336 Shares 5852 views

Jak wyłączyć dźwięk na laptopie? Instalacja, konfiguracja i przywrócenie dźwięku

Często pojawia się pytanie, w toku prac w nowo wybitych posiadaczy komputerów przenośnych, „Jak wyłączyć dźwięk na laptopie?” To była jego decyzja i będzie poświęcony tego materiału. Przyczyny, które doprowadziły do powstania tego zbioru problem. Każdy z nich zostaną omówione szczegółowo w artykule na uwagę.


test

Tak, jak włączyć dźwięk na laptopie? Najpierw musisz dowiedzieć się, na czym polega problem. Aby to zrobić, należy zamknąć wszystkie aplikacje i przejdź do kontrolera dźwięku panelu sterowania. Jest to zazwyczaj w prawym dolnym rogu pulpitu, na pasku zadań. Pojawienie się jej etykiecie zależy od producenta urządzenia. Na przykład dla marki urządzeń Realtek używany głośnik jasny pomarańczowy. Następnie otwórz panel sterowania kontroler audio, a następnie przejdź do zakładki „Speakers”, a następnie przejść do zakładki „Konfiguracja głośników”. Ona prześledzić system głośników. Aby rozpocząć, wciskamy lewy urządzenia wyjściowego audio sygnał, a następnie sygnał testowy powinien pojawić się natychmiast. Następnie wykonać tę samą procedurę prawego głośnika. Jeśli dźwięk nie pojawia się problem zarówno w systemie operacyjnym lub zasoby sprzętowe komputera mobilnego. Ale jeśli przy pojawił zamknięciu programu dźwiękowego, a następnie trzeba sprawdzić jego ustawienia. Procedurę tę można przeprowadzić na każdym etapie operacji. Po tym wszystkim, raz na konieczność sprawdzenia, czy wynik pozytywny uzyskuje się, gdy zostanie przywrócone wydajność systemu głośników. Nawiasem mówiąc, wariant z powyższym – najprostszy sposób jak włączyć dźwięk na laptopie.

Wystarczy wyłączyć dźwięk na klawiaturze

Najczęstszą przyczyną, w którym użytkownik mobilny PC myśli o tym, jak włączyć dźwięk na laptopie – to poza nim z klawiatury. Na każdym takim urządzeniem funkcjonalnym jest rozszerzona klawiatura. Jej bohaterowie są oznaczone niebieskim lub czerwonym (każdego producenta na swój sposób). Wśród nich są trzy klucze do logo głośników. W pierwszym z nich jest skrzyżowane – z całkowicie wyłączyć głośnik. Drugi głośnik jest pokazany z jednego łuku (w niektórych modelach telefonów komputerów osobistych zastępuje jego trójkąt lub strzałka w dół z dokładnie tym samym kierunku), – obniżenie dźwięku. Ostatni, trzeci klucz jest dokładnym przeciwieństwem poprzedniego – zwiększa głośność. Pokazany jest głośnik z trzema falami (trójkąt może być kierowany na lub strzałka). Aktywuj swój wkład, można użyć specjalnego klucza – „Fn”. To zazwyczaj znajduje się w dolnym rzędzie klawiatury pomiędzy „windose” i „alt”. W związku z tym ściskając „FN”, a przycisk, który pokazuje głośnik z trzema falami (lub strzałką skierowaną do góry, trójkąta lub z dokładnie tym samym kierunku). Przed użyciem tej metody, trzeba spojrzeć na stan ikonę dźwięku serwis. Jeśli pokazuje się czerwony okrąg z linii, a następnie proces ten może być faktycznie stosowane. W przeciwnym razie, w normalnej postaci skrótu na pasku zadań, to nie ma sensu, aby korzystać z tej metody.

SoundBar

To nie zawsze jest że sterowniki są zainstalowane poprawnie na klawiaturze. W tym przypadku, użycie klawisza „Fn” i zwiększyć głośność nie daje pożądanego rezultatu. Zestaw SoundBar można stosować jako alternatywę. Jej etykieta jako biały głośnik znajduje się w prawym dolnym rogu ekranu monitora. Kliknij na nim prawym przyciskiem myszy. Z listy wybierz pozycję „Mixer”. Ponadto, mikser podnieść całkowitą suwak głośności. Po tym, obowiązkowa sprawdzić obecność sygnału audio. Kolejna funkcja wykonywana przez to narzędzie systemu – jest poprawa dźwięku na laptopie z powodu rozszerzonego zestawu parametrów. Wystarczy kliknąć na logo na górze, aw oknie, które zostanie otwarte, ustawić poziom głośności w zależności od potrzeb i sygnału amplifikacji. Podobnie, problem jest rozwiązany, gdy A cichych dźwięków w laptopie.

restart

Po niezbędnych manipulacji odbywa się z klawiatury i panelu dźwięku, a dźwięk nie pojawi, należy wykonać pełny restart komputera mobilnego. Aby to zrobić, wykonaj następujące kroki:

 • Przejdź do „Start”, a następnie trójkąt obok przycisku z „zamknięty” napis.
 • „Reset”, wybierz pozycję z listy, która się pojawi.
 • Czekamy na zakończenie tej operacji i wykonać badania na procedury opisanej poprzednio.

