225 Shares 4365 views

Wzdęcia: co robić? Jak radzić sobie z wzdęcia?

Wielu ludzi w obliczu takiego nieprzyjemnego problemu jak wzdęcia. Co robić w takich przypadkach? Co powoduje wzdęcia? Czy to możliwe, aby zorganizować pracę przewodu pokarmowego w domu? Kwestie te są interesujące dla wielu pacjentów.

bębnica

Zwykle dziennie w zdrowej osoby powstaje około 0,9 litrów gazu w jelitach. Nawiasem mówiąc, wytwarzanie związków gazowych jest związane głównie z aktywnością żywych mikroorganizmów w układzie pokarmowym.

Ale niektórzy ludzie mają podwyższony formacji gazu. Zaburzenia takie posiada własną nazwę medyczną – wzdęcia. Nawiasem mówiąc, naruszenie ustawiony jest stałym towarzyszem chorób przewodu pokarmowego. Według statystyk, najczęściej od ciągłego wzdęcia dotyka ludzi starszych niż 50 lat.

Wzdęcia: Przyczyny

Wzdęcia – problem z wyjątkowo nieprzyjemne. A dzisiaj, wiele osób interesuje się pytania, dlaczego występuje wzdęcia. Współczesna medycyna zna wiele przyczyn tego zjawiska:

 • wzdęcia często spowodowane specyfiką władzy.
 • Powody, dla zwiększenia produkcji gazu jest również dysbioza jelit, w którym obserwowane zmiany jakościowe i ilościowe mikroflory.
 • Wzdęcia występuje na tle chorób przewodu pokarmowego związanego z utratą wartości syntezy enzymów, w wyniku czego nie jest w pełni strawionego pokarmu gromadzi się w jelitach, w której rozpocznie się proces fermentacji.
 • Gazy w jelitach mogą gromadzić się w obecności przeszkód mechanicznych, które ma miejsce w obecności stałych kału, guzy nagromadzenie robaków i tak dalej. D.
 • Naruszenie wypróżnień może również powodować wzdęcia.
 • Dla niektórych osób, istnieje tzw wysokościowy wzdęcia – wzdęcia zaczyna ze spadkiem ciśnienia atmosferycznego.

Wzdęcia i zaburzenia przewodu pokarmowego

Oczywiście, zwiększone powstawanie gazu wpływa na pracę całego układu pokarmowego, przynosząc w życiu człowieka wiele problemów. Oto główne skargi pacjentów z takiej diagnozy:

 • Przede wszystkim są bóle brzucha, ponieważ wzrost gazu pociąga za sobą rozciągając ściany jelit i skurcz odruch.
 • Innym objawem jest stała obrzęk, co z kolei jest spowodowane wzrostem wytworzonego gazu.
 • Wielu pacjentów skarży się na ciągłe dudnienie w brzuchu. Dzieje się tak wtedy, gdy gaz jest mieszany z płynem w jelitach.
 • Wzdęcia często towarzyszą zaburzenia fotela. Najczęstszym wszystkich pacjentów skarżą się na biegunkę, choć prawdopodobieństwo nawracających zaparć nie jest również wykluczone.
 • Ze względu na odwrotnej przychodów gazu z ludźmi brzuchu z takiej diagnozy cierpią na częste otryzhek że jest również niezwykle frustrujące.
 • Nieprawidłowe trawienie w jelicie i obecność niepełnych produktów rozszczepienia spożywczych wiąże nudności.
 • Jednym z objawów jest częste flatulyatsiya – gazy wychodzą odbytnicy. Nieprzyjemny zapach jest powodowany obecnością gazowego siarkowodoru.

Najczęstsze objawy wzdęcia

Stała wzdęcia w żołądku nie tylko wpływa na pracę przewodu pokarmowego – jest zjawiskiem negatywnym wpływem na całe ciało. W szczególności, osoby cierpiące na przewlekłe wzdęcia, często skarżą się na problemy z sercem. Na przykład, możliwość rozwoju zaburzeń rytmu serca, kołatanie serca, a od czasu do czasu jest pieczenie w sercu. Takie zaburzenia są związane z pobudzeniem nerwu błędnego wyniku pęcznienia pętli jelitowej.

