665 Shares 9819 views

Kardiologia w Izraelu

Ogromna liczba osób cierpi na choroby układu krążenia na całym świecie. Według statystyk ten typ patologii jest pierwszą przyczyną śmierci.

Dlatego kardiologia w Izraelu jest jedną z priorytetowych dziedzin medycyny. Izraelscy lekarze przywiązują dużą wagę do tego problemu, regularnie angażują się w opracowywanie nowych metod diagnozowania i leczenia oraz nowych leków. Co roku, Izrael wprowadza najnowsze osiągnięcia naukowe w dziedzinie diagnostyki, leczenia i profilaktyki chorób serca.

Aby zdiagnozować choroby układu sercowo-naczyniowego, specjaliści Izraela stosują kilka nowoczesnych metod:

  1. Badania krwi i moczu na różne parametry;
  2. RTG klatki piersiowej (rzadko);
  3. Badanie ultrasonograficzne serca (echocardioskopia) jest główną metodą diagnozowania chorób sercowo-naczyniowych. Pozwala badać osobno części przepływu krwi i serca.
  4. Magnetyczna rezonansowa tomografia – umożliwia pomiar przepływu krwi, punktów do serca i zmian naczyniowych w chorobie niedokrwiennej, zawału serca i innych procesach patologicznych;
  5. Angiocardiografia rezonansu magnetycznego przy użyciu środków kontrastowych. Ta metoda diagnozy zaczęła obowiązywać niedawno.
  6. Metoda radioizotopowa – efektem tej procedury jest akumulacja substancji radioizotopowej, która jest wprowadzana do organizmu pacjenta z wyprzedzeniem. Tego rodzaju badania pozwalają wykryć wady mięśnia sercowego, a także wady funkcji w komórkach serca i ich ruchliwość;
  7. Tomografia Emisji Emisji Pozytywnej (PET) – jest zalecana u pacjentów, którzy planują operację angioplastyki i operację pomostowania aortykoronarnego;
  8. Procedura cewnikowania centralnych tętnic i żył – pozwala na wprowadzanie lekarstw i monitorowanie stanu pacjenta podczas całego intensywnego leczenia;
  9. Procedura cewnikowania serca i naczyń głównych jest wykonywana w celu dokładnego rozpoznania zmian naczyniowych i serca. Co do zasady, mianować przed operacjami. Kora jest również stosowana w leczeniu: podczas wstrząsu kardiogennego, powtarzanej dławicy piersiowej po manewrowaniu, w celu angioplastyki naczyń itp. Są przypadki, gdy cewnikowanie z diagnostyki natychmiast przechodzi do terapeutycznego;

10. Cewnikowanie wirtualne jest uważane za innowacyjny sposób, który jest szybkim skanerem rentgenowskim i trójwymiarowym zdjęciem serca.

Profesjonalizm doświadczonych kardiologów w Izraelu, a także innowacyjne metody badania, umożliwia wskazanie choroby i wybór odpowiednich metod leczenia.

W izraelskich oddziałach kardiologii, zespołach kwalifikowanych kardiologów, łączących ich indywidualne zdolności i ogólnym doświadczeniu zawodowym, niż zapewnić leczenie chorób sercowo-naczyniowych na najwyższym poziomie. Kardiologia w Izraelu łączy w sobie kardiologię inwazyjną, nieinwazyjną i interwencyjną, a ponadto – leczenie obwodowych chorób naczyniowych przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii diagnostycznych i leczniczych. Dział kardiologii w Izraelu zapewnia kompleksowe podejście do leczenia chorób serca, co zapewnia poprawę jakości życia danej osoby.

Warto zauważyć, że izraelscy eksperci dokładają wszelkich starań, aby zachować integralność chorego narządu i uniknąć przeszczepu, powracając do niej utratą funkcjonalności. Osiąga się to za pomocą specjalnych operacji oszczędzania narządu, obejmujących czyszczenie naczyń, stentowanie, instalację specjalnych implantów (sztuczny rozrusznik serca, sztuczny zawór itp.). Dzięki temu odzyskanie po zabiegu często nie zajmuje dużo czasu, a były pacjent może powrócić do normalnego trybu życia.

Izraelscy kardiolodzy biorą czynny udział w międzynarodowych i lokalnych badaniach naukowych. Ponadto istnieje departament specjalizujący się w przeprowadzaniu badań klinicznych w różnych dziedzinach. Na przykład wpływ nowoczesnych leków farmakologicznych (ostre i chroniczne), wykorzystanie innowacyjnych urządzeń w operacjach przerywania aortykulonu, itp.