627 Shares 7831 views

Co jeśli słuchawki nie działają

Zdecydowana większość komputerów osobistych istniejących dziś jest cyfrowe systemy multimedialne. Nawet modele o stosunkowo niskiej wydajności może odtwarzać pliki wideo i audio. Możliwość ta stała się dość naturalne: teraz nikt nie myśli, że może istnieć jakiś inny sposób. Poprzez zintegrowanie układ audio codec na producentów płyt wreszcie lewo w przeszłości, słynny podział multimediów i systemów multimedialnych non-klasa obliczeniowych (w przypadku braku karty dźwiękowej). Tak więc, prawie każdy domowy komputer zakupiony system odtwarzania dźwięku – głośniki i słuchawki. Ten ostatni po prostu zastąpienia podczas słuchania dowolnej kompozycji, na przykład w nocy, kiedy reszta domowego snu.


Trudno jest przekazać wszystko, co burzę emocji, gdy nagle okazuje się, że nie działają słuchawki. Zwłaszcza, jeśli wszystko było normalne wczoraj i dziś, po jednym z ich włączenia, nie ma tam gdzie jest problem. często jest to możliwe, aby szybko rozwiązać na własną rękę, więc szczególna okazja do paniki. Chociaż, oczywiście, jeśli nie działają słuchawki, zaleca się zapoznanie z głównych powodów, aby upewnić się, że to nie oni. A dopiero potem zastosować znaną metodę „prób i błędów”.

Tak, to jest tutaj, lista możliwych błędów:

– Problem ze sterownikiem;

– uszkodzenie kabla pochodzącego z słuchawki do wtyczki;

– Błędna konfiguracja BIOS-u, co skutkuje tym, że słuchawki nie działają;

– błędy w sterowniku.

Zbadajmy każdy krok w szczegółach.

Słuchawki – urządzenie, które przetwarza sygnały elektryczne generowane przez kartę dźwiękową, drgania powietrza są postrzegane jako dźwięk. Dlatego też, jeśli nie działają słuchawki, nie koniecznie od razu kupować nowych. Konieczne jest określenie modelu zainstalowanej karty dźwiękowej: nazwa dla wbudowanych rozwiązań można znaleźć w instrukcji do płyty głównej i dyskretną kartą będzie wymagać, aby uruchomić narzędzie (SiSoft Sandra) lub kontrolę oknie (lub naklejki na nim). Wtedy wszystko jest proste: należy znaleźć na stronie internetowej dewelopera i pobrać sterownik do karty, przeznaczone dla systemu operacyjnego. Jest oczywiste, że gdy słuchawki nie działają Windows 7, nie jest konieczne do pompowania oprogramowania sterującego pod Windows XP, ale trzeba go wybrać na „siedem”. Po pobraniu i zainstalowaniu może pojawić się dźwięk.

W 70% przypadków problem polega na awarii uszkodzeniami mechanicznymi. Czasem wystarczy przypadkowo dotknąć kabel lub ciągnąć go przynieść cały system w ruinę: przewody w kablu i zatrzymać izlamyvayutsya normalnie przewodzić prąd.

Ponadto nie można wykluczyć istnienia produkującej winy: bardzo bolące miejsce – obszar lutowania przewodów i wtyczek. Najlepszym sposobem, aby sprawdzić swoje przypuszczenia – aby podłączyć słuchawki do wyjścia audio, który pracuje na innym komputerze. Praca – szukam przyczyny w „sprzętu i oprogramowania”, nadal cisza – usterki „uszy”. Czasami ludzie zauważają, że słuchawki nie działają na przednim panelu, a po włączeniu do gniazda na odwrocie dobrze. Ten łącznik jest połączony z płytą główną przez pętlę w obudowie. Błędy związane z jego – i nie ma dźwięku.

Konieczne jest, aby podłączyć słuchawki nie znajdują się na przednim panelu. Można to zrobić za pomocą prostego trójnika rozdzielacza do 3,5 mm, zapewniając jednoczesne działanie dwóch urządzeń wtyczek.

Dla zintegrowanych rozwiązań w systemie BIOS (przycisk «Del» po włączeniu zasilania), można wybrać między AC97 i HD Audio. Teraz bardziej istotne sekund, choć problemy mogą być ustawione w celu przetestowania AC97. Nawiasem mówiąc, czasami dźwięk w słuchawkach nie jest wynikiem błędu wybranego złącza – wszystko trzeba dokładnie sprawdzić.

W ustawieniach sterownika wbudowanego w rozwiązaniach audio, istnieje element, aby zamknąć gniazdo na przednim panelu. Niestety, czasami mechanizm jest uruchamiany w przypadku błędu. Dlatego „tick” (domyślnie włączone) muszą być usunięte. Zalecenie to jest przeznaczone dla posiadaczy HD oraz rozwiązań wbudowanych AC.