632 Shares 1718 views

Jak gotować spawania elektrycznego? Jak gotować pionowy szew spawania elektrycznego. Jak gotowanie spawane elektrycznie metalowe

Często wymaga łączenia metalowych części lub fragmentów informacji. Istnieje kilka sposobów, aby uzyskać pożądany efekt. Najczęściej związki elementów żelaznych i stalowych stosowaną metodą spawania elektrycznego.

Na których jest ona oparta?

Jak gotować spawania elektrycznego? Aby zrozumieć zasadę, konieczne jest, aby przypomnieć fizykę programu nauczania. Jednym z przewodami spawarki podłączonego do obrabianego. W kontakcie z tą powierzchnią występuje łuk elektryczny. Punkt styku tworzy wnękę, która jest wypełniona stopionym metalu, kiedy porusza się elektrody. Krawędzie części roztopionego metalu pod ogromną temperaturze i przekształcone w jedną całość.

Metody zajarzenie łuku

Uczenie się, jak gotować dla metalowej spawania elektrycznego, konieczne jest, aby wiedzieć coś na temat tej metody. Odległość i wysokiej temperatury impulsu elektrycznego pomiędzy elektrodą a obrabianym przedmiotem jest nazywany łukiem. Aby stworzyć takie warunki, istnieją dwa sposoby:

 • W pierwszym przypadku, elektroda (szybko dotknięcie) „strajk ostro” w żelazo, jak mecz. Potrzeba łuk powstały w utrzymaniu, co dodatku do kilku mm od powierzchni roboczej metalu.
 • W drugim przypadku, końcówka elektrody należy gwałtownie dotknij obrabiany.

Powstały łuk nie powinien wychodzić. Jeśli to nie nastąpi, zanim pozwoli elektrycznych spoin muszą być czyszczone, aby usunąć osad. Niestosowanie się do tego prowadzi do powstawania dziur.

Znaczenie prądu do spawania

Obliczanie natężenie grubość odpowiada elektroda będzie w praktyce nauczyć się gotować spawania elektrycznego. Gdy elektroda niewystarczający prąd jest lepki, i łuk – ugaszony. Przy wysokiej bieżącej metalu będzie wyrzucone i spalić. Jeśli założymy transformator spawalniczy, elektroda 1 mm odpowiada prądowi 30-35 A. stosowania spawania inwertera elektrody 3 mm odpowiada prądowi 80 A, jeśli wzrost natężenia prądu, żelazo może być cięte.

Elektrody są wybierane w zależności od składu chemicznego materiału. Istnieje kilka różnych rodzajów materiałów wypełniacza:

 • stal;
 • bimetaliczny;
 • żeliwo;
 • miedzi;
 • mosiądz.

Każdy z nich, oznaczone cyframi indeks wskazujący, że grubość materiału i twardość każdego typu użycia.

Uczenie się, jak gotować dla spawania elektrycznego, konieczne jest, aby pamiętać, że w celu uzyskania wysokiej jakości spoin elektrody powinna odpowiadać grubości metalu.

Zgrzewania płaskiej blachy

Cienka metalowa (1 do 3 mm), styk ze sobą połączone bez szczelin i dodatków, uzyskując dobre dopasowanie ustawionych krawędziach.

Dla lepszego dopasowania stawy grubszych arkuszy (3 do 8 mm) krawędzie muszą być ścięte pod kątem prostym. Pozostawić szczelinę pomiędzy blachami do 2 mm. Grubość materiału 8 mm połączony jest spawania dwukierunkowej. Dla związków grubsze płaszczyzny krawędzi są cięte na skos.

Gdzie rozpocząć naukę gotowania żelazo

Uczenie się, jak prawidłowo gotować spawania elektrycznego, począwszy od najbardziej podstawowych procesów.

 • Gotowane elementy stałe na stole (spawanie) poziomej powierzchni.
 • Tack zamocować je na brzegach iw środku.
 • Do umieszczenia w uchwycie oraz nowego dodatku jest zamocowana do elementu zaciskowego masy.
 • Na początku wypełniania prawidłowe nachylenie elektrody (około 75 °) w kierunku łuku. Dlatego konieczne jest, aby ruchy, które wydają się być grabienie stopionego metalu w stawie.
 • Koniec elektrody musi nastąpić w środku spoiny. Przez przestrzeganie nachylenia spada równomiernie przepływać z gorących elektrod, a nawet stanowić rolka jakościowych spawu.
 • Po ochłodzeniu, obrabiany konieczne odzyskanie żużel z powierzchni obrabianego przedmiotu.

