441 Shares 1082 views

Kiedy zinnias sadzone w otwartym terenie jest najlepszy? Jak Zinnias sadzone w otwartym terenie?

Tsiniya – to jest kwiat, który można znaleźć na niemal każdej powierzchni. Kocham go do różnych palet kolorów, aż zielonych płatków. Ponadto, może być połączona z absolutnie żadnych innych kolorach, które są już w kwietnik lub jesteś po prostu planuje roślin. Ale kiedy można tsiniyu być sadzone w otwartym terenie, może być problematyczna kwestia.


Korzyści z roślin

Nie tylko atrakcyjne zinnias czyni go tak popularne. Ponadto do jej kolor ma inne zalety:

  1. Różnych wysokościach. Cynie są cenione za co mogą być z różnych wysokościach. To dzięki tej funkcji można dokonać wszelkiego rodzaju kompozycji kwiatowych łóżka.
  2. Łatwa pielęgnacja. Po ten kwiat rośnie kłopotów nie będzie rosnąć. Z minimalnej opieki wynik jest maksymalna. Ten kwiat jest znany ze swojej surowości. Tak, a kwestia kiedy sadzić Zinnias w otwartym terenie, można łatwo rozwiązać.
  3. Przynęta dla skrzydlatych owadów. Nawet trochę koloru, aby zwabić Cię na stronę mnóstwo motyli i pszczół. Te i cieszyć posiadacze uli.
  4. Ciągły rozkwit. Osiągnąć kwitnące przez całe lato jest dosyć proste, należy regularnie szczypta wyłączyć kwiaty. A im więcej, tym lepiej.

Ogólne zasady uprawy

Jak wspomniano wcześniej, pielęgnacja roślin nie zajmie dużo czasu i wysiłku. Jednak podstawowe zasady są wiążące. Pierwszą rzeczą, aby rozwiązać ten problem, kiedy sadzić Zinnias w otwartym terenie. Odpowiedź zależy od metody rozmnażania, które zostaną omówione w dalszej części artykułu.

Podczas uprawy zinnias należy się upewnić, że nie było gnije, nie wyblakłe kwiatostany. Gdy wykryte powinny być one usuwane natychmiast, zwłaszcza jeśli się podczas pory deszczowej. I nie zapomnij na koniec lata traktować każdy fungicydów roślinnych.

Wybór miejsca do sadzenia

Tsiniya dotyczy rośliny ciepłolubne. Należy to wziąć pod uwagę przy wyborze lokalizacji. Wybierz kiedy sadzić sadzonki Zinnias w otwartym terenie lub nasion, trzeba znaleźć odpowiednie miejsce dla niego. Najlepszym miejscem będzie obszar, który będzie dość otwarte i oświetlone. Ponadto, uwaga na ziemi. Tsiniya lubi luźne gleby, która w tym przypadku jest wystarczająco zapłodnione. Nie zapominaj także o drenażu.

Metody rozmnażania roślin

Propagowane tsiