825 Shares 8128 views

MiG-35. wojskowego myśliwca. Charakterystyka Mig 35

Krajowy przemysł obronny przechodzi prawie odrodzenia w ostatnich latach. Opracowano nowe uzbrojenie, istnieje aktywny modernizacja starych. Jest to szczególnie zauważalne w przypadku lotnictwa. Na przykład, wiele półek lotu już zaczęły otrzymywać najnowsze MiG-35, który jest jednym z najbardziej wyrafinowanych myśliwce bombardujące na świecie.

Kluczowe cechy

Samolot został zaprojektowany MiG. Główną cechą jest najszersza funkcjonalność, która umożliwia korzystanie z urządzenia w różnych warunkach. Dostępny również w wykonaniu eksportu jest modyfikacją podwójną kabiną. Nowe MiG-35, co ma na zdjęciu w artykule jest bardzo podobny do poprzedniego modelu to (Mig-29), ale różni się zasadniczo maszyna.

Wszelkie modyfikacje tych maszyn – fundamentalnie nowy samolot. Główną cechą jest zwiększony zasięg, w pełni zaktualizowane awioniki, ulepszone bronie na pokładzie, a także zdolność do przenoszenia większej liczby załączników i amunicji.

MiG-35 została w pełni wdrożona zasada HOTAS. Co to znaczy? Faktem jest, że w czasie lotu pilot wszystkie niezbędne informacje są wyświetlane bezpośrednio na masce szklany kokpit. W tym celu, zaledwie trzy „Display”. Koncepcja ta pozwala pilotowi dogfight że koncentruje się na urządzeniach sterujących.

projekt samolot

Urządzenie wykonane według schematu z niskim skrzydle i umieszczony stosunkowo daleko od siebie pozycję silnika. Przy wytwarzaniu korpusu tytanu stosowane stopy aluminium i materiałów kompozytowych. Skrzydło zamiatać wynosi około 42 stopni.

kil okładzina jest wykonana z włókien węglowych. Samolot jest stosowany sprawdziły się doskonałą siedzenia wyrzucania K 36DM.

elektrownia

Jako takie, ma ono zastosowanie silniki RD-33MK, które są bardzo podobne do tych z MiG-29K. Producent twierdzi, że elektrownie o zmiennym wektorze oporowej można ustawić dla klientów indywidualnych. Są to silniki umieszczone na każdej samolotów MiG-35, który został zaprojektowany, aby pokazać akrobacji.

Konstrukcja wykorzystuje turbina gazowa roślin typu GTDE 117 wystawienia co najmniej 66,2 kW. dopływ paliwa odbywa się z pięciu zbiorników znajdujących się w kadłubie samolotu oraz dwóch sekcji bocznych. Ogólnie średnia ich pojemność wynosi 4300 litrów.

automatyzacja

Aby zmniejszyć obciążenie pilota w płaszczyźnie stosowany system automatycznego sterowania Sau-451. Ponadto zainstalowany sprzęt ograniczający sygnał SOS 3M. Podczas trasy poradnictwo odpowiada złożonej SUV-29. Obejmuje on system celowniczy RLPK-29 i FDC TS100.

W ogóle, nowoczesne lotnictwo jest zorientowany na maksymalne przesunięcie odpowiedzialności pilotów na złożonym systemie komputerowym. Powód jest jasny: walka prędkość samolotu tak, że reakcja osoby po prostu nie jest wystarczająco do odpowiedniej reakcji na nagłe zagrożenie.

Układ celowniczy optyczny przedstawiony OEPrNK-29 Model obejmuje kompleks ZWR-29. Doskonała sprawdzone „szczelinowych 3um”, który jest jednym z najlepszych systemów naprowadzania cele na całym świecie. Do nawigacji i prowadzenia reaguje CH-29.

