855 Shares 1738 views

Z tego, co chroni maskę spawalniczą?

Wykonaniem spawania w warunkach domowych lub przemysłowych jest bardzo niebezpieczna operacja, która wymaga dużych umiejętności i przestrzegania maksymalnego bezpieczeństwa. W szczególności można stwierdzić, że temperatura w pobliżu łuku osiąga 6-7 tysiąca stopni, a prąd jest 200A zakresu. Przy spawaniu nie tylko trzeba działać ostrożnie, ale nawet spojrzeć na proces spawania jest wymagana w sposób szczególny, ponieważ jasność łuk przekracza 10 tys. razy, co jest akceptowalne dla ludzkiego oka. W tym przypadku pomoc przychodzi maskę spawalniczą.


Odmianą tego urządzenia do spawania pracuje tam jest wielka różnorodność, a wybór pojazdu dla ochrony osób i należy wziąć pod uwagę następujące czynniki:

  • rodzaj spawania, które będą musiały pracować;
  • nakład pracy;
  • miejsce spawania (pomieszczeń, powietrze zewnętrzne);
  • Obecność substancji szkodliwych w zgrzewanych powierzchni (manganu i cynku).

Maski spawalnicze podzielone na te, które mają stałe filtr (średnia maska), maskę z lekkim filtrem typu podnośnika, automatyczna maską klasy „Chameleon” i masek, które mają jako opcja dla dostarczania tarczę powietrza.

Gdy krajowy spawania jest powszechnie stosowanym standardem tarczę spawalniczą. Może być stosowany, jeżeli wartość transakcji jest niewielka, ponieważ tarcza powinny być trzymane w jednej ręce, w zgrzewarkę do drugiego, co stwarza brak zdolności do utrzymywania lub przenieść element. Kolejny tani rodzaj maski jest konstrukcja zawiasów. Maska spawania tego typu jest łatwy w użyciu, trwałe, ale często powoduje choroby szyi, ponieważ Maska na twarz obniżona nod. Ponadto filtr na maskach tej klasy jest bardzo ciemno, a przed lamp łukowych, spawacz nie widzi niczego. Spawanie metodą TIG klasy trzeba maskę pewną konfigurację, która różni się od pół-automatycznym spawaniu i MMA klasy spawania.

Filtr uniwersalny spawania typu kolor maski może mieć „Kameleonu”, która jest wielowarstwowa konstrukcja i polaryzacji błony ciekły kryształ. To pozwala uzyskać wymagany poziom zaciemnienie automatycznie na początku spawania, dostosować go zmieniając jasność, a także posiada wbudowany filtr chroniący przed szkodliwym promieniowaniem podczerwonym i ultrafioletowym. filtr maski pracy baterii litowych – tabletki lub panele słoneczne. Maska spawania tego typu często ma atrakcyjny wygląd zewnętrzny, przypominający kasku zawodnika lub astronautą. Pień kupili spawacze malowane maski w określonym stylu i afiszować w miejscu pracy, na przykład, z „głową” tygrysa lub robot. Pojawienie tech jest również podkreślić fakt, że szereg ustawień Maska (blackout, opóźnienie otwierania maski po procesie spawania, itd.) Czy „dial” bezpośrednio na filtr koloru.

Kiedy wybiera się maski, warto zwrócić uwagę na marki, kraju produkcji, dostępności świadectw filtra (aby uniknąć fałszerstw) gwarancję. Przez dobór maski należy podchodzić odpowiedzialnie, ponieważ o słabej jakości produktu lub własnej chciwości będzie musiał zapłacić tak cenny dar w postaci dobrego widzenia.