BIOS

Inna opcja, że były problemy z dźwiękiem na laptopie – to od karty dźwiękowej w systemie BIOS. W tym przypadku trzeba wprowadzić podstawowy system wejścia-wyjścia i wykonać następujące czynności:

 • Wyłącz laptopa całkowicie.
 • Gdy pierwszy obraz n ekran możemy znaleźć sposób, aby wprowadzić podstawowe ustawienia obok tekstu «Naciśnij X do konfiguracji». W tym przypadku, „X” – jest to informacja jesteśmy zainteresowani. Przytrzymaj ten klawisz lub ich kombinację. Wykonać wszystkie niezbędne szybko. Jeśli zaczniesz wyświetlany jest logo producenta komputera za, trzeba nacisnąć przed tym «» ESC, aby ją ukryć.
 • W BIOS przejść do «zaawansowane» sekcji.
 • Następnie znaleźć za pomocą klawiszy kursora, aby wskazać punkt, w którym tytuł zawiera słowo «Audio». To musi być ustawiony w pozycji «włączony» wartość. Może być instalowany przy użyciu przycisku «F5» i «F6» lub «PgDn» i «strona w tył».
 • Gdy pożądany efekt uzyskuje się, nacisnąć przycisk «» F10. W odpowiedzi na żądanie są zapisywane zmiany.
 • Po ponownym uruchomieniu musi przeprowadzić procedurę testową.

Powody, które mogłyby doprowadzić do takiego wyłączyć system dźwięku, mogą być następujące: albo ktoś wyśmiewał z was, czy masz wirusa na komputerze.

kierowca

W końcowym etapie odbudowy zestawu sterowników głośnik. Pozwalają one na ustawienie dźwięku na laptopie i organizować swoje wyjście. Wersja instalacji tego oprogramowania można pobrać z oficjalnej strony producenta lub urządzenia znaleźć na dysku CD-ROM, który jest pewny, aby mieć pełny komputer przenośny. Uruchom go i postępuj zgodnie z kreatora, należy zainstalować sterownik. W końcu zaleca się zrobić pełny restart urządzenia i dopiero wtedy testowane na obecność dźwięku.

Audiosluzhba

Inną możliwą przyczyną braku dźwięku na laptopie – nie działa audiosluzhba. Do jego uruchomienia, należy wykonać następujące manipulacje:

 • Przejdź do „Start”.
 • Otwórz „Panel sterowania”.
 • „Administracja”, a następnie trzeba wdrożyć.
 • Przejdź do zakładki „Usługi”.
 • Znajdziemy «Windows Audio» i uruchom go.

Po tym, w prawym dolnym rogu ikony ekranu w postaci białego głośnika. W razie potrzeby można kontynuować wdrażanie nagłośnienie na laptopie. Aby to zrobić, przejdź do mieszalnika przez opisane wcześniej metody i otwórz ustawienia zaawansowane. Tab ustawić pole wyboru obok napisu „Equalizer”. Wykonujemy pojedyncze kliknięcie na przycisk z trzema kropkami. Wszystkie suwaki w nowym oknie jest ustawiona na maksimum, zachować zmiany. Ale to ma sens, aby zrobić w przypadku, gdy głośniki na komputerze przenośnym cicho.

Głośniki lub kartę dźwiękową?

Wszystkie etapy są przekazywane, ale bez rezultatu: dźwięk, ponieważ nie było i nie ma. W tym przypadku problem jest prawdopodobnie ukrywa się w zasobach sprzętowych telefonu z komputerem osobistym. Teraz musisz dowiedzieć się dokładnie to, co nie działa. Aby to zrobić, należy podłączyć zewnętrzny głośnik do zielonego wyjścia notebooka, takich jak słuchawki, i jak opisano wcześniej przeprowadzić testy. Jeśli usłyszysz dźwięk, głośniki są poza kolejnością. W przeciwnym razie, masz problem z kartą dźwiękową. Powstaje pytanie: „Jak przywrócić dźwięk na laptopie w każdym z tych przypadków,” Na początku wszystko jest bardzo proste. Wykonujemy laptopa do centrum serwisowego, który zastąpi dysfunkcyjnych dynamikę. Ale w przypadku uszkodzenia karty dźwiękowej jest znacznie bardziej skomplikowana. To nie może być vypayat z płyty głównej komputera. Jedynym rozwiązaniem w tym przypadku – jest zastosowanie głośnika lub głośników, które są podłączone przez interfejs YUSB.

wyniki

krok po kroku, w jaki sposób wyłączyć dźwięk na laptopie zostało wydane w ramach niniejszego materiału. Realizacji wszystkich zaleceń, w większości przypadków można odzyskać głośnik komputera mobilnego. Wyjątkiem w tym przypadku jest to awaria karty dźwiękowej lub głośników. Ale nawet z tak trudnym przerwie komputer oferowany możliwe rozwiązania tego problemu.