620 Shares 6548 views

Jezioro Tyberiada – największe źródło świeżej wody. Atrakcje w Galilei

Jezioro Tyberiada (Morze Galilejskie jego inna nazwa) w Izraelu jest często nazywany Keener. Jej wybrzeże – jeden z najniższych obszarów ziemi na świecie (w stosunku do poziomu oceanów). Według legendy, 2000 lat temu, Iisus Hristos przeczytać na jego brzegach kazań, on wskrzeszał i uzdrawiał strapionych. Ponadto, nie jest chodzenie po wodzie. Jezioro jest głównym źródłem słodkiej wody dla całego Izraela.

Historia nazwy jeziora

Jezioro Tyberiada bierze swoją nazwę od miasta Tyberiada (Tyberiady teraz). Mimo że ma inne nazwy. Na przykład, w dawnych czasach mówili o nim jako Morza Galilejskiego. Jest to inna nazwa dla obszaru – Jezioro Genezaret. W dzisiejszych czasach często jest nazywany Morza Galilejskiego. Według jednej z wersji, to dostaje swoją nazwę od instrumentu muzycznego zwanego Kinor, az drugiej – na cześć bóstw pogańskich Quinara.

lokalizacja

Jezioro Tyberiada położony jest w północno-wschodniej części Izraela, między Golan i Galilei. Znajduje się w północnej części Rift syryjsko-Afrykańskiej. Jej banki poniżej poziomu oceanów przez 213 metrów. Powierzchnia jeziora – 165 kilometrów kwadratowych, głębokość – 45 metrów. Jego linia brzegowa ma długość 60 kilometrów. Na zachodniej stronie miasta jest zbudowany Tyberiadzie.

Na północnym brzegu Jeziora Galilejskiego w upadku kilku rzek, które są uruchamiane na Wzgórzach Golan. Jeden z nich – Jordan płynący ze zbiornika do południa. Morze Galilejskie jest uważany za najniższy przepływ słodkowodne jezioro na świecie.

Cechy Morza Galilejskiego

Jezioro Tyberiada – jeden z największych obiektów handlowych w Izraelu. Teraz są one złowione każdego roku prawie dwa tysiące ton ryb. Zasiedla łącznie ponad 20 gatunków. A niektóre, takie jak sardynki czy tilapia kineretskaya (ryby Świętego Piotra), żyją jedynie w Morzu Galilejskim.

Czasami brzegu jeziora atakują hordy mrówek ogniowych. Jej powierzchnia jest zwykle spokojny, ale są małe gwałtowne burze. Woda jest ciemnoniebieska ze względu na bazaltowej piasku na dnie stawu. I pomimo tego, że jest świeże, to ma niewielkie słony smak.

Galilea jako część legendy

Morze Galilejskie (Izrael) została wymieniona w Starym Testamencie. Według legendy, na brzegu rzeki, w mieście Kfar Nahum (Kafarnaum dzisiaj), Iisus Hristos żył. Jezioro jest poławiane apostołów Piotra i Andrzeja. Iisus Hristos głoszona na jego brzegach. I ochrzcił go, zgodnie z legendą, gdzie rzeka Jordan wypływa z jeziora. To miejsce nazywa się Yardenit. Od czasów starożytnych, pielgrzymi zbierają się tam. Woda w tym miejscu za święte. Dlatego pielgrzymi nadal produkować w niej ablucji i modlić się do Boga.

Co punkty orientacyjne są nad brzegiem Jeziora Galilejskiego?

Atrakcje w Galilei położone są wzdłuż wybrzeża. Po północnej stronie znajduje się mały kościół franciszkański. Na wzgórzu zwanym Kazanie na Górze jest klasztor.

Morze Galilejskie (Izrael), znana z kibuców. Jeden z nich – Ein Gev -Located na plaży, 13 km od Degania. Wcześniej nie było granicy z Syrią. Często gospodarzem corocznego tradycyjny festiwal muzyczny, który jest prowadzony w tygodniu wielkanocnym. Pochodzą one do najlepszych muzyków artystów izraelskich i zagranicznych. Koncerty odbywają się w amfiteatrze, który znajduje się pod gołym niebem.

