101 Shares 2364 views

Co koktajl po treningu jest najlepszy?

Ilość białka, które należy uzyskać od żywności podlega regularnym treningu wydajności wynosi 1,4 grama na kilogram masy ciała. Zawodowi sportowcy i ludzie, którzy są zaangażowani w ciężkiej pracy fizycznej, należy zwiększyć tę objętość jeszcze pół. Dla wielu może się to wydawać dziwne, ale pokarmy białkowe przyczynia się zarówno do utraty wagi i jednocześnie budować mięśnie. Dlatego ludzie, którzy chcą pozbyć się zbędnych kilogramów, a ci, którzy po prostu idzie na szkolenia, aby zapewnić, że „podkręcić” będzie użyteczne białko trzęsie. O tym, jak należy przygotować, opisać szczegółowo w naszym artykule.


Białko koktajl: napój przed lub po treningu

Pytanie, które nadal pozostaje kontrowersyjna: kiedy pić białko potrząsać? Zastosowanie napoju energetycznego jest dozwolone na kilka godzin przed intensywnym wysiłku lub podczas 30-60 minut po jego zamknięciu. Jeszcze lepiej, wziąć pół godziny przed rozpoczęciem zajęć z kompleksu amino kwasy, z których organizm będzie produkować energię podczas wysiłku, a nie zniszczyć masy mięśniowej.

Picia koktajl po treningu jest po prostu konieczne zregenerować. W tym czasie wychudzone ciało najlepiej wchłania składniki odżywcze, które zapewniają korzystanie z napojów białkowych.

Koktajl o wysokiej zawartości białka

Większość sportowców zawodowych wolą używać w przygotowaniu po treningu białka serwatki napoje. Dodać białka i może być w domu przygotowywania napojów, a tym samym zwiększenie ich wartości odżywczej i kalorycznej.

Koktajl po treningu na wzrost mięśni, przygotowane zgodnie z następującą recepturą zawiera około 132 g produktu białkowego w 1400 ml. Biorąc pod uwagę fakt, że czas tylko 40 gramów strawnych białek i picia prawie pół litra płynu bezpośrednio dość trudne, w wyniku czego objętość pożądana jest podzielony na 3 dawki co 2 godz.

Aby przygotować koktajl o wysokiej zawartości białka i dodaniu białka surowicy musi być podłączony do misy mieszarki sześciu składników. Mleko odtłuszczone (400 ml), 2 filiżanki chudego twarogu, 4 miarki puszki białka (16 g białka na łyżce) Para łyżki grecki jogurt, maliny (100 g) i banana smaku. Nie można dodawać sproszkowanego białka w koktajlu, podczas gdy zawartość białka w nim będzie około 64 gramów, który jest również bardzo dobra.

Ajerkoniak z miodem

Niektórzy sportowcy wolą używać po treningu ajerkoniak jako alternatywa napoje mleczne białkowych. Wynika to z faktu, że białko jaja szybciej trawić mleka, co oznacza, że odzyskanie siły i mięśni budynku będzie szybciej. Nie ma zgody na poprawność rachunku nie istnieje, więc te dwa rodzaje koktajl może być łatwo wymieniane lub zmieniane.

Aby przygotować ajerkoniak po treningu, należy:

 1. 5 gotowania jajka w celu schłodzenia w zimnej wodzie i oczyszczona z powłoki.
 2. Ręka mikser kubek wlać 200 ml mleka, całe jaja 1 i 4 od reszty białka. Dla smaku koktajlu są dodawane w płynnego miodu herbata łóżku.
 3. Wszystkie składniki są dokładnie bita, po którym napój może być uważany za gotowy do użycia.

Koktajl odżywczy zawierający 30 g białka i 10 g tłuszczu i węglowodanów.

Szybkie białka wstrząsnąć z twarogiem

Większość osób woli gotować po treningu białko trzęsie na bazie produktów mlecznych. Mleko, jogurt, twaróg zawierać wystarczającą ilość białka w budynku. I to jest dokładnie to, co jest potrzebne, aby stymulować wzrost mięśni po wyczerpującym wysiłku fizycznego.

