846 Shares 8959 views

Jak mieszać koktajl „Long Island”

„Long Island” – słynny amerykański koktajl, którego historia sięga w czasie zakazu, który został przyjęty w Stanach Zjednoczonych w latach 20-tych ubiegłego wieku.
Napoje alkoholowe zostały zakazane, ale barmani New York znaleźli wyjście z tej sytuacji – zrobili mieszaninę, która, nawiasem mówiąc, jest bardzo silna na procent alkoholu, i przebrał go pod normalnym szklance zimnej czarnej herbaty. Po tym wszystkim, teraz pełna nazwa koktajlu – "Long Island Iced Tea" (Long Island Ice Tea) i przetłumaczone na angielski: "Long Island mrożona herbata". Podawane w wysokiej szklance po brzegi wypełnionej lodem, mieszanka różnorodnych alkoholu zwieńczona Coke tak, że naprawdę nie sądzę, że ten napój zakazane.


Jak mieszać koktajl

Aby poczuć się jak bohater filmu o Wielkiej Depresji i American Dream, potrzebne są następujące składniki dla „Long Island”:

– 30ml. biały rum, Bacardi jest najlepszy;
– 30ml. gin;
– 30 ml. dobra wódka;
– 30ml. tequili;
– 30 ml. Potrójne s likier (potrójny sek) lub Quantro (Cointreau);
– 60 ml. limonki lub cytryny, to lepiej wziąć świeży;
– 30ml. Konwencjonalny syrop cukrowy;
– koks (lub soda Sprite Pepsi i inne napoje gazowane);
– plasterek cytryny do dekoracji.

Wymieszać wszystkie składniki koktajlu, ale Coca-Cola, w shakerze i przelać do kieliszka koktajlowego największego wypełnionej lodem. Top dodać napój gazowany wyboru i również mieszający patyku. Podsumowując, na krawędzi szyby mogą być przymocowane do kawałka cytryny. Bądź ostrożny w stosowaniu mieszanki „Long Island”, ponieważ, pomimo swojej słodko-kwaśnym smaku i wystarczającej swobodnie w trakcie picia, zawiera dawkę uderzeniową alkoholu. Dla tych, którzy są na diecie, warto wiedzieć, co część wartość energetyczna wynosi około 300 kcal., To jednak może być nieznacznie zmniejszona, jeśli dodaje się zamiast zwykłego „Coca-Cola Light” i gotować syrop cukrowy z substytutów cukru. Nawiasem mówiąc, pierwszy koktajl przepis został złożony z whisky i syropu klonowego, likiery pojawiła się w kolejnych, nowszych wersjach. Ale, mimo wszystko, jest to metoda wytwarzania wyżej Amerykańskie Stowarzyszenie Barmanów jest uważany za klasyczny i odniesienia.

Opcja koktajl przepis „Long Island” o niższej zawartości alkoholu

Aby napój bardziej smaczne i owocowe nuty, możliwe jest nieznacznie zmieniać skład i przygotowanie tzw radioaktywny koktajl wersję 30 ml. każdy alkohol malinowy (można stosować "Chambord" – Chambord), 30 ml. melon likier, zwykle podjąć "Midori", 30ml. kokosowy likier "Malibu", 30ml. "Cointreau" lub alkohol "Triple sec", 30 ml. Gin 30 ml. Rzym, 30 ml. wódka i ta sama ilość tequili. Wszystkie te składniki mieszają się w mieszalniku, wlać do wysokiej szklanki z lodem i wlać do góry Coca-Cola. Plasterek cytryny szkła zdobią bok „Long Island”, a zdjęcie, które można zobaczyć po lewej stronie. Uwaga zawartość twierdzy wynosi 31 stopni, a chociaż jest nieco mniejsza niż w klasycznej wersji większej zawartości likier, napój powinien nadal być spożywane w rozsądnych ilościach. Korzystanie z tych receptur, będzie można w pełni doświadczyć smaku i tajemniczą atmosferę Ameryki od czasów Wielkiego Kryzysu.