498 Shares 7627 views

technika craquelure: własnymi rękami stworzyć efekt starożytności

Wśród projektantów wszystkich pokoleń, zwłaszcza cenne elementy dekoracji są Antyki – antyk. Jest oczywiste, że aby nabyć te wartości nie są każdy może sobie pozwolić. Dlatego nowoczesne technologie oferują, aby przejść do sztuczki i tworzyć rzeczy ze starego … nowy! W jaki sposób? Bardzo proste! Z pomocą technologii craquelure własne ręce mogą łatwo zniszczyć każdy element wnętrza.


Ta metoda dekoracji bierze swoją nazwę od francuskiego słowa «Craquelure», co oznacza, pęknięć farby lub lakieru warstw na dziełach starożytnych artystów. Z reguły występuje efekt craquelure z upływem czasu i jest związane bardziej do malowania. I to jest ciekawe, że pojawienie się „pajęczyny starożytności” Nic dobrych obietnic obrazu, porty tkaniny i może rozpadać całkowicie. Dlatego mistrz Starego próbował uniknąć pękania farby, tworząc nowe preparaty przedłużyć żywotność swoich tworów.

Ale w ozdobnym umiejętności Craquelure powszechne. Kiedy taka technika przetwarzania elementów, właściciele mieszkania mają możliwość dodawania do Twojego wnętrza z „oddechem starożytności,” aby dać rzeczy najazd tajemnicy i tajemnicy, lub po prostu wyciszyć jasnych kolorach.

Pozycje z efektem starożytności doskonale pasują do klasycznych i tradycyjnych stylów lokalu. Również organicznie wyglądają i wnętrze w danym kraju. Zwykli stolce lub klatki piersiowej brudny babci z szufladami można przekształcić antyków i kupić indywidualny urok, jeśli ozdobić za pomocą technologii Craquelure własne ręce. Zrozumiałe jest, że „sztucznym” pajęczyny na powierzchni przedmiotów znacząco różne od tych, które otrzymuje się w sposób naturalny. Jednakże starzenie craquelure w technice własnymi rękami zyskuje popularność.

Obecnie w sprzedaży jest wiele rodzajów funduszy specjalnych, aby stworzyć efekt starożytności, więc zakup niezbędnego składu przyczyn pracy. W uzupełnieniu do farb i lakierów, trzeba samemu przedmiot, który chcesz ozdobić, farby na bazie wody, wałkiem do nakładania kompozycji i kilka szczotek – nylonowa lub poliuretanową.

Craquelure dwuetapowy: kamienie milowe

Co trzeba zrobić, aby włączyć nieokreślonego przedmiotu w wyśmienitej starożytnych arcydzieło? Zasada działania technik zdobienia niezwykle proste. Fakt, że lakier jest stosowany do warstw względem siebie. Ze względu na różne szybkości schnięcia wierzchniego serii, w ten sposób tworząc pożądany efekt.

Aby rozpocząć powierzchnia obiektu powinny być dokładnie oczyszczone i zagruntowane. Nosi dolną warstwy lakieru, T, E, że kolor będzie w przyszłości pęknięć. Gdy farba jest całkowicie sucha, trzeba zastosować lakier na wierzchu efekt craquelure. Do kompozycji nałożono równomiernie za pomocą wałka lub pędzla. Teraz gwóźdź powinien lekko suche, ale nie całkowicie wyschnąć – to ważne!

Do następnego etapu trzeba nałożyć drugą warstwę farby, która również sprawić, że pędzel lub wałek – w tej warstwie pęknięć zostaną utworzone wkrótce. Jeśli zrobiłeś wszystko poprawnie, w ciągu kilku minut będzie można zobaczyć na powierzchni obiektu Pojawianie się „mostków”. A końcowa faza wieku pacjenta z wykorzystaniem technik Craquelure rąk – powlekanie warstwy lakieru ochronnego. Należy to zrobić dopiero po produkt jest całkowicie suchy.