771 Shares 968 views

Jak wybrać odpowiedni dla silnika śmigło łodzi

Zanim kupisz wiosłową śrubę silnik zaburtowy, trzeba mieć pewną wiedzę o jego parametry i elementy zamienne. Na przykład, średnica jest rozumiana koło, które opisują ostrza.


Kolejną cechą, która powinna być uznane – to poślizgiem. Cecha ta występuje z powodu wody kapiącej z ostrzami i wykazuje różnicę między rzeczywistą wysokość i śrubą, która jest włączona do paszportu. Poślizg zależy sprawność silnika. Im mniejsza liczba, tym większa skuteczność.

W normalnych warunkach, poślizg nie powinna przekraczać 18%. Poniżej wymienione są zalecenia, które pomogą rozwiązać problemy związane z prędkością obrotową silnika (gdy rzeczywista liczba zwojów różne od tych wskazanych w paszporcie).

A także nie zapomnieć o tarczy z szacunkiem. Termin ten odnosi się do stosunku powierzchni ostrza i kółku.

I, oczywiście, najważniejszym parametrem jest sruba. Od tego będzie zależeć od charakterystyki obciążenia, który jest dostarczany do łodzi motorowych, a zatem na śmigła. Oznacza to, że istnieje liniowa zależność: im dłuższy skok, tym większa prędkość obrotowa silnika do produkcji, a zatem nie będzie więcej prędkość ruchu. W tym przypadku, średnica zespołu ślimaka zmniejsza się proporcjonalnie do skoku. Oznacza to, że im większy jest ten ostatni, mniej pierwszego.

Tak, jak obiecał, uważamy, że rozwiązanie jest dość powszechne problemy. Co zrobić, jeśli rzeczywista liczba obrotów wyższa niż wskazana w paszporcie? Musimy zwiększyć tempo. Przez zwiększenie do 2,5 cm, odczyty rpm zmniejszy się o 200 jednostkach. Jeżeli rzeczywista prędkość jest mniejsza, to trzeba to zrobić dokładnie odwrotnie.

Jest firma o nazwie Michigan, która produkuje nie dość standardowych śrub. Wytwarzane przez łopaty silniki przyczepne są różne parametry, takie jak średnica, a stosunek dysku. Korzystać z tych produktów, pożądane jest jedynie po konsultacji z ekspertami.

Następny zostaną przedstawione zalecenia w celu zwiększenia przejazdy Gliss, jak również spadek prędkości ślizgowej.

Wybór śruby napędowej, powinny brać pod uwagę stosunek dysku. Na przykład, produkty firmy Michigan Dzikie ostrze zdolne bez szwanku stosunek dysku zwiększyć tempo. Należy zauważyć, oraz 4-ostrzu śmigła śruby Solas. Według cech węzły danych zmniejsza szybkość, gdy silnik będzie wytwarzał wysoką prędkość.

Cóż, jeśli chcesz doświadczyć maksymalną prędkość pojazdu, poniższe wskazówki mogą być użyte. Przede wszystkim, to najlepiej użyć ostrza ze stali nierdzewnej. A najlepsze jest to, aby jednostki napędowej została wentylowane i polerowane. Ta kombinacja parametrów zapewnia znaczny wzrost prędkości.

Również fani szybkich i obiegów rybackie rzek będzie interesujące śmigło jak Michigan balistycznego. Może być stosowany w celu zwiększenia wydajności do maksimum. Odbywa się to dzięki systemowi 3-ostrza.

Tak więc, zgodnie z radą skromny, można zrozumieć zakres oferowanych produktów i wybrać śrubę napędową, która jest właśnie dla Ciebie.