Jako urządzenie do polecenia radiowej służy E502-20 „Turkusowa”. Na zbliżający pilot wroga radar wyprzedzeniem informują SPO-15LM „Brzoza”. W celu uniknięcia wykrycia urządzenia i aby zapobiec wprowadzenie precyzyjnych broni Maszyny do zagłuszania „Gardenia-1FU”, a sprzęt PPI-26, odpowiedzialny za zwolnienie wabików.

Podstawowe charakterystyki sprzętu i broni

„Highlight” samolotu to najnowszy radar „Żuk-ME”, nowoczesny system optycznej lokalizacji, jak również system celów informacyjnych, zbudowany w latający hełm „smart”.

Jako zawiasowe ramiona mogą być wykorzystane rakietowy "powietrze-powietrze" typ PBB-AE, P-27P1, P-27T1. Ponadto, możliwe jest ładowanie wiszące „powietrze-ziemia» X-29T, X-31A. Samolot jest uzbrojony jak skorygowanych bomb i rakiet niekierowanych uzbrojenia. Aby pokonać cele naziemne wroga i bojowników uzbrojonych w działko automatyczne GS-301.

Aby zwiększyć atrakcyjność zakupu samolotów dla klientów zagranicznych, to dostarczyła okazji do mocowania broni do zagranicznych producentów.

Co innego jest dobre MiG-35? Dane techniczne mówią same za siebie.

Przy masie własnej zaledwie 11 ton, samolot może zostać przyspieszony do 2300 km / h. Jednocześnie na pokładzie może on podjąć 4,5 ton broni i latać z nim 3200 km (z zapasowymi zbiornikami paliwa).

Ponadto, MiG-35, parametry techniczne, które mamy pod uwagę, wznosi się na wysokość 17 kilometrów, a minimalna długość pasa startowego wynosi tylko 260 metrów!

Wykrycie wroga

Radar może wykrywać i śledzić celów powietrznych w odległości 120 km. Użytkownik może jednocześnie obsługiwać dziesięć goli i walkę z czterech z nich jednocześnie. Jeśli mówimy o walce z celów powierzchniowych, takich jak statki niszczyciel wykrywane są w zakresach do 250 km, a łodzi rakietowych – do 150 km.

Trendy w rozwoju nowoczesnych samolotów bojowych

Dziś coraz wyraźniej tendencja na całym świecie, z tym, że bojownicy wielozadaniowego są dwuosobowe. Jak już wspomniano, MiG-35 nie jest wyjątkiem. Co jest powodem chęci zaprojektowania biurami zwiększyć załogę?

Gdy testy zostały przeprowadzone z Ka-50, wojsko okazało się, że podczas pracy w trybie powietrze-ziemia zwiększa obciążenie pilota niewiarygodną: pilot musi nie tylko walczyć, ale również śledzić zeznania kilkudziesięciu urządzeń. Wszystko to zostało uwzględnione w projekcie nie tylko Ka-52, ale także do tworzenia nowych MiG-35.

To z tego powodu zdecydowano się siedzieć w kokpicie dwóch pilotów, jeden z nich latać samolotem, a drugi doprowadził Dogfight. Biorąc pod uwagę, że prędkość MiG-35 jest wyższa niż dźwięk, to rozwiązanie pozwala nie tylko zmniejszyć obciążenie operatorów, ale również znacząco zwiększa przeżywalność całej maszyny.

perspektywy

Nie sądzę, że nowy rozwój zainteresowani tylko wojsko rosyjskie. Malaysian Air Force wielokrotnie mówił o korzyściach płynących z rosyjskiego myśliwca wielozadaniowego bombowca. O tej samej rzeczy i powiedział przedstawicieli Sił Zbrojnych indyjskich.

Niestety, nawet doskonała wydajność MiG-35 nie uchroniło go od zakulisowe intrygi, gdy dostawy rosyjskich samolotów były u podstaw niechęci zhakowane strony indyjskiej powtarzać ryzyka 90s. Wtedy cała armia kraju został pozostawiony bez zabezpieczenia finansowego.

