896 Shares 7206 views

Owoce Afryki: zdjęcie i opis

Owoce Afryki są niewyczerpaną paletą smaków i form. Turyści odwiedzający ten kontynent zachwycają swoją różnorodnością i ilością. Przecież czasami zdarza się, że już dojrzałe owoce nie znajdują się w sprzedaży i rotach, a nie docierają do mieszkańców północnego kontynentu.

Więc co oni, owoce Afryki? Zdjęcie i opis zagranicznych przysmaków znajdziesz w tym artykule.

Co rośnie w Afryce?

Jakie owoce mogą wybrać turysta na ten egzotyczny kontynent? Ich lista jest bardzo obszerna. Więc jaki rodzaj owoców rośnie w Afryce?

W specjalnie wyznaczonych obszarach nawadnianych są rozległe ogrody. Na ich drzewach morele i brzoskwinie zwisają klastrami. Ale te owoce Afryki różnią się od tych, które zwykliśmy widzieć na półkach naszych sklepów. Tak więc, brzoskwinie na tym kontynencie są różne. Pierwszy z nich hoduje. Jej owoce są duże, ale nie mają wystarczającej słodyczy. Drugi typ brzoskwini odnosi się do lokalnych odmian. Jego owoce mają niewielki rozmiar, niepożądany kształt, ale bardzo słodki. Trzeci rodzaj brzoskwiń dojrzewa jeden z ostatnich. Jej owoce są prawie białe, co daje odrobinę karmazynową barwę. Ten rodzaj brzoskwini jest również słodki.

Wszyscy znamy takie owoce z Afryki jako mandarynki, granaty i pomarańcze. Drzewa obsadzone tymi owocami są również bardzo popularne na tym kontynencie.

Najbardziej znanym europejskim mieszkańcem owoców Afryki są banany. Tu dojrzewają przez cały rok, przynosząc słodkie i pachnące owoce.

Jakie inne owoce w Afryce nie przyniesie zaskoczenia naszym turystom? To gruszki. Chociaż, w przeciwieństwie do tych, które rosną w naszym kraju, są trudne. Ale lokalne jabłka, które można spróbować tylko latem, mają przyjemny kwaśny smak. Z reguły są one małe i wydłużone.

Co jeszcze wiemy o owocach Afryki? To jest ananas. Chociaż jego historyczna ojczyzna to Ameryka Południowa, to także rośnie w Afryce.

Wszyscy znamy takie owoce Afryki Południowej jak arbuz. Tutaj nadal można spotkać tę roślinę zielną na wolności. Arbuzy były znane nawet w starożytnym Egipcie. Te owoce nawet umieszczono w grobie faraona, tak że służyły mu jako pokarm w życiu pozagrobowym. Dziś arbuz jest uprawiany na pięciu kontynentach. Rozległe plantacje tego zakładu można znaleźć w Chinach, Turcji. Znajdują się w regionie Wołgograd w Rosji, a także w południowych regionach naszego kraju.

Figi indyjskie

Oczywiście owoce z Afryki możemy spotkać na półkach naszych sklepów. Ale nadal, nigdy nie zobaczymy wielu z nich w naszej ojczyźnie. I chociaż wszystkie egzotyczne owoce, zdjęcia i imiona są trudne do wprowadzenia, większość z nich nadal Cię przedstawi.

Więc wszędzie na kontynencie afrykańskim są figi indyjskie. Ale samotnie nie powinien zwracać uwagi na jego imię. W końcu te egzotyczne owoce Afryki (i ich zdjęcia dowodzą tego) nie mają nic wspólnego ze znajomymi figami. To jest owoc dzikiego kaktusa, zwany grzybem kolczastym.

Figi indyjskie mają kształt gruszki. Jej owoce są czerwone, zielone lub żółte, osiągając długość 5 do 7,5 cm, pokryte małymi ostrymi kolcami. Pod skórą przeświecające mięso ma duże nasiona, bardzo słodkie w smaku.

Mango

Uważa się, że jest to najbardziej pyszne owoce Afryki. Jego ojczyzną jest zachodnie terytorium kontynentu. Te egzotyczne owoce Afryki, których zdjęcia i opisy są wymienione poniżej, rosną na tropikalnym drzewie Irvingia.

Owoce mango mają jajko. W tym samym czasie, ich rozmiary wahają się od wielkości gruszki do kokosa. Mango ma twardą zieloną lub żółtą skórę. Wewnątrz płodu jest duża kość.

Dla mango jest charakterystyczny, żółto-pomarańczowy. Jej pikantny słodki smak, nieco przypominający nasze maliny, zmienia ten owoc w jeden z najpiękniejszych owoców świata.

Od czasów starożytnych ludność lokalna używała mango jako środka odwoławczego. A jej nasiona, zwane orzechami Dick, są stosowane w nowoczesnej kosmetologii i farmacji. Mango ma szczególną renomę wśród tych, którzy zdecydowali się na utratę wagi. Przecież rzecz roślinna, która znajduje się w orzechach Dick, jest doskonałym narzędziem do utraty wagi.

Ashta

Czym innym są egzotyczne owoce Afryki, zdjęcia z nazwami których warto rozważyć? Na terytorium Egiptu rośnie jedna z podgatunków drzewa Annon. Nazywa się śmietaną lub cukrem. Inną nazwą tej egzotycznej rośliny jest Ashta.

W październiku-listopadzie dojrzewają owoce łuszczącej się annony. Wyglądają jak ogromne kolczaste jabłko i przypominają zielony stożek. Owoc jest bardzo duży. Czasem jego masa może sięgnąć 2,5 kg.

W spożywaniu białego owocu owoców. W tym przypadku zaleca się odrzucenie czarnych nasion. Potrzebne są tylko te owoce, które mają ciemny odcień. Jest również pożądane, aby owoce miękkie i lekko ugniatane przy niewielkim nacisku na skórę. Nie warto kupować bardzo czarnej eshtu. Ten kolor wskazuje, że owoce są przepełnione i mają nieprzyjemny smak. Ten sam zielony kolor skórki jest dowodem na niedojrzałość "cukru jabłkowego".

Egzotyczne owoce ashty, które można spróbować podczas podróży na kontynencie afrykańskim, ma bardzo interesujący smak. Jest podobny do mieszanki składników, takich jak melon i jabłko, jogurt i truskawka. Nie po to, aby z języka arabskiego nazwa tego owocu została przetłumaczona jako "śmietana".

Białe mięso egzotycznych owoców jest nie tylko smaczne, ale także przydatne. Ma dużo fruktozy i witamin B1, 2 i C. Również w składzie eshta są łatwo strawione węglowodany.

Kivano

Wiele egzotycznych owoców Afryki sprawia radość i ciekawość po raz pierwszy widzieli swoich turystów. Kiwana nie jest wyjątkiem. Ten owoc nazywany jest rogowanym melonem lub afrykańskim ogórkiem.

Owoce kiwiany są niezwykłe. Wyglądają jak pomarańczowe jeże wielkości pomarańczy. Jednocześnie na skórze owoców o miękkich gęstych pąkach są zaskakujące marmurowe rozbieżności. Cięcie kiwano, można zobaczyć ciało, w którym są białe ziarna śniegu, "zapakowane" w ampułki z ciemnej szmaragdowej galaretki.

Smak egzotycznego afrykańskiego owocu jest równie niezwykły, jak jego wygląd. Również przypomina melon i ogórek, banan i wapno. Niektórzy nawet zauważają w nim awokado. W związku z tak szeroką paletą smaków, kiwana jest używana do przygotowywania nie tylko słodkich, ale i pikantnych potraw. Stosuje się również świeże, solone i marynowane. Z różnych kiwana z różnymi owocami i jagodami otrzymujesz pyszne dżem i kompot.