Najprostszym drgania białka po treningu można wytwarzać tylko trzy składniki. W tym celu w misce mieszalnika dokładnie bit mleka (250 ml), twaróg (100 g) i dojrzałych bananów. W wyniku prostych czynności w ciągu kilku minut można gotować zdrowe i pożywne napoju. Nawiasem mówiąc, wszystkie składniki trzeba wybrać minimalny procent tłuszczu.

Jeszcze bardziej odżywcza białkowy napój można wytwarzać przez zastąpienie jednego ze składników w nim (bananów), kakao w proszku. W wyniku intensywnego ubijania w misce blendera okazuje smaczne i pożywne napoju czekoladowego.

Aby przygotować koktajl po treningu w domu musi być przeniesiono do miksera 100 g sera, szklanki mleka o zawartości tłuszczu 1,6% i kakao jakości łyżka. Zawartość białka w kompozycji według tego napoju 28 g tłuszczu – 4 g węglowodanów oraz – 9 g

Naturalne białko potrząsać z bananem

Dla przyspieszonego wzrostu mięśni po treningu, wielu sportowców wolą pić ten koktajl:

 1. Nieruchoma malaksera wlać 220 ml mleka o najniższym procent tłuszczu.
 2. Dodaje się 50 g tłuszczu i białka jogurt jajko.
 3. Przynajmniej inne składniki dodawane miodu (1 łyżka. Łyżka), banan i oliwę z oliwek (1 godz.) Łyżka.
 4. Wszystkie składniki dokładnie bita, po czym wylewa się napój do szkła.

Taki koktajl po treningu jest pożądane, aby gotować natychmiast po klasie i używać nie później niż 45 minut po ich zakończeniu.

Koktajl na podstawie białek

Niemal 35 g białka zawarte w kompozycji białkowego napoju wytworzonego zgodnie z następującą recepturą. Jest przygotowany na bazie protein żółtka jaja, z dodatkiem, ser i banana. Jeśli pijesz wstrząsnąć bezpośrednio po treningu, można przywrócić mięśnie szybciej. Ponadto, jak wiadomo, białko znajdujące się w jajach, szybko trawione, a zatem koktajl po treningu przyniesie maksymalne korzyści dla organizmu.

Aby przygotować ajerkoniak potrzebne w batem mikser miski jeden surowe jajka i 5 skrzep białka (50 g), banan i 100 ml wody. Napój powinien być wypita natychmiast po przygotowaniu. Od koktajli wykorzystywanych do surowych jaj, trzeba zadbać o ich dokładnej obróbce przed spożyciem sody.

Ostra po treningu wstrząsnąć

Obok głównych składników koktajlu dodaje owoców i warzyw, a nie ale prawdziwy pieczenia papryki. I jest on użyteczny Zawartość substancji biologicznie czynnych, które korzystnie wpływają na układ krążenia krwi, rozcieńczanie i hamowaniu tworzenia się skrzepów krwi. Ponadto, papryka przyspiesza przyswajanie składników odżywczych.

Ostra po wysiłku pić z płonącego papryka gotowane w następującej kolejności:

 1. Mieszarka miska wylano 200 ml wody.
 2. Top wlano 400 g białego sera o niskiej zawartości tłuszczu.
 3. Ostatnią rzeczą dodał łyżeczki czerwonego pieprzu.
 4. Wszystkie składniki przeniesiono do gładkości, gęstej masy w umiarkowanych.

Ostra koktajl gotowy. Może być używany jako po treningu i przez cały dzień.

Shake proteinowy o smaku truskawkowym

Ludzie, którzy są zaangażowani w siłowni po treningu jest ważne, aby przywrócić zarówno białka i węglowodanów, ani energii, w rezerwie. Dlatego przy wyborze shake białkowy recepta jest ważne, aby zwrócić uwagę na jej wartość odżywczą. Najlepiej, gdy zawartość białka i tłuszczu będzie na wysokim poziomie, a zawartości tłuszczu – niska. Taka wartość odżywcza zapewnia koktajl przygotowany przez następującą recepturą. Zawiera on 34 g białka, 26 g tłuszczu, a mniej niż 4 g węglowodanów.

