777 Shares 7862 views

Pończochy chard: przetwory na zimę

Mangold – uprawy warzywne uprawiane specjalnie dla zielonych liści. W rzeczywistości, to burak liść. Do sałatek może on być stosowany taki sam sposób jak szczawiu lub szpinaku. Ale co zrobić w zimie, kiedy nie jest to konieczne, aby myśleć o świeżych ziół? Przyjść z pomocą zbioru boćwina. Konserwy produkt zachowuje dużo witamin i pomaga czekać na lato do zimy.

Mangold: przetwory na zimę

Istnieją dwa warianty półfabrykatów: marynowanie i konserw. W wielu przypadkach, takie sposoby są bardzo podobny, główną różnicą – w solance lub marynaty, która zachowuje wierzchołki. Kiedy staliBejcowanie liście są ostre i nadają się do stosowania jako samodzielne danie, takie jak przekąski, a do konserwowania ziół jest po prostu przechowywane do późniejszego wykorzystania w dowolnych dań. W każdym razie, pyszne boćwina. Zbioru zimy wymaga użycia obu ogonkach i ich zasadniczych części. Dla każdego z nich ma swój własny oddzielny przepis.

marynata boćwina

Przygotowania do zimy łodygi chard włączyć chrupiące i smaczne. Trzeba świeże topy, objętość puszki wody, odpowiednio, ocet stołowej lub 5% esencji octowy, sól, cukier, świeży lub wysuszony koper, kilka czosnek, pieprz, proszek musztardy, liści czarnej porzeczki lub wiśni. Aby rozpocząć, pocięte łodygi chard belki. Umieścić liście oddzielnie i ogonek płukania dokładnie pozbyć się ziemi i brudu. Umożliwić odpływ wody, a następnie posiekać na kawałki łodygi, trochę mniej niż wysokość słoikach. Więc będą one całkowicie zanurzone w marynacie. Dwa banki pyatisotgrammovye obrabiany wziąć litra wody, zagotować, dodać łyżkę octu, cukru, łyżka vsypte i kilka łyżek soli. Czyste słoiki umieścić koper, obrane ząbki czosnku, pieprz, liście wiśni, trochę musztardy w proszku. Wszystkie publikacje tolkushkoy na samym dole, położyć na górnej części łodygi, ustawiając je w pozycji pionowej. Wlać gorący marynata sterylizować 10 minut i osłony rolek. Po ochłodzeniu go do przechowywania gotowego liściowy. Przygotowania do ogonki zimowych innych zieleni mogą być wykonane według tej samej receptury. Okazuje się, nie mniej smaczne.

Mangold: przetwory na zimę z liści

Marynowane liście mogą być wykorzystane na wiele sposobów, nawet owijanie ich wypchane. Cut topy doskonały do sałatek i zup. Tak czy inaczej, zachowują najlepszy kawałek chard. Wykroje na zimę są uniwersalne, ponieważ można go wyciąć, a następnie. Tak, umyć liście, sparzyć we wrzątku i ostudzić. Banki do marynowania leżały same przyprawy i zioła, jak w poprzednim przepisie. Lay się zioła potrzebny jest specjalny sposób. Rozmieszczanie liści jedna na drugiej w sposób rozłożony w czasie, w górę i w dół ogona przekręcić całą masę w niezbyt mocno rolki i umieścić w słoiku. Wlać marynaty, która jest również taka sama jak to opisano powyżej. Jeśli nie chcesz, żeby poeksperymentować, można nawet zrobić bank z szypułek i liści w tym samym czasie.