590 Shares 6144 views

Jaka jest motywacja: sposób wpływać na innych i do siebie?

Jaka jest motywacja? Najprostszym i najbardziej dokładne zdefiniowanie pojęć zawartych w literaturze jako „zachęta do działania.” Na przykład, jeśli pracownik stara się iść na całość przekroczyć plan, aby w tym miesiącu, znaczny wzrost jego wynagrodzenia, w tym przypadku można powiedzieć, że jest to „zmotywować”. I chęć do akt pochodzi z jego kierownictwem i doprowadziły do powołania procent transakcji.


Wymagania roli

Podobnie można motywować każdą osobę, opierając się na ważnej potrzeby. Ale musimy wiedzieć, co to było. Nie każdy pracownik jest ważny pensja, ktoś będzie coraz lepiej wykonywać swoje obowiązki, czy to ciągle chwalić. A wszystko z powodu uznania innych, a zwłaszcza tak ważnej osoby jako lidera ważniejsze dla niego w tej chwili. Jednak ludzkie potrzeby uległy zmianie własności, a nie zawsze jest przyjemny wyraz w adresie osoby da ten sam efekt. Jak tylko napędowej (napędowej) przestał działać, czas pracodawcy do zmiany taktyki.

To samo odnosi się do rodziców, którzy chcą poprawić ocenę dziecka, a para, która chce uzyskać pomoc od siebie i znajomych znajomych, przyjaciół i innych bliskich. Jest zrozumiałe, dlaczego na pytanie, jaka jest motywacja dla wszystkich.

Motywacja – jest potężną siłą, która pozwala zarządzać ludźmi. I dowiedzieć się, co doprowadzi go do działania – jest dość prosta. Tylko trzeba ściśle monitorować osoby, posłuchać i zapamiętać. W dużych przedsiębiorstwach, w tym celu nawet do przeprowadzania rozmów i testów psychologicznych, a po ustaleniu rzeczywistych potrzeb pracowników stanowią plan motywacji do pracy.

określającym parametry

Pojęcie motywacji w rozszerzonej formie zawiera wszystkie dane, o których mowa powyżej. To pozwala przełamać psychologiczny fenomen z następujących kryteriów:

  • stan emocjonalny;
  • Wymagania dostępność, dzięki czemu zmiana stanu organizmu (na przykład, z pasywnego na aktywny);
  • zapotrzebowanie na dany okres czasu (inaczej pochodzi emocje nie rozwinęły w komisji określonych działań).

Z tych przedmiotów pokrewnych (warunki) i zaczyna rozumieć, co jest motywacja.

Motywacji

Narażenie może również przystąpić od samego człowieka. Wtedy mówimy o motywacji. Jest to spowodowane tym zjawiskiem mamy działać, nawet gdy całkowicie nie chcą go: musimy tylko zmienić podejście do problemu. Na przykład, wiele osób chce rzucić palenie, ale nie ma mocne argumenty nie zachęcać ich do porzucenia tego złego nawyku. Osoby, które udało się rzucić, tzw poszczególne motywy, które może tylko cud. Na przykład dziewczęta rzucić palenie tylko wtedy, gdy zdają sobie sprawę, że człowiek, z którym można było stworzyć rodzinę, wolą panie bez nałogów …

Motywacja do pracy

Najbardziej studiował dzisiaj jest motywacja pracy, jak wiedza teoretyczna w tym zakresie są naprawdę konieczne dla praktyki. Już teraz istnieje wiele teorii na temat motywacji, w którym opracowane szczegółowe zalecenia dotyczące wpływu na pracowników w celu zwiększenia wydajności i zysków.

W tym obszarze motywem wiedzy jest często mylony z bodźca. Społeczne korzyści, przywileje, grzywny, kary za naruszenie dyscypliny – to tylko bodziec, ale czy będzie on rosnąć w motywem – nie jest znane. A przecież każda firma musi zostać opracowany nie tylko system motywacji pracowników (zgodnie z jakiejkolwiek teorii), ale również do stymulowania układu, aby utrzymać odpowiedni poziom życia pracowników.

Czasami trudno jest zrozumieć, co motywacja, ze względu na różnorodność i złożoność tego zjawiska. Ale to jest bardzo ważne, aby dojść do wspólnej kadencji do rozbieżności w zrozumieniem nie boli główny cel – aby dowiedzieć się, jak motywować …