drzwiach kierowcy, za kabiną. Jest to bardzo przydatne w przyszłości, gdy zaczęli tłumaczyć te samochody na HBO. Najczęściej ciało GAZ-53 był w powietrzu i izoterma.

Bieg został wykonany z rozrusznika elektrycznego do przekaźnika zwijacza. Kabina została wyposażona w grzałkę i doskonałą steloochistitelyami. Siedzenia zostały wyprodukowane w formie kanapy. Ale usiąść na nim wygodnie nawet w zimie.

Gaźnik GAZ-53

Wózek jest wyposażony w dwukomorowego emulsji typu gaźnika. Również to odbywa się równoczesne otwarcie przepustnicy ze zrównoważonym komory pływakowej możliwość.

Ten gaźnik ma współczynnik K-135. Z poprzednich wersji model posiada pewne korekty. Jeśli nie ustawić parametry na silnikach z konwencjonalnymi głowicami cylindrów nie dostać się do użycia.

Gaźnik GAZ-53 działa w następujący sposób. Lewa komora jest odpowiedzialny za 5,6,7,8 cylindrów. Prawo 1,2,3,4 dostarcza paliwo w cylindrach.

transmisja

Silnik współpracuje z cztero -biegową skrzynią biegów. Został on wyposażony czterema biegami do przodu i jeden do tyłu. Box GAZ-53 normalnie pracować nawet w trudnych warunkach.

System transmisji jest oparty na standardowym szablonie. Napęd na tylne koła. Klasyczny sucha pojedynczy sprzęgło jest stosowany jako sprzęgła. Propshaft i mechanizm napędowy jest również realizowany przez klasycznego schematu.

Muszę powiedzieć, że GAZ-53 przewiduje montaż skrzynki „jałmużna”. Pozwoli to na WOM.

silnik

Jako jednostki mocy używane ZMZ-53. Ten silnik wysokoprężny osiem. Miał głowę i blok cylindra aluminium. Dystrybutorzy i cewki zapłonowe na tym silniku często zepsuł. Przed konieczności maszyna remont wzięło około 400 tys. Km. Nazwa ekonomiczny silnik nie było. Kierowcy często skarżył się zawór gazowy-53. dostosowując je było powszechne.

Jako model gaźnika dwukomorowego używane do poprawiania wysokie zużycie paliwa.

Zawieszenie samochodu Radzieckiego

średnio ciężkich ciężarówek GAZ-53 wyposażony jest w system zawieszenia wiosna zależnej. Maszyna jest wyposażona w przedni teleskopowymi amortyzatorami. Napęd samochodu trudne, ponieważ siłownik hydrauliczny nie jest przewidziane.

W celu zmiany biegu, trzeba było zrobić podwójne ściskanie sprzęgła. Układ napędowy składa się z dwóch wałów. Mimo wielu wad projektowych, naprawa GAZ-53 nie było zbyt trudne, a części są łatwo dostępne. Wśród innych problemów, samochód miał problemy z zaworami. O nich powiemy teraz.

O zaworów samonastawne

Aby obsługiwać każdy silnik musi mieć co najmniej dwa zawory na każdy cylinder. Do tej pory elementy Belleville używany. Gaz-car zawór wydechowy 53 wykonany ze stali nierdzewnej. Ma wydrążoną strukturę. Wlot jest również wykonana ze stali nierdzewnej. Aby lepiej chłodzony głowicę w korpusie elementu wypełniona jest metalową sodu. Aby poprawić odporność cieplną, fazowanie zawory wydechowe wykonane specjalnego stopu wypłynąć na powierzchnię. Pręty mają specjalny rowek na krakersy. Łączą zaworów i sprężyn talerzu.

W celu zapewnienia lepszej mieszanki paliwowej pełnią cylindra w wylocie zaworu płytkowego posiada większą średnicę niż średnica wylotu.

Gdy samochód GAZ-53 silnik wysokoprężny pracuje i używane, części są poddawane bardzo ciężkich ładunków.

Zasada działania

Przed uważamy zawór regulacji, konieczne jest, aby wiedzieć, jak one działają. Każdy wie, że głównym zadaniem, które konfrontuje te części – wdrożenie wlotowych i wylotowych. Ta wymiana gazowa.

Po pierwsze, za pośrednictwem zaworu wlotowego do cylindra mieszanki paliwa jest dostarczana, a wyjście produkty spalania przez człon wylotowy. Zamykanie i otwieranie nich prowadzone za pomocą wału krzywkowego. Do zaworu po otwarciu mógł wrócić do swojego miejsca, specjalny wiosnę. Jest to bardzo ważne w tym projekcie. Gdy zawór jest zamknięty, uszczelnia sprężynę otwarcia.

Zawór GAZ-53 – oraz konieczność dostosowania w szczelinach

Tak więc, ten element ma pręt i płytkę. Gdy silnik jest ogrzewany do temperatury roboczej, przy czym pręt jest ogrzewany i wydłużone. Dlatego, aby skompensować wydłużenie projektantów przedstawić konkretne luki technologicznej pomiędzy krzywką i Cam-pręta.

Szczelina ta może być mierzona tylko w trybie pracy na biegu jałowym. Gdy urządzenie jest już gorący, będzie to zmniejszyć lub zniknąć całkowicie. Pręt jest wydłużona pod wpływem ciepła. To tak zwane luki termiczne.

Po korekcie?

Jak często trzeba wyregulować zawór GAZ-53? wymagana jest korekta, jeśli hałas jest słyszalny charakterystyczny. On jest stworzony przez pukanie Rockers i krzywek. Odstępy mają najbardziej w pełni zgodne z normami producenta silnika. Ale jak tylko hałas powinien być prowadzony. Jeśli zużycie zaworu ma miejsce, wtedy uszkodzenie będzie ulegać nie tylko zawór zwrotny, ale wahadłowe, a wraz z nim, a także środki krzywkowe.

Jak wyregulować zawory?

Procedura ta nie będzie stanowić żadnej trudności. Najpierw musisz dowiedzieć się, w jakiej kolejności idzie ustawienie. Regulować potrzebę pewnych znaków. Na przykład, jeżeli zmniejszona moc silnika, zwiększone zużycie paliwa, nie było obce dźwięki z gaźnika i układu wydechowego.

Regulacja odbywa się za pomocą bardzo prosty sposób. Jeśli używany, potem tłok w pierwszym cylindrze powinien być ustawiony w górnym martwym punkcie. W tym celu, koło pasowe rozrządu mają specjalne etykiety. Zawory butli zamknięty. Musisz dowiedzieć się, jakie są luki. To może być inny od ideału do bardzo dużych. Każdy kierowca zna swoją osobistą idealne lukę na konkretnego silnika.

Do regulacji za pomocą śruby regulacyjnej śrubokręt przylegają do pierwszego zaworu, a następnie osłabiać nakrętkę. Po czym przeprowadza się badanie przesiewowe w celu zamknięcia szczeliny sondy w zależności od wymaganej wielkości i nie jest wymagane, aby obrócić śrubę do momentu, dopóki nie jest zaciśnięty pomiędzy wahaczem i trzpieniem. Zawór jest regulowana. Ta procedura jest przeprowadzana i na drugim elemencie. Ponadto, w celu regulacji na innych siłowników zaworów, konieczne jest trzymanie koła pasowego włączyć dalsze 90 stopni. Regulacje są powtórzone w czwartym cylindra. Kolejność operacji w cylindrach wynosi: 2 – 6 – 3 – 7 – 8.

Jeśli mówimy o drugim sposobie, jest bardzo podobna do pierwszej, ale kolejność będzie trochę inaczej. Tak więc, zawór wlotowy jest ustawiony na 1, 3, 7, 8-cylindrowym, a następnie rozładować 1, 2, 4, 5. W drugim można regulować, gdy obraca się wał korbowy o 360 stopni. Można to uznać za zamknięty pytanie „w jaki sposób skonfigurować zawór GAZ-53”. dostosowując je nie jest bardzo trudne, a nie szczególnie długi czas.

Konkludując

Jak widać, zawory i ustawienia funkcji nie różnią się od samochodów. Operacja jest bardzo prosta, nie wymaga zbyt wiele czasu. Kierowca musi tylko wiedzę o lokalizacji tych miejsc i trochę doświadczenia. konieczna jest również podstawowy zestaw narzędzi do tuningu.

Z zawory regulacyjne obsługiwać nawet początkujący kierowcy, a tym samym będzie można zapisać usług stacji obsługi.

Tak, znaleźliśmy urządzenie techniczne i regulacja zaworów rządzi ciężarówki średniej ładowności GAZ-53.