621 Shares 1002 views

Czym jest platforma? szczegółowa analiza

W każdej żywej i rozwijającej języku istnieją słowa, które mają wiele znaczeń. Rosyjski – nie jest wyjątkiem. Nawet wspólne słowo „język” można interpretować na różne sposoby. Że mowy, a także sposób komunikacji między ludźmi i organów w jamie ustnej człowieka i rodzaj powierzchni wydłużonego, który ma wydłużony kształt, a nawet ujęte w więźnia wojennego, który może dostarczyć wiele cennych informacji. Ale w tym artykule będziemy patrzeć na to co platformy. Jakie są konsekwencje tego słowa? Postaramy się zrozumieć.

platforma kolejowa

Platforma o nazwie pewną wysokość, obszar, który jest używany dla pociągów wsiadania lub załadunku towarów. Zwykle znajduje się powyżej poziomu gruntu, na równi z wejściem do wagonów. Platformy są zarówno pasażerskich i towarowych. Byli również zadowoleni z metra.

Dodatkowo do podłoża może być wysoka, a także w liniach transportowych jednoszynowych, które znajdują się wyraźnie nad ziemią. Jest to tylko jeden z aspektów pytanie, co platformy.

technologia cyfrowa

Ponadto słowo „platforma” jest również stosowany w technologii (telefony, tablety itd. D.) Czym jest platforma na telefon? Tzw computing technologie produkcji kruszywa lub oprogramowania, które są stosowane, na przykład, komputery, telefony i tablety. Najczęściej nazwa ta oznaczała system operacyjny urządzenia. Podobnie jak w każdej dziedzinie technologii, platform telefonicznych, istnieje wiele, ale najbardziej popularny wśród ludności i deweloperzy użyć takich jak Windows, Linux, Android i iOS. A ostatnio są one powszechnie wykorzystywane zarówno w stacjonarnych i notebooków, jak również w postaci tabletek do smartfonów.

Różnią się one, oprócz wyglądu, jego funkcjonalności i celu. Na przykład, Android nie jest używany tylko w tabletach i telefonach, ale również w wielu innych urządzeniach – nawigator, „inteligentne” telewizory z dostępem do Internetu, samochód DVR, itd. Przyczynia się do tego fakt, że system operacyjny jest wolny i jest otwarta .. Kod źródłowy. I iOS – system zamknięty, a nawet programiści innych firm i mogą tworzyć aplikacje dla niego, ale to nie jest tak elastyczny i wszechstronny, jak Android.

olej

Jednym z najważniejszych zasobów naturalnych, bez których ludzkość nie może zabraknąć, jest olej. Jest to więc w produkcie popytu że czasami ze względu na posiadanie jej złóż ułożonych War. Uważa się, że rezerwy ropy naftowej na ziemi są ogromne. Ale aktywny produkcja, rośnie z roku na rok, stopniowo wyczerpuje. Jeśli 50 lat temu pokonał olej z fontanny ziemi, teraz nawet duże złoża trzeba wymusić siłą, napełniając go wodą, tak, że otrzymuje się produkt.

Teraz, w wielu krajach rozwiniętych są stopniowo stara się całkowicie zrezygnować z ropy naftowej, budowy farm wiatrowych i elektrowni słonecznych, produkcji samochodów elektrycznych i tak dalej. Jednak wartość tego zasobu nie jest jedynym paliwem, które jest produkowane z niego. Z oleju produkuje szeroką gamę materiałów, na przykład z tworzywa sztucznego. Popyt na ropę, dzięki czemu jest ona produkowana wszędzie, nawet w oceanach, konstruowaniu zaawansowanych platform technologicznych.

Platforma olej

Tzw specjalnych urządzeń nie są wyposażone tylko z narzędzi do wydobywania surowców, ale również służyć jako schronienie dla tych, którzy pracują w systemie zmianowym, lądowiskiem dla helikopterów i tak dalej. N.

Budowę takich platform rozpoczął w 1938 roku, z których pierwszy został zbudowany w Stanach Zjednoczonych. Od tego czasu, platform wiertniczych stosowane przez wiele krajów, w tym Rosji. Ale przede wszystkim są one stosowane w krajach skandynawskich, na przykład w Norwegii.

platform wiertniczych bywają sprawcami silnego zanieczyszczenia środowiska. W wyniku wypadku na nich pochodzi wycieku oleju, które są lżejsze niż woda, unosi się na powierzchnię i zacznie dryfować, odprowadzane przez prąd. Prowadzi to do masowych zgonów wielu stworzeń morskich, ptaków złowionych w wycieku ropy, nie mogą już latać i umierają powoli.

Ponieważ jest to dość skomplikowana konstrukcja techniczna, wymaga stałej starannej konserwacji w celu uniknięcia wycieku oleju lub innych surowców, na przykład gaz.

Najpoważniejszy wypadek miał miejsce w 2010 roku na pływającej platformie wiertniczej Deepwater Horizon. Do wypadku zginęło kilka osób, a spowodowała największy wyciek ropy w historii Stanów Zjednoczonych. Według tych latach, nie było nawet zagrożenie zatrzymać z powodu wycieku oleju Gulf Stream – ciepły prąd, który ogrzewa Europę. Ale, na szczęście, że tak się nie stało.

Jest to kolejna strona z pytaniem, że takie platformy.

sprzęt

Również pewna platforma budynek zwany charakter technologiczny, na przykład, platforma ciężarówka. Jest słowo w geografii, oznacza to dużą część skorupy ziemskiej, która charakteryzuje się wysoką stabilnością tektonicznej.

Jak widać, kwestia jakiej platformie, istnieje wiele odpowiedzi. Najpowszechniej stosowanym znaczenie słowa, staraliśmy się przedstawić w tym artykule.