Egzotyczne owoce afrykańskie są bogate w alkaliczne sole mineralne, witaminy C i substancje czynne P. W związku z tym zaleca się zapobieganie zaburzeniom układu trawiennego, jak również patologię naczyń krwionośnych i serca. W swojej ojczyźnie kivana jest używana przez mieszkańców do leczyć oparzenia i rany. Ten owoc jest szczególnie atrakcyjny dla tych, którzy są na diecie. W końcu rogaty afrykański melon praktycznie nie ma kalorii.

Magia Owoców

Co jeszcze może zaskoczyć podróżnego na słoneczny kontynent? Wszystkie egzotyczne owoce, zdjęcia i nazwy umieszczone w tym artykule, są niezwykłe w ich wyglądzie i smaku. Ale na terytorium Afryki jest małe drzewo należące do rodziny Sapotovów. Jej owoce to cukier. Są jaskrawoczerwone, małe jagody, których długość wynosi zaledwie 2-3 cm, z wyglądu przypominają barberry.

Magiczne owoce są słodkie i bardzo smaczne. Ale powinno się jeść prawie tuż po zbiorach. Po przechowywaniu, owoce tracą wszystkie swoje cechy.

Magiczne owoce są nazwane tak z ważnego powodu. Ma naprawdę magiczne właściwości. Zawiera białko miraculinowe (glikoproteina), wpływające na kubki smakowe. Po spożyciu magicznych owoców, kwaśny smak w ustach zostaje zastąpiony słodkim. Warto zauważyć, że aromatyczne właściwości produktów pozostają niezmienione. Na przykład, po użyciu cudownego owocu, cytryna będzie słodka. W tym przypadku owoce cytrusowe będą zachowywać swój smak i zapach. Efekt ten trwa przez dwie godziny.

Magiczne owoce są używane jako naturalny słodzik. Zaleca się tym, którzy chcą przestrzegać dietetycznego odżywiania, ale jednocześnie doświadczają nieodpartego pragnienia wszystkiego, co słodkie. Jest on zalecany u pacjenta z cukrzycą.

Na tym użytecznym właściwości niesamowitego płodu afrykańskiego nie kończy się tam. Wszakże zawiera wiele mikroelementów, które wspierają normalną aktywność życiową ludzkiego ciała. Również w owocach cudu znajduje się wiele kwasów błonotwórczych i warzywnych, które poprawiają stan układu trawiennego.

Aki

Jest mało prawdopodobne, aby Europejczycy w swojej ojczyźnie mogli spróbować najrzadszych egzotycznych owoców Afryki. Wśród nich jest aki. Ta roślina z rodziny Sapindov pochodzi z Afryki Zachodniej. Jego niedojrzałe owoce są trujące dla ludzi. Dlatego w niektórych krajach aki jest zakazanym owocem. Jednak tylko te owoce, które zostały poddane niewłaściwej obróbce cieplnej lub nie były otwarte, są trujące.

Owoc aki ma kształt gruszki. Jego skóra jest jasnobrązowo-czerwona. Długość egzotycznych owoców wzrasta do 9 cm. Po dojrzewaniu owoce otwierają się. W ten sposób odsłaniają białą soczystą pulę, która znajduje się pod skórą, zawierająca duże czarne nasiona. Smak aki przypomina orzech. Warto pamiętać, że jedząc tylko ciało tego egzotycznego owocu. Aby uniknąć zatrucia, warto tylko wrzucić do wrzącej wody przez co najmniej 10 minut.

Owoce aki są popularne w kuchni narodów Jamajki. Z tego pochodzi ozdoba. W tym celu ciało jest wstępnie gotowane, a następnie smażone w oleju. Otrzymane naczynie, według swojego smaku, przypomina omlet znany nam.

To owoce są powszechnie stosowane w ojczyźnie. Ludność Afryki Zachodniej sprawia, że narkotyki mogą uratować osobę przed wieloma chorobami.