Raz po raz, jak doświadczenie zdobyte szwy zostaną uzyskane wszystkie gładsza i bardziej dokładne.

Jak zrobić pionowy szew

Jak gotować pionowy szew spawania elektrycznego? Najważniejsze – aby rozpocząć, po wszystkich zaleceń. Spawania spoin pionowych podobne do pracy w poziomie, tylko trochę trudniej. Prihvatyvayut obrabiany w dwóch lub trzech miejscach. Następnie spoiny są tylko od dołu do góry, przytulenia kropla po kropli. Stopniowo cała szczelina jest wypełniona gorącego metalu. Jak nauczyć się gotować przez elektryczny? Celem jest, aby połączyć obie krawędzie poprzez stopienie ich łuku spawania jednocześnie kierowany do kropel metalu ze stanu ciekłego do ogrzewanego końca elektrody.

Nie można zaparzyć szwów kropli, a tak zwane „osiem”, ale to może obsługiwać tylko doświadczonego specjalisty. Tak więc, jeśli jesteś zainteresowany, aby wiedzieć, jak nauczyć się gotować pionową spoinę za pomocą spawania elektrycznego, zaleca się, aby spojrzeć na dzieło doświadczonego spawacza, słuchać rad mistrzów. I dopiero wtedy rozpocząć proces samodzielnie.

Jak zrobić piękny i mocny szew narożny

Prawidłowo dokonać tzw „T-bar” szew nie jest tak łatwo nauczyć się gotować dla spawania elektrycznego. To wspólne korzystanie, jeśli chcesz uszczelniania elementów pod różnymi kątami. Elementy metalowe są tak ustawione, że spawanie spływał do narożnika. Stałe „statkiem” części spawania pobrać z przeciwnych stron. Ponadto, jedna krawędź półwyrobu podnosi się nieco wyższy. Proces spawania powinien rozpoczynać się na dolnej krawędzi. W tym przypadku, dokładnie zgodnie z instrukcją, w jaki sposób prawidłowo gotować spawania elektrycznego, jakość spoiny można znacznie poprawić.

Jak najlepiej wykorzystać spawarkę

 1. Stare zgrzewarki o kontrolowanej szczeliny magnetycznej, co pozwala dostosować siły prądu, – transformator. Istnieje wiele opcji i modeli z ściemniaczy i dodatkowych dławików w pierwotnej lub wtórnej stronie transformatora.
 2. klimatyzatory inwerterowe – bardziej nowoczesne urządzenie spawalnicze. Praca z transformatora wysokiej częstotliwości, takich urządzeń ma mniejsze wymiary i niski ciężar. W takich urządzeń, może być regulowana płynnie tryby spawania. Ostatnie ustawienie powinno być wykonane starannie, w przeciwnym razie urządzenie może zostać szybko zniszczony.

Metody spawania rur

W przypadku braku doświadczenia, aby nauczyć się gotować rurę elektrooporowe, lepiej jest na grubym metalu. W zależności od grubości ścianki tworzy wiele przebiegów. zgrzewanie wielowarstwowej poprawia właściwości mechaniczne otrzymanego związku spoiny staje się silniejszy.

Początkowo spawane pół-pierścienia w jednym kierunku, a następnie – w drugim. W sposobie spawania odniesienia „w dół” są 4 mm elektrody mające rozpylanie organiczny. Po krótkim łuku, opierając się na obrazie „maską”, dekodery są niewielkie oscylacje boczne.

Pracując w oparciu o metodę „bottom up” gwałtownie zmniejszyć prędkość. Elektroda odniesienia poprzecznych drgań do 3-5 mm.

Podczas spawania konstrukcji rur należy najpierw przygotować i ustawić cały materiał na stole lub stanowisku zgrzewania. Potem ottsentrovyvayut i współdziałać w celu osiągnięcia pożądanego lukę spawania. Zebranych prihvatyvayut połączenia między nimi.

Rury o mniejszej średnicy połączone ciągłe spawanie z dużą średnicą – nieciągły. Po zakończeniu wszystkich procesów spawania powierzchni roboczej metalowe czyści się zgorzeliny, spray zestalony żużel. Przeprowadzone oględziny w celu wykrycia pęknięć lub poprzez wypalenie, pozostawiając kraterów lub porów. W obecności słabo miejsc spawanych szwów się konserwacji.

Dla własnego bezpieczeństwa trzeba pracować podczas spawania i rękawiczki zamszowe rękawiczki, spawacza w masce w plandeką lub ciężkie skórzane buty i szaty bawełny. Wymagane blisko powinien gaśnica lub pojemnik z wodą.