606 Shares 8279 views

Ciągników T-40 specyfikacje, rozmiar, zużycie paliwa

Ciągnik T-40, którego cechy są bardzo dobre, kiedyś był produkowany w ZSRR. Jednak do tej pory pozostaje jednym z najbardziej popularnych modeli wśród rolników i małych przedsiębiorców. Ten solidny modelu koła, znane wszystkim, nawet daleko od ludzi rolnych, ceniona przede wszystkim za niezawodność i wszechstronność.


Trochę historii

Ciągnik T-40 był produkowany w ZSRR, w Lipieck, od 1961 do 1995. W różnych okresach, linia montażowa poszedł różne modyfikacje. Od 1961 do 1972 roku przewiduje dwa rodzaje ciągnika: faktyczne napęd T-40 na tylne koła i napęd na wszystkie koła T-40 A. W 1972 roku świat ujrzał nową modyfikację maszyny rolnicze – T-40 to ciągnik M. Specyfikacja miał kilka innych , Na przykład, miał większą wagę. Ponadto, T-40 M projektanci pod warunkiem, że funkcja przełączania osie jezdne.

Dla całej produkcji w czasie ponad milion tych ciągników zostały wyprodukowane. Marka Model T-40 jest powszechnie stosowany w dziedzinie kołchozów i państwowych, a także w miejskich obiektów użyteczności publicznej.

modyfikacje

W uzupełnieniu do powyższego, w różnych momentach Lipeck roślinnych wytwarzanych ciągników:

 • T-40 AP. Ciągniki te są przeznaczone do użytku w miastach, w usługach publicznych.
 • T-40 amonu. Model ten posiada wysoki prześwit i jest używany głównie do pracy na stokach.
 • T-40 Am. Charakterystyka techniczna tego modelu jest prawie taka sama jak podstawy. Różnica jest w najlepszym terenem. Jest to modyfikacja ciągnika T M-40 automatyczne włączanie / wyłączanie napędu do przodu w trakcie ruchów i uruchomić silnik elektryczny.

Produkowane i inne modyfikacje, T-40, nieznacznie różniących się budową od podstawy, a także mające doskonałe właściwości eksploatacyjne.

Główne zalety

Plus modele T-40 specyfikacji, które zostaną omówione w poniższym artykule, jest uważany przede wszystkim za ich wszechstronność. Kupując ciągnik, możliwe jest, aby produkować nie tylko dużą liczbę różnych prac rolnych: orka, koszenie, układanie, przetwórstwa upraw rzędowych, odśnieżania, itd. Mogą korzystać z modelu do transportu … Wszystko, co musisz zrobić – dołączyć do T-40 Ciągnik siodłowy. W tym przypadku będzie to możliwe do transportu siana, gałązki, brud i tak dalej.

Popularność modelu sowieckiego, rolnicy zdobył w tym fakt, że nie mogą być agregowane z konwersją na zawiasach mechanizmy, mające na celu łatwiejszego Technology – T-25, a cięższym – „Białoruś”. Odnoszą się do korzyści ciągnik T-40 również:

 • dobre i manewrowość;
 • łatwość konserwacji oraz możliwość zakupu jednego z przedmiotów bez żadnych problemów;
 • łatwość zarządzania.

Zaletą tego modelu jest uważany za zbyt wysokie zużycie paliwa i niezawodnością. Połamane ciągników T-40 jest bardzo rzadkie. Węzły napędowy i podwozie tego modelu mają duży margines bezpieczeństwa. To, co decyduje o długiej żywotności. Ciągnik T-40 M o specyfikacji są duże, a także inne ich modyfikacje podstawowej Model T-40 różnią się od tej samej szerokiej gamy korzyści.

Wady T-40

Główną wadą tego modelu, rolnicy uważają swoją hałaśliwości. W związku z tym, porównać ją z nowoczesnych ciągników, oczywiście, niemożliwe. Istnieje również minusem to, że T-40 jest zbyt mały, niewygodny pokładowego. W niektórych przypadkach, nawet pokrytych brezentem. Ogrzewanie w kabinie T-40, ale według właścicieli większościowych tej techniki nie jest wystarczające. Oczywiście, ciągnik w nim podczas pracy, a przede wszystkim w bardzo zimnej lub ciepłej pogody, nie czuje się zbyt komfortowo. Out Model T-40, niektórzy rolnicy nie wierzą też niezawodne hamulce i nie jest szczególnie wydajny system chłodzenia.

Cechy konstrukcyjne

Ciągnik T-40, którego cechy techniczne są fantastyczne, konstrukcja była tak skuteczna, że nawet dziś, 20 lat po zakończeniu uwalniania, został z powodzeniem wykorzystywane do prac rolniczych. Wszechstronność, niezawodność i funkcjonalność to pod warunkiem następujące cechy konstrukcyjne:

 1. Tylne koła mieć sztywne zawieszenie i powiększoną średnicę.
 2. W razie potrzeby prześwit i rozstaw kół w tym modelu można zmienić.
 3. Ciągnik może zainstalować inne węższe koła do pracy w odległościach rzędu.
 4. Tylne koła mogą być montowane „na lewą stronę”. Zwiększa to stabilność ciągnika podczas pracy na zboczach.
 5. Potężny silnik umożliwia wykonywanie prac rolnych o dowolnej złożoności.
 6. Ciągnik ma moc WOM 2: boczne i tylne. Każdy z nich będzie działać zarówno z jednostki lub z napędem synchronicznym.
 7. Skrzynia ma wzdłużne i poprzeczne położenie wału. Reduktor natomiast bezpośrednio za sprzęgłem.
 8. Wyposażona w układ kierowniczy hydrauliczny.