Wielu pacjentów skarży się również na problemy ze snem. Bezsenności związane z większości przypadków zatrucia organizmu, a gazy są częściowo absorbowane przez krew. Oczywiście, stały dyskomfort w żołądku wpływa na stan emocjonalny osoby. Przerwanie trawienia i wchłaniania składników pokarmowych z czasem prowadzi do ogólnego złego samopoczucia, niedobór witamin i składników mineralnych, pierwiastków.

Wzdęcia u dzieci

Według statystyk, około 90% noworodków obliczu takiego nieprzyjemnego zjawiska jak wzdęcia. Powody, w tym przypadku może być bardzo zróżnicowany. Aby rozpocząć, warto pamiętać, że układ pokarmowy dziecka nie jest jeszcze rozstrzygnięty niezbędne pożytecznych bakterii. Ponadto przyczyną wzdęcia i wzdęcia w jelitach może być niewłaściwa dieta, takich jak niewłaściwe użycie sztucznych preparatów mlecznych lub braku prawidłowe odżywianie opieki matki.

Jak radzić sobie z wzdęcia u niemowląt? Współczesna medycyna oferuje kilka naturalnych produktów, które ułatwiają usuwanie gazu z jelita. Pomaga pozbyć się bólu może być masaż brzucha. Ponadto, lekarze często zalecają dziecko leżało na brzuchu – to także rodzaj masażu. Wydzielanie gazu możliwe i specjalnej rurki doodbytniczego jelita.

Wzdęcia i ciąża

Wzdęcia w czasie ciąży – nie jest rzadkością, a większość matek przyszłości na pewien okres do czynienia z podobnym problemem. Oczywiście, takie naruszenia wystąpić powodu.

W pierwszym trymestrze ciąży, zwiększenie ilości gazu, związanych ze zmianami hormonalnymi. W istocie, w tym czasie, układ wydzielania wewnętrznego uwalnia duże ilości progesteronu. Hormon ten powoduje rozkurcz mięśni gładkich macicy, co zapobiega poronienie. Ale w tym samym czasie te zmiany powodują rozluźnienie i ściany jelita, co powoduje naruszenie normalnego uwolnienia gazów.

Wzdęcia podczas ciąży obserwowano w późniejszych etapach, co jest związane ze wzrostem płodu i zwiększenia rozmiaru macicy, który zaczyna wywierać nacisk na pętli jelita. Zatem mechaniczna bariera dla żywności i gazów.

Nowoczesne metody diagnozowania

Jeśli zauważysz zwiększone wzdęcia, co robić w takich przypadkach? Oczywiście, trzeba powiedzieć lekarzowi o swoich problemach, ponieważ nieleczona może prowadzić do wzdęć jest bardzo nieprzyjemne konsekwencje.

Specjalista zaleci ci badania, ponieważ w tym przypadku ważne jest nie tylko do ustalenia faktu wzdęcia, ale również znaleźć jego przyczynę. W tym celu pacjent traci próbek kału do analizy. Coprogram dostarcza informacji o dostępności pewnych zaburzeń trawiennych i bakteriologiczne siew pomaga ocenić stan mikroflory jelitowej.

W niektórych przypadkach, rentgen klatki piersiowej i przy użyciu środka kontrastowego – jak studium pokazuje, czy jeśli w jelitach niektórych mechaniczna przeszkoda do promowania żywności i gazu. Ponadto kolonoskopia jest wykonywana i fibroezofagogastroduodenoskopiya – Te procedury zapewniają możliwość pełnego zbadania ściany układu pokarmowego.

Wzdęcia: co robić? Leczenie wzdęcia z narkotykami

Jeśli istnieje taki problem, to najlepiej skonsultować się z lekarzem. Których leczenie wymaga wzdęcia? Leczenie w tym przypadku zależy od przyczyny choroby. Na przykład, przy przepisywane pacjentom dysbacteriosis probiotyki, które pomagają odbudować florę.

