821 Shares 2238 views

Analog "Citramon": instrukcja i cena

Często pacjenci podczas przepisywania lekarstwa starają się wybrać jej substytuty. Jaki cel ich realizują? Niektórzy kupujący chcą oszczędzać, inni próbują znaleźć bezpieczniejszą formułę i minimalną dawkę leku, a trzecia po prostu nie może uzyskać przepisanego środka ze względu na jego nieobecność. Dzisiejszy artykuł powie Ci, jak Citramon jest używany. Analogi, ceny zostaną opisane dalej. Dowiesz się również o składzie leków i ich cechach.


Citramon: instrukcje użytkowania, cena, opinie

Analogi i substytuty leków zostaną przedstawione później w artykule. Na początek trzeba powiedzieć o przygotowaniu. Skład leku "Citramon" obejmuje paracetamol, kofeinę i kwas acetylosalicylowy. Koszt dziesięciu tabletek może wahać się od 8 do 100 rubli. Na przykład "Citramon P" kosztuje około 14 rubli. Medycyna "Citramon Ultra" kosztuje około 80 rubli. Różnica między lekami polega na tym, że droższy produkt jest wytwarzany w tabletkach powleczonych błoną błonową. Są wygodniejsze do podjęcia, nie zostawiają gorzkiego posmaku.

Sposób korzystania z Citramon jest następujący. W ciągu dnia osoba dorosła lub dziecko w wieku 15 lat ma prawo od 1 do 6 tabletek. Jedna porcja nie powinna przekraczać 2 tabletek. Agent jest używany w razie potrzeby, ale nie więcej niż trzy razy dziennie. Nie używaj tabletek dla dzieci, kobiet w ciąży lub karmiących. Również niektóre choroby są przeciwwskazaniami.

Opinie leku w pełni potwierdzają jego instrukcję. Konsumenci mówią, że po szybkim użyciu leku. Po 15-20 minutach spodziewany efekt staje się oczywisty. Lek zmniejsza temperaturę, działa przeciwbólowo. Tabletki pomagają pozbyć się zębów, bólów głowy i migreny. Łagodzą objawy chorób zakaźnych. Rozszerza naczynia krwionośne, normalizuje oddychanie, eliminuje senność i zwiększa efektywność. Zastanówmy się, jakiego rodzaju analogi Citramon można wybrać dla konsumenta.

Tabletki "Kofitsil Plus"

Substancją czynną tego leku są te same składniki, co w Citramon. Jednak ich treść jest inna. Jeśli oryginalne leki zawierają 180 mg paracetamolu, 30 mg kofeiny i 240 mg aspiryny, to w przygotowaniu "Cofil Plus" substancje czynne będą odpowiednio 100, 50 i 300 mg. Jest taki obiekt około 60 rubli. Można powiedzieć, że ten analog do Citramon Ultra jest tańszy.

Tabletki "Kofitsil Plus" przyjmowane są 1-2 razy do trzech razy dziennie. Nie zaleca się stosowania leku przez więcej niż 5 dni. Lekarstwo, takie jak "Citramon", ma działanie znieczulające, ożywcze, przeciwzapalne i przeciwgorączkowe.

Lek "Ascofen"

Następnym analogiem "Citramon" jest tabletka "Askofen". Ich koszt wynosi około 40 rubli. Jest droższy niż Citramon P, ale tańszy niż Citramon Ultra. Substancje czynne leku: kwas acetylosalicylowy 200 mg, kofeina 40 mg i paracetamol 200 mg. Można zauważyć, że w tym preparacie aspiryna jest mniejsza, jednak paracetamol jest obecny w większej objętości. Ponadto zwiększa się zawartość kofeiny.

Lek jest zalecany do użycia w ilości nie większej niż dwóch tabletek naraz. Wielokrotność stosowania 1-3 razy dziennie. Lek nie jest stosowany jako środek przeciwgorączkowy przez ponad trzy dni. Nie zaleca się przyjmowania leku wcześniej niż 6 godzin po ostatniej dawce.

Kapsułki "Citrapar"

Ten analog "Citramon" różni się od oryginalnego leku w postaci uwalniania. Preparat sporządza się w postaci substancji swobodnie płynącej, umieszczonej w żelatynowej muszli. Medycyna kosztuje około 45 rubli. Kompozycja tego leku jest zupełnie identyczna z Citramon. Zawiera te same substancje w tej samej ilości.

Sposób używania leku jest nieco inny. Kapsułki przed użyciem nie mogą być kruszone i otwarte. Instrukcje dotyczące stosowania zalecają przyjmowanie leku nie rzadziej niż raz na 4 godziny. Dzienna dawka leku wynosi 8 tabletek.

Inne substytuty

Już wiesz, jaki rodzaj preparatu Citramon ma. Analogi, które są absolutne, zawierają identyczne składniki. Również można zastąpić lekiem podobne produkty z lekami, które różnią się składem. Są to takie narzędzia jak "Paracetamol", "Aspiryna", "Panadol", "Ibuprofen", "Analgin", "Naize" i wiele innych. Koszt opisanych leków zmienia się od 10 do 400 rubli. Zakres ich zastosowania jest dość szeroki. Leki są stosowane w chirurgii, pediatrii, stomatologii, ginekologii, praktyce ENT i tak dalej.

Podsumowując

Leki Citramon ma dość demokratyczną cenę. Lek jest wydalany bez recepty i jest obecny we wszystkich aptekach. Dlatego nie ma sensu szukać jego substytutów. Jeśli z jakiegokolwiek powodu nie można zażyć tego leku, warto skontaktować się z lekarzem i znaleźć analogowy razem. Bądź zdrowy!