Silnik T-40: Dane techniczne

T-40 – dość silny, a przy tym modelu Fleet. Te cechy to wyjaśnić przede wszystkim z faktu, że używasz niezawodnego silnika w swojej konstrukcji. Wcześniej została oznaczona D-37 i miała pojemność 37 litrów. a. Teraz silnik ten jest dostępny jako VMTZ D-144. T-40 można wybrać jedno z dwóch wersjach, 37 lub 50 litrów. a. Poniżej znajduje się charakterystyka silnika.

parametr

D-144 36,8 (50 KM.).

D-144 27.23 (37 KM.).

Prędkość obrotowa (obr / min)

1800

1.500

liczba cylindrów

4

4

Objętość cylindra (l),

4.15

4.15

Masa (kg)

375-390

375-390

wymiary

919 x 741 x 848

919 x 741 x 848

Powered czterosuwowy silnik T-40 na olej napędowy. Chłodzenie powietrzem z nim. Odróżnić ciągnik z silnikiem D-37 z modelu wyposażonego w D-144, nie jest trudne. W pierwszej rundzie okap, drugi – prostokątny.

Specyfikacje T-40

Zatem T-40 – model funkcjonalny i praktycznie uniwersalne. Jakie są cechy szczególne różnicy między tą techniką można znaleźć w tabeli.

parametr

wartość

Liczba biegów

7

Prędkość (km / h)

1,82-30

odwrotny

Dla wszystkich transmisji

Zakres trakcji

675-1100

agrotechniczne luz

nastawny

Wskaźnik (mm)

do 1800

transmisja

Mechaniczny, ośmio-

Rodzaj oleju do przekazywania

TE 15 EFO, MRTU 38-1-264-68

Waga (t)

2.3

Jak widać, ciągnik T-40 posiada doskonałe właściwości techniczne. Inne ciągniki czasach sowieckich, on wyróżnia transmisji odwrotnej. Pozwala to na pracę wstecz w tym stosowanie różnego rodzaju załączników. Cały zakres prędkości ciągnika może być używany.

wymiary

Ciągnik T-40 ma wymiary 3660 x 1620 x 2530mm. Modyfikacja T-40 nieco dłuższy niż podstawa (około 200 mm). W tym napędem na cztery koła, T-40 A waży T-40 wynosi około 300 kg – około 2,5 tony.

zużycie paliwa

Wykonując różne rodzaje pracy, liczba ta od ciągnika T-40, jak również wszelkie inne urządzenia mogą się różnić. Oczywiście, w zależności od zużycia paliwa D-144 i ich modyfikacji. Obliczyć ilość oleju napędowego może być używany zgodnie z następującym wzorem:

 • P = 0,7 x R X N, gdzie R – proporcja paliwo, N – moc silnika, 0,7 – współczynnik transportu z kW na litr. a.

W każdym razie, w związku z tym ma dobre T-40 specyfikacji. Podstawowy model zużycie paliwa w okresie Radzieckiego wynosi 7,2 kg / h. Jednak podczas pracy z różnych specjalizacji może również zwiększać lub zmniejszać.

Recenzje i okazje

Częściej niż ciągniki tej marki stają drobni rolnicy, a nawet mieszkańcy mają do dyspozycji bardzo dużych powierzchniach. T-40 jest używany powszechnie do orki i transportu produktów rolnych. Recenzje tych modeli od rolników w większości pozytywne. Oczywiście, w pewnym sensie (komfort dla operatorów maszyn, mocy itd. D.), ciągniki te ustąpić nowoczesnych modeli. Jednak są one jednocześnie tańsze. Cena z nich, w zależności od stopnia pogorszenia elementów i mechanizmów jest w przedziale 100-350 tys. Rubli. Jeśli jest to pożądane, mogą być zakupione ciągnik T-40 AM, którego właściwości fizyczne pozwalają na ich użycie zbocza do około 16, P 40, T-40 AN lub inne modyfikacje. Wszystkie one są obecnie na rynku są dość szeroko. sprzedaż ciągnik T-40 i wymaganych załączników.

Modele te są popularne w części dlatego, że obecnie produkowane i sprzedawane wszystko, co niezbędne dla ich części i podzespołów.

Jak widać, model T-40 dane techniczne (takie jak wydajność) jest po prostu doskonała. W każdym przypadku, stosunek cena / wydajność w nim bardzo dobrze. Dla tych, którzy nie mogą sobie pozwolić na nowy nowoczesny ciągnik, koszty są rzadko mniej niż 400-500 tys. Rubli, nabycie stary, ale niezawodny wzór radziecki powinien myśleć zdecydowanie.