Powód jest prosty – rosyjska wojskowa nie było zapewnienie wywozu tych lat, ale Indie mogą być również rozumiane.

Obecnie specjaliści krajowi pracować nie tylko nad sprzedaży eksportowej nowych grupowań przemysłowych, ale również w sprawie ponownego wyposażenia domowego pułków lotniczych. W szczególności stwierdzono, że lotniskowiec „Admirał Gorszkow” zostanie obsadzona tylko dwóch.

przodkowie

Dziś jest to bardzo rzadko, tak, że nowy samolot został zaprojektowany z „czystym kontem”. Jako zasada jest zawsze taki model poprzedniej generacji. Tym razem rosyjscy eksperci wybrali MiG-29M.

Różnice pomiędzy MiG-35 od starego modelu

Pomimo faktu, że podstawą konstrukcji leżał 29m modelu, nowy samolot jest zunifikowany z 29K. Układ napędowy i układ sterowania, kokpit i struktura skrzydła są zasadniczo takie same. Pod wieloma względami, a jedyną różnicą jest znacznie lekka konstrukcja podwozia.

Generalnie, MiG-35 samolot myśliwski pod wieloma względami podobny do systemu lotnictwa okrętu. Nawet powłoki antykorozyjne wykonano tak, że zjednoczenie było maksymalne. Takie podejście do produkcji nowych i starych samolotów na tej samej roślinie.

Awioniki, ale urządzenia te są bardzo różne. W szczególności, nie jest instalowany radaru fazowanych, jak również doskonałe obronny kompleks samolotu zawierająca kilka aktywnych i pasywnych systemów obronnych. Wiele z nich to wielofunkcyjny.

Niezawodność i stabilność zwalczania

Różnią się one wielką myśliwski walki przeżywalność powodu obecności radaru i kurtyny podczerwieni. Ponadto, na naszej szerokości geograficznej jest szczególnie godne uwagi jest możliwość wykonania lądowania na całkowicie nieodpowiednich i nieoświetlonych lotnisk.

Rzetelność projektantów samolotów zapłacili szczególną uwagę. Tak, cały system sterowania urządzenia i systemy duplikowane. W normalnym trybie, cały dodatkowy system sterowania znajduje się w trybie czuwania. Specyficzne podejście jest również zauważalny na mocy przykład samolotu.

Tak więc, zamiast dwóch generatorów, które zostały zainstalowane na MiG-29, nowy samolot był tylko cztery. Istnieje również specjalny system startowy, który może w pełni zapewnić energię elektryczną samolotu nawet przy wyłączonym silniku. To pozwala w pełni przetestować systemy praktycznie wszystkich na pokładzie jeszcze na ziemi, a do tego nie jest konieczne do spalania paliwa. Nawet setup dla produkcji tlenu z powietrza na prywatnym samolotem.

Wszystkie te okoliczności sprawiają bojowników tej klasy faktycznie autonomicznych systemów bojowych.

Piloci miejsce pracy

Jak już powiedziałem, do „szyby” czaszy natychmiast podał trzy wyświetlacza informacyjnego. Nawiasem mówiąc, sama kabina jest praktycznie identyczna z marynarki MiG-29K.

Twórcy zrobili tak ze względu na fakt, że piloci najbardziej pozytywnie zareagowali dokładnie o tej opcji. W drugiej kabinie też dać cztery wyświetlacz wielofunkcyjny, a jednym z nich jest powielany podstawowe informacje z pierwszej kabiny pilota.

Nawiasem mówiąc, w rozwiązaniu, w jednym MiG-35 w miejsce drugiego samochodu jest umieścić dodatkowy zbiornik paliwa.