Aby przygotować smaczne białko (białko) koktajl z bogatym smaku truskawkowym, trzeba ubijać w misce blendera ręcznego tylko trzy składniki. Do odzyskania równowagi białek koniecznie mleko 1,5% (200 ml), ser (200 g) i 100 g świeżych lub mrożonych truskawek. Koktajl ten jest nie tylko w pełni przywrócić zasilanie, ale także dać dobry nastrój na cały dzień.

Napój owsiany z serem i jabłkiem

Prawie 800 ml wstrząsnąć o wysokiej zawartości białka może być uzyskane przez wytworzenie go według następującej receptury:

 1. Owsiany (100 g), wlano do wody przez 10 minut, a do niej jest dobrze spęcznionych.
 2. Jabłka (2 szt.) Są usuwane z rdzenia. Peel można zostawić jak jest dodatkowym źródłem błonnika.
 3. W celu przygotowania 200 g odtłuszczonego twarogu.
 4. Teraz wszystkie preparaty składników (mąka owsiana, twaróg i jabłka) załadowano do kubka mieszarki i dokładnie pokonać do gładkości.

Białko koktajl po treningu z płatków owsianych 45 g zawiera 110 g białka, węglowodany i 7 g tłuszczu. Można go pić przez 2 dawkach. Po raz pierwszy – pół godziny po treningu, a drugi – do następnego posiłku w ciągu 2-3 godzin.

Blueberry Shake z jogurtem

Koktajl ten można nazwać nie białko i węglowodany. Wyjaśnione bardzo prosta: zawartość białka, jak i tłuszczu, jest niska, a węglowodany są cały '60 Jego użycie jest zalecane dla sportowców do odzyskania rezerw energetycznych po wysiłku.

Domowy koktajl po treningu gotuje się bardzo szybko i łatwo:

 1. W misce mieszalnika wlano 60 g suchych płatków owsianych „Hercules”.
 2. W wyniku dodatku obrane banan i 60 g zamrożonych jagód. Można również dostać świeże owoce, ale z mrożonego napoju jest bardziej orzeźwiający.
 3. Pod koniec płatki owsiane i owoce są pełne naturalnego jogurtu o niskiej zawartości tłuszczu i bez dodatków. Wystarczy około 300 lub 400 g fermentowanego produktu mlecznego. Jest możliwe, aby dodać mniej jogurtu, to napój będzie bardziej niż smoothie koktajl.

Koktajl po treningu do utraty wagi

Poniższe 2 receptur koktajli nie tylko promować utrata masy ciała po treningu w siłowni, ale także mają pozytywny wpływ na pracę całego układu pokarmowego. Tłumaczy się to obecnością produktów mlecznych w składzie i o wysokiej zawartości błonnika.

Koktajle po treningu w domu, można przygotować następujące przepisy:

 1. Nieruchomy mieszalnik napełnia kubek 300 ml mleka kokosowego (można zastąpić konwencjonalne niskiej zawartości tłuszczu), kefir 1% (200 ml), dodano łyżkę miodu i cieczy obranych i krojone na małe kawałki kiwi. Następnie wszystkie składniki są dokładnie pokonać aż do uzyskania jednolitej konsystencji. Zawartość białka w koktajlu 21 g tłuszczu – 17 g węglowodanów – 10 g.
 2. Przy użyciu miksera zanurzenie w głębokim szkła zmielono do stanu puree maliny (150 g). Następnie masa jagody wlewa mleko i jogurt FAT 1,5% (200 ml). Składniki również ponownie przeniesiono, a następnie koktajl można wlać do szklanki. Zawartość białka w nich wynosi 17 g Tłuszcz – 6 g węglowodanów – 24 g.