686 Shares 8080 views

Co to jest „układ div» przy tworzeniu strony, swoje wady i zalety

Dziś Internet jest częścią naszego życia. Konwencjonalne użytkownik raczej nie przejmował się tym, co ścieżka rozwoju był ich ulubionym miejscu, zanim pojawił się na świecie silników Szeroki wyszukiwania Web. Strona zaczyna się od narodzin pomysłu projektanta – artysty i osoby zaangażowane w tworzenie układu podstawowego. Po narysowaniu układ jest całkowicie wykończone, równie ważny proces – układ szablonu strony.


Szablon lub układ – to nie jest gotowy teren, jest rodzajem modelu stworzonego przez projektanta, na podstawie którego następnie pełna strona może zostać utworzony. Z punktu widzenia programowania, szablon – zbiór szczegółowych przepisów, aby wyświetlić informacje. Jest powszechnie używany do tworzenia najbardziej proste statyczne strony HTML szablonu. HTML jest standardowym hipertekstowe (dokumenty) w Internecie.

Gniazdowania układ witryny – to proces tworzenia swoich stronach internetowych do produkcji projektanta wzoru. Ten rodzaj aktywności zaangażowane w układ witryny. Głównym zadaniem kodera jest tworzenie kodu HTML, który pozwala dodawać tekst, obrazy i inne elementy stron internetowych w niektórych obszarach dokumentu i wyświetlić go w oknie dowolnej nowoczesnej przeglądarce internetowej opracowanej według układu projektanta. Podczas swojego czasu kodera zawsze należy upewnić się, że nakładają one taką samą część układu poprawnie wyświetlane we wszystkich przeglądarkach. Kilka lat wcześniej, HTML kodowania witryny opartej na wykorzystaniu tabel. Z biegiem czasu nowe elementy (tags) pojawiają się w HTML językowej. Jednym z tych elementów był div. Jeśli w ostatnich latach div układ był najkorzystniejszy przy tworzeniu stron na miejscu, to jest teraz obowiązkowe. Obecnie stron z tabelami prawie przygotowana. Zamiast, pojęcie „układu div” najczęściej używany termin „układ warstw” lub „make-up sztuk.”

div – tag z których poszczególne fragmenty można wydzielić HTML strony. Znacznik ten jest element bloku.

Znacznik div ma dwa główne parametry:

  • Wyrównaj, wyrównuje jej zawartość (po lewej, prawej strony, skupione lub uzasadnienia);
  • Tytuł, dodając podpowiedź do jego zawartości.

Układ Gr: główne zalety:

  • mała w porównaniu do adiustacji układ tabeli;
  • zdolność do tworzenia „gumowy” Projektowanie strony;
  • szybko w kolejnych załadowaniu strony w przeglądarce użytkownika;
  • ulga praca ze stylami (CSS), przypisanie elementów stylu z wykorzystaniem identyfikatora.

układ div: główne wady:

  • niezdolność do prawidłowego wyświetlania strony w niektórych starszych przeglądarek (IE6);
  • złożoność kwaterami na stronie, i zarządzania.

W zależności od projektu tworzone mogą być połączeniem bloku i układu tabeli.

Dlaczego teraz większość specjalistów odejście od używania tabel w układzie?

W przypadku układu tabeli witryna kod dostaje ogromne, utrudniając dalej nad nimi pracować programistów. Aby znaleźć się w tym błędem HTML-kodu, trzeba będzie stosunkowo dużą ilość czasu. Układ tabelaryczny stwarza dodatkowe obciążenie serwera WWW, co spowalnia jego pracę, a tym samym spowalnia uwalnianie informacji przez przeglądarkę. Strona wynikiem miejscu przez długi czas, aby uruchomić.

Układ strony jest ważnym etapem jego powstania, bez tego nie może zrobić każdy, nawet najbardziej prosty, zasobów internetowych. Po zakończeniu prac koder, układ przygotowana przechodzi w ręce twórców stron internetowych, zapewniając integrację w hostingu i wdrożenia CMS-System, w którym będzie przebywać w czasie ich istnienia.