Marula

To egzotyczne owoce pochodzą również z Afryki. Rośnie na tych samych drzewach, które znajdują się na terenie wielu krajów tropikalnych. Zakład Marula należy do rodziny pistacji. W marcu jego gałązki wydają małe owoce, przypominające śliwkę. Mają grubą skórę i bardzo słodkie ciało. Wewnątrz owoców jest solidna duża kość.

Marula jest bogata w witaminę C. To bardzo przydatne dla organizmu człowieka. I cenna witamina jest nie tylko w ciele owoców. Dużo i w kościach. Oprócz witaminy C w marula, istnieją wszystkie minerały i składniki odżywcze zaangażowane w procesy rozwoju i budowy komórkowej struktury organizmu.

Ludność Afryki wykorzystuje owoce do celów kulinarnych. A jedzenie jest używane nie tylko owoce, ale także liście rośliny. To drzewo jest wspaniałym źródłem pożywienia dla ludzi i zwierząt. W ten sposób lokalna populacja ekstraktuje olej z rdzenia kamienia, który zawiera wiele białek. A w skórze iw miąższu w dużych ilościach występują naturalne przeciwutleniacze i kwas oleinowy. Dlatego marula jest jednym z niezbędnych składników wielu afrykańskich potraw. Tak więc, ze skórki egzotycznych owoców otrzymano napoje, przypominające ich właściwości smakowe, kawa i herbata.

W owocach marula jest dużo cukru. Spadając na ziemię, zaczynają wędrować. W rezultacie otrzymasz prawdziwy naturalny bar, który zwierzęta lubią odwiedzić.

Gruszka afrykańska

Roślina ta, zwana też dacriodes jadalna, należy do rodziny Burrower. Jego ojczyzną jest równikowe terytorium Afryki. Tutaj wiecznie zielone gruszki afrykańskie można spotkać w lesie z wilgotnymi glebami. Wysokość tego drzewa czasem osiąga 40 m.

Owoce jadalnych dacryodes mają wydłużony wydłużony kształt. Długość rosną do 12 cm. Skóry tego egzotycznego owocu ma purpurowy lub niebieski odcień. Dlatego gruszka afrykańska wygląda jak bakłażan.

Miąższ owoców jest miękka i oleista. Ma ciemnozielony kolor. Lokalni konsumują owoce grzybów afrykańskich w surowych, gotowanych, smażonych i duszonych.

To niesamowite owoce zawiera wiele mikroelementów, aminokwasów, witamin, tłuszczów i trójglicerydów. Gruszka afrykańska jest bardzo pożywna i kaloryczna. W końcu, nawet w formie gotowanej, jego miąższ zawiera do czterdziestu ośmiu procent tłuszczów.

Kigelia

W lasach tropikalnej Afryki można znaleźć piękne drzewo o szerokiej gęstej koronie i dziwacznych owocach. Jest to Pinnate Cigelia należące do rodziny Bignonia. Inną nazwą rośliny jest kiełbasa. Oczywiście, to wydaje się trochę dziwne. Ale faktem jest, że owoce tego drzewa mają niesamowity kształt przypominający brązowo-szary kolor bochenków kiełbasy wątrobowej. I trzymają się długich pedałów, jak liny. To całe zdjęcie przypomina kiełbaski, zawieszone bezpośrednio po produkcji. Pedicele są tak silne, że można je podparć przez osobę, jeśli jest taka potrzeba.

Owoce Kigelii zawieszają się na sznurkach przez kilka miesięcy, stopniowo powiększając ich rozmiary. Po dojrzewaniu ich pęknięć skórki.

Należy pamiętać, że pomimo podlewania nazwy, kiełbaski z drewna afrykańskiego są niejadalne. Ludność miejscowa zużywa tylko ziarna tych owoców, a dopiero po wstępnym smażeniu. Surowe nasiona są trujące. Owoce kiełbasy są spożywane tylko przez żyrafy, małpy i hipopotamy. Nasiona Kigel są doskonałym smakiem dla papug. Te niesamowite owoce są używane przez ludzi jako paliwo, a także do produkcji czerwonego barwnika.