Na południowej stronie, w odległości 1,5 km od jeziora, na brzegu Jordanu, jest żydowski kibuc Degania. Została założona w 1909 roku przez grupę młodzieży ukraińskiej. Jego celem jest mały zbiornik syryjski że został uderzony w czasie wojny.

Nie daleko od jeziora można zobaczyć starożytnego rzymskiego miasta Beit She'an. Wzgórza Golan są Gamla i grób wielkiego żydowskich rabinów. Gdzie rzeka Jordan wpływa do jeziora, to zbudował park rozrywki z atrakcjami wodnymi. Golan wiele malowniczych wodospadów. I znajduje się w pobliżu Belvoir twierdzy krzyżowców.

Co przyciąga turystów Jeziorem Tyberiadzkim?

Na wybrzeżu Morza Galilejskiego istnieje wiele plaż. Niektóre z nich są płatne. Istnieje wiele gorących źródeł, bogate w minerały i siarki. Niektóre z nich są wykorzystywane przez turystów, w celach medycznych. Jezioro jest dużo pysznego i rzadkich ryb, który przyciąga smakoszy. Najbardziej poszukiwane i popularne ryby – tilapia.

Turyści są bardzo atrakcyjne rezerwa Hamat Gader. Mieści się w nim gorące źródła, kąpiel w których leczeniu bólu stawów i ciało, choroby skóry i wiele innych dolegliwości. Woda jest przez cały rok utrzymuje temperaturę na 42 stopni. W Hamat Gader podczas wykopalisk archeologicznych znaleziono łaźnie rzymskie. I to jest największa w krokodyle Bliskiego Wschodu Kennel, który jest domem dla 200 gatunków każdej możliwej rodzaju.

Znaczenie Morza Galilejskiego Izraela

Morze Galilejskie – największym źródłem słodkiej wody dla Izraela. Jest uważany za główny rezerwuar kraju. Jedna trzecia wody zużywanej przez całego Izraela, został wzięty z jeziora Tyberiadzkiego. W 1994 roku między Izraelem a Królestwem Jordanii podpisały umowę, na mocy której jest dostarczany corocznie o 50 milionów metrów sześciennych wody słodkiej. Większość z nich pochodzi z Morza Galilejskiego. Dostawa nie zatrzymuje się nawet podczas powstania lokalnych konfliktów między tymi dwoma krajami.

W ostatnich latach, Jeziora Tyberiadzkiego tam jest spadek poziomu wody. A jeśli to jest płytkie na to obiecuje, Izrael, ciężkie czasy. Zmniejszony poziom wody w Morzu Martwym. I jest zasilany przez wody rzeki Jordan, który, jak wspomniano powyżej, wynika właśnie z Morza Galilejskiego.

Zmniejszenie zużycia wody z Morza Galilejskiego jest możliwe tylko po zakończeniu budowy zakładów odsalania wody na wybrzeżu Morza Śródziemnego. Albo trzeba wiercić studnie do wody gruntowej. Ale wszystkie te prace są bardzo niewygodne pod względem finansowym, gdyż wymaga wiele kosztów i czasu do ich budowy trzeba dużo.

Wasilij Polenow „Na Morzu Galilejskim”

Wykonawca Polenov przyszedł do Morza Galilejskiego podczas swojej podróży na Wschód. Zamierzał napisać serię obrazów o Jezusie Chrystusie. Dlatego Polenov chciał zobaczyć zabytków w osobie, w którym Zbawiciel żył, głosił i chodził po wodzie.

W 1888 roku, zbyt leniwy, aby napisać drugie zdjęcie z serii poświęconej Zbawiciela. Nazwał to „Chrystus chodzenia na brzegu morza.” W przeciwnym razie – „Na Morzu Galilejskim” Ona jest teraz wystawione w Galerii Trietiakowskiej.

Napisać swoje obrazy Polenov wykorzystane doświadczenia odwiedzicie Morze Galilejskie. Piękno tych miejscach, a pomysł, że Jezus wszedł tutaj, pomógł stworzyć spokojny i zarazem majestatycznym krajobrazie. Odzwierciedla ona „duszę” jeziora z jego spokojnych błękitnych wód i małych pobliskich górach. Polenov opisano idealne, wieczne piękno jeziora.