W niektórych przypadkach wskazane jest stosowanie leków, które zwiększają perystaltykę jelit. Jeśli istnieje jakiś rodzaj niedrożności mechanicznej w jelitach, to najpierw musi zostać wyeliminowane. Na przykład, zaparcie stosowane środki przeczyszczające, w obecności nowotworu interwencja chirurgiczna jest konieczne.

Sorbenty – innej grupy leków, które są wymagane, gdy taki problem, ponieważ zwiększenie wzdęcia. Leki pomagają wiązać i pozbyć się ciała z toksyn. Niektórzy pacjenci podawać enzymatycznymi w celu ułatwienia procesu wytrawiania. Jeśli silny ból może być odbierany przeciwskurczowe.

Właściwa dieta podczas wzdęcia

W rzeczywistości, w leczeniu wzdęć można przyspieszyć w przypadku dokonania prawidłowej diety. Pierwszy w menu obejmuje potrawy pozytywnie wpływające na układ trawienny. Nie jest tajemnicą, jak przydatne są produkty mleczne, ale są w grupie zwiększonego powstawania gazów i staje się niezbędna.

Ponadto dieta może zawierać zbóż – ryż, gryka, proso płatki itp Posiłki te dostarczają organizmowi niezbędnych składników odżywczych, a nie powodując wzrost gazowania … Można jeść pieczone owoce (zwłaszcza jabłka są przydatne), warzywa gotowane na parze i gotowane mięso (najlepiej wybrać do odmian diety, takie jak pierś kurczaka, królika). Danie można dodawać i niektóre przyprawy. Na przykład, majeranek, kopru włoskiego i kminku poprawy trawienia i ułatwiać proces usuwania gazów z jelita.

Lista zakazanych produktów wzdęcia

Oczywiście, istnieją produkty, które zwiększają wzdęcia. A ludzie, którzy cierpią na wzdęcia, należy unikać takiej żywności. Nie jest tajemnicą, że w procesie zgazowania wpływa fasoli – na początku, a one nie powinny być wykluczone z diety.

Ponadto konieczne jest ograniczenie ilości produktów bogatych w błonnik. Grupa ta może zawierać czosnek, kapusta (zwłaszcza w postaci surowej), jak i rzodkiew, szpinak, cebulę, maliny, rzodkiew, agrest, pewne odmiany jabłek. Zaleca się, aby wykluczyć z diety czarny chleb, winogrona, warzyć piwo i napoje alkoholowe, jak oni wzmocnić procesy fermentacji w żołądku, co prowadzi do powstawania dużych ilości gazów.

Warto też, aby ograniczyć ilość trudne do strawienia żywności. Grupa ta obejmuje wieprzowina, jagnięcina, pieczarki i jajka. To nie jest zalecany do nadużyć węglowodanów prostych, które są tak bogate w słodyczy i wypieków.

środki folk w leczeniu wzdęć

Wiele osób skomentował zwiększone wzdęcia. Co robić w takich przypadkach? Oczywiście, wiele z tradycyjnej medycyny oferuje szereg narzędzi, które mogą złagodzić obrzęk i ograniczenie ilości wytwarzanych gazów.

„Medycyna” najbardziej proste i niedrogie są nasiona kopru. Do przygotowania narzędzi trzeba dwie łyżeczki nasion zalać dwie szklanki wrzącej wody. Pokrywa pojemność i pozostawić na 20-30 minut. Teraz można spuścić płyn. Dorośli wziąć pół szklanki trzy razy dziennie.

Aby zwalczać wzdęcia mogą być wykorzystywane i nasiona marchwi. Łyżka nasion wlać do termosu, wlać do szklanki wrzącej wody i pozostawić na noc. Trzeba pić trzy razy dziennie po pół szklanki. Nawiasem mówiąc, przed jedzeniem ciepły rosół jest lepsza.

Home apteczka może być uzupełniany olej migdałowy. Wzdęcia na kawałek białego chleba, stosować 6-8 krople oleju i jeść. Ponadto, aby radzić sobie z wzdęcia i wzdęcia pomaga koper – w aptece można kupić gotowe herbatki. Specjaliści zalecają również rano na czczo wypić szklankę wody filtrowanej w temperaturze pokojowej.