219 Shares 2882 views

Co to jest operator warunkowy?

W programowaniu, ważne jest nie tylko umiejętności językowe, ale także zrozumienie tego, co jest za co odpowiedzialny. Konieczne jest możliwość udanej pracy zespołowej, oraz w artykule dowiesz się, co środowisko operatora, dlaczego jest to potrzebne, jakie są cechy. Tam również zostaną omówione ogólne warunki i przełączyć kod rozgałęzienia, i dla których jest ona stosowana.


Co to jest operator warunkowy?

Tak (lub, alternatywnie, instrukcja warunkowa oddział) nazywa się projekt język programowania. Zapewnia wydajność zespołu lub zbioru. Jest to jednak możliwe tylko wtedy, gdy obserwuje się stan prawdy pewnej logicznej wypowiedzi lub otrzymali instrukcje od użytkownika (operatora sprzętu) w wykonaniu.

Ogólny opis aplikacji

Instrukcja warunkowa jest używana podczas wykonywania lub ignorowanie pewien zestaw poleceń (komend mniej) zależy od tego, co jest do zrobienia czynniki determinujące. Może być również stosowany w celu rozgałęzienia. Jest to jeden z trzech podstawowych wzorów, które są stosowane w programowania strukturalnego.

Instrukcja warunkowa oddział

Najpierw niech błądzić trochę i pamiętam dość popularne obrazy Vasnetsov Wiktor Michajłowicz, „rycerz na rozdrożu”, napisany w 1878. To ukazuje bohatera, który stał na rozdrożu i podejmowaniu decyzji, gdzie iść. Podobnie, operator pracuje warunkowej. Tak więc, jeśli rycerz zaakceptuje ofertę iść w jednym kierunku, ale pójdzie na tej samej gałęzi. Wybór może być tylko jeden. Jeśli mówimy o operatora warunkowego, to działa tylko wtedy, gdy jego ekspresja jest logiczną „prawda”. Większość języków programowania do wyznaczenia używa słowa kluczowego IF. Może etap budowy, gdy sprawdzana pierwszy jeden warunek, potem drugi, potem trzeci, jedna czwarta, i tak dalej. Spójrzmy na to w sposób bardziej szczegółowy. Jakie są różne formy instrukcji warunkowych? Wszystkie trzy z nich:

 1. Warunkowe oświadczenie, w którym istnieje tylko jeden oddział. Wygląda (uśrednione) w następujący sposób: jeżeli niezbędne warunki są następnie przeprowadzane do końca zespołu. Komputer oblicza samochodu, czy wartości logicznej wskaźnika prawdy. Jeśli warunek jest taki sam, z tymi z innych części programu, zaczyna wykonywać kod do końca kluczowego. W asemblerze ta forma pracy jest dostępna tylko dla programisty. Może być również tak, że w końcu nie będzie pewna słów kluczowych, a następnie trzeba być ostrożnym, aby nie żadnych dodatkowych atrybutów.
 2. Instrukcja warunkowa, której dwa oddziały obecne. Wygląda to następująco: jeśli dany warunek następnie polecenie1 polecenie2 inny koniec. Użyj tej programowania konstruktu w przypadkach, gdy konieczne jest, że jedna z drużyn zostało prawidłowo wykonane. Dlatego też, jeśli warunek jest spełniony, wówczas pierwsza część kodu – jeśli nie sekund. W niektórych przypadkach konieczne jest takie rozwiązanie.
 3. Warunkowo operator z szeregu warunków. Wygląda to następująco:
  jeśli pierwszy warunek następnie co robić
  else if jeśli pierwszy warunek nie pasuje, sprawdź następujące potem co robić
  else if sprawdzić wszystkie warunki jedno po drugim, a następnie co robić
  else if ani z powyższych opcji nie jest właściwe, a następnie polecenie jest uruchamiane końca

Jak widać, operator warunkowy wykorzystuje inną konstrukcję. Ich realizacja odbywa się sekwencyjnie. Że sytuacja nie jest możliwe (w normalnej techniki), w których wykonanie kodu rozpocznie się od końca – zawsze od początku.

Przykład „Pascal”

Aby zrozumieć, jak to działa, proponujemy rozważenie przykład jednej z najbardziej popularnych języków programowania. Instrukcja warunkowa w „Pascal” mogą być proste lub złożone. Pierwszy typ – rodzaj symboli = , i tym podobne. Złożona instrukcja warunkowa w Pascalu może mieć następującą postać:

jeśli a> = y
następnie
Op: = Sqr (ay)
więcej
write (niepoprawną wartość);

Co to jest wyłącznik?

Co to jest wyłącznik? Cechą jego konstrukcji jest to, że ma co najmniej dwa oddziały. Ale może to zrobić tylko jedno, wcześniej ustawione parametry, które są obliczane kluczowych wyrażeń. Mówiąc o przeciwieństwie do wcześniejszych instrukcji należy zwrócić uwagę na fakt, że przedmiot nie zwraca wartość logiczną, a całość, jak i typów, które mogą być podane do niego. Może być również przeprowadzane w niektórych językach programowania, w porównaniu z ciągów tekstowych.

Historia rozwoju

Pierwotnie używane przez zespół, wskazując przejście obliczonej tagu. Stwierdził on ekspresji, działając zarówno jako przełącznik, który zwraca liczbą całkowitą, i zestaw instrukcji przejściowych. Polecenie jest wykonywane, obliczoną wartość specyficzny, który jest używany jako liczbę etykiet w całej listy poleceń, dla których nie jest poruszająca i dbałość o maszyny.

Podobne projekty można zobaczyć w językach programowania takich jak „Basic” i „Fortran”. Nie możemy powiedzieć, że są one znacznie nieaktualny, ponieważ do tej pory mogły pochwalić bardzo wydajny wystarczy, jeśli mówimy ogólnie o programowaniu. Instrukcja warunkowa, która jest używana w nowoczesnych językach, jest bardziej złożona struktura, która ma wpływ na wydajność. Wracając do początków tej pozycji, chciałbym dodać, że dla określenia niezbędnych gałęzi nie jest konieczne do sekwencyjnego procesu i porównać wynik z ekspresją innych wartości. Po prostu się na zapis w tablicy pamięci bezwarunkowej instrukcji oddziału, w którym znajduje się adres. Gdy konieczne wskazanie, że niezbędne informacje są po prostu obliczyć. I szybkość programu staje się niezależna od liczby znaczników.

W nowoczesnych języków programowania, które są powszechnie stosowane w tej chwili przełączyć operator może również zostać zaprojektowany jako tabeli przejściowej, składający się z zespołów, które wykonują ruch uwagę na niezbędne kawałków kodu bez różnych warunkach. Jak oni stoją za? Języki programowania wysokiego poziomu, w większości przypadków używać nazwy liter, swithc lub obu.

Właściwości obliczania wyrażeń logicznych

Istotny wpływ na jaki program z oświadczeniem warunkowego zostanie wykonany, tynki przyjęte w każdym przypadku obliczeń logicznych wyrażeń warunkowych. Istnieją dwie główne strategie.

 1. Pełna kalkulacja. Możemy obliczyć wszystkie parametry za pomocą dostarczonych wartości, a następnie I.
 2. Niekompletne kalkulacja. Oddzielnie rozważyć każda opcja. Jeśli wyrażenie ma wartość „true”, a potem następna opcja oszukany. Działa w przypadku OR.

wniosek

operatory warunkowe są bardzo wygodne konstrukcja z programowaniem. Z ich pomocą możliwe jest łatwe wdrażanie skomplikowanych wzorów bez konieczności myślenia mężczyzn.