Charakterystyka operacji lotniczych

Ogólnie, model 35-I został opracowany biorąc pod uwagę fakt, że szkolenie pilotażowe objął tak mało czasu jak to możliwe. Na przykład, studenci niemal bezpośrednio mogą być przeszczepione do szkolenia trenerów na podstawie MIG-29. Nowa wersja symulatory są opracowywane, co stanowiłoby MiG-35 wersji statku.

Ale samolot ma inną ważną zaletę, wyrażoną w skrajnej prostocie jego funkcjonowania. Chodzi o to, że nasi żołnierze są już w dużej mierze wyposażony MiG-29M i 29K. Odpowiednio służyć niemal identyczne do nich samochód będzie dużo łatwiejsze, aniżeli zupełnie nowych samolotów.

Między innymi, eksperci wskazują, że zdolność do modernizacji tego modelu może trwać do 2040 roku

Informacja o bieżącej operacji Sił Zbrojnych w MiG-29/35

W tym momencie w siłach zbrojnych naszego kraju posiada około 400 maszyn MiG-29 nowych modyfikacji. Poinformowano, że w tym roku, MiG-35 będzie aktywnie dostarczane do wojska. Dzisiaj, w wojsku istnieje nie więcej niż kilkadziesiąt samochodów w tej klasie, ale przejście do nich będzie oczywiście być przeprowadzona w przyspieszonym tempie.

Pod wieloma względami jest to nie tylko potężny program rearmament (do 2020 roku), ale również z faktu, że konstrukcja 29 „Migov” zaczął identyfikować fatalnych wad związanych z katastrofalnie szybkiego pogorszenia jakiejś części ogona. W szczególności, w 2008 roku, z tego powodu, zabijając jednego pilota.

Obecnie mogą latać tylko te samoloty, które przeszły pełny proces kontroli. Już za projekty Departamentu Obrony, że prawie MiG-35 co drugi myśliwiec będą głęboka modernizacja istniejących samolotów do broni.

Jednak wojsko sami należą do tego pomysłu bardzo sceptycznie: wiele samochodów w tej klasie zostały jeszcze wydane w ZSRR, tak, że ich żywotność już dawno przeżyła jego użyteczność.

Sprzedaż partnerami zagranicznymi

Jak już powiedzieliśmy, partnerzy zagraniczni wykazują pozazdroszczenia zainteresowanie zakupem tych samolotów. Jednak obecnie nie ma naprawdę interesujące propozycje dla ich realizacji. W ten sposób producenci krajowi tak, że zakup myśliwców partii nie zapomniał o incydencie w 2012 roku dał indyjskie wojsko.

Formalny powód stał się swoich roszczeń do silników lotniczych. Nieoficjalnie mówi się, że w Indiach w tym czasie po prostu nie miał ochoty powtarzać smutne doświadczenia z lat 90-tych.

Dziś sytuacja jest mniej więcej taka sama: zagraniczni nabywcy przejawiać pewne zainteresowanie samolotu, ale kupując go w dużych ilościach nie spieszą. Nawiasem mówiąc, jaki jest koszt MiG-35?

To nie jest mała: jeśli weźmiemy pod uwagę ten sam 2012, cena samolotu wynosiła około 100 milionów dolarów. Biorąc pod uwagę fakt, że w tym czasie Indianie odmówił dostarczenia 126 myśliwców, całkowity koszt który wyniósł ponad $ 10 mld USD, nasza wojskowa nie dostać dużo gotówki.

Ale dość o smutny. Należy zauważyć, że ten samolot, z którego w ostatniej chwili odmówił zagranicznych nabywców, wszedł do służby samolotu domowej. Jest nadzieja, że MiG-35 zostaną przyjęte w zakresie, który jest wymagany do normalnej zdolności obronnych kraju.

Poinformowano, że prawie wszystkie nowe myśliwce stacjonujących na lotniskach Kursk regionu oraz w rejonie Moskwy. Biorąc pod uwagę najnowsze trendy geopolityczne, nie ma wątpliwości, że samoloty krajowe są bardzo potrzebne w naszej armii.