737 Shares 6345 views

Łożysko: projektowanie, wartość zastępcza

Łożysko nośnikiem jest ważnym składnikiem różnych mechanizmów. Bez niego nie mogą one wykonywać swoją pracę. Do tej pory istnieje wiele odmian łożysk, a każdy z nich ma swoją własną nazwę, kształt i rozmiar. Są one szeroko stosowane, i można je znaleźć w każdym nowoczesnym mechanizmie. Warto bliżej przyjrzeć się, jak ten kawałek jest umieszczony.

Kozioł łożyskowy składa się z cylindrycznych wałków, które rozprzestrzeniają się w kierunku poprzecznym, a każda następna prostopadła do tego, co znajduje się przed nim. Ponadto, są one rozdzielone do klatki ochronnej (urządzenia oddzielającego produkt w części). Ze względu na tę strukturę, łożysko jest w stanie podjąć ładunek ze wszystkich stron. Nie wykluczone nawet osiowe obciążenia promieniowe. Ze względu na doskonałą wydajność i łatwość montażu tych łożysk mogą być szybko zainstalowane w części i komponentów nowoczesnych pojazdów.

Należy wymienić najczęstsze model danych szczegóły.

1) za pomocą łożyska oporowego pierścienia zewnętrznego lub wewnętrznego (zintegrowany). Posiada otwory montażowe, nie trzeba kołnierzy zaciskowych. Pracować ten projekt nie wpływa na instalację, dzięki czemu dokładność obrotowa jest zawsze stabilny. Ten typ łożyska służą do obracania wewnętrznej i zewnętrznej pierścieni.

2) łożysko podtrzymujące posiada zewnętrzny pierścień, który jest oddzielony na obracanie wewnętrznej. Więc najpierw oddzielić, ale tym razem druga jest połączona z obudową. Model ten jest stosowany w przypadku, gdy trzeba obracać pierścieni wewnętrznych.

3) koziołka łożyskowego ze zdejmowanym pierścieniem wewnętrznym do obracania zewnętrznej. Ten szczegół ma takie same cechy jak poprzedni. Ma ona zastosowanie tylko tam gdzie potrzeba dokładności obrotu pierścienia, który znajduje się na zewnątrz.

4) pojedynczo podzielone. Ma te same cechy jak dwa poprzednie. Jednak on zesztywniał.

Nie wspominając już o wymianie łożysk. Jeśli zaczął walić stojaka łożyska oporowe – to musi być zmienione w trybie pilnym. W celu przeprowadzenia wymiany jest bardzo prosta. Aby to zrobić, istnieje cała masa sposobów.

Można przeprowadzić kompletny demontaż jednostki rack z tarczy hamulcowej i pięści. Proces ten zajmie dużo wysiłku, ale nie trzeba instalować wyrównania w nowy sposób.

Innym sposobem jest łatwiej – wystarczy odłączyć stojak, który odłączyć zwrotnicę. Następnie zdjąć górną część sprężyny amortyzatorów i faktycznie.

Inną opcją. Aby rozpocząć, należy usunąć stojak, a następnie – na wiosnę. Odkręcić nakrętkę do góry, znajdującą się na pręcie przepustnicy. Następnie wyjąć łożysko oporowe – będzie widać drugą nakrętkę na pręt. I musi być zastąpiony przez jednego, który jest cieńszy.

Jak można stwierdzić, że jest czas na zmianę rolę? Podczas pokonywania zakrętów lub hamowania przy małych prędkościach jest wydawana skrzypienie gdzieś w okolicach koła. Po tych dźwięków idzie do prawego koła kierownicy. Nawet jeśli słychać zgrzytanie gdzieś w pobliżu przepustnicy podczas jazdy „gęsią Speed” i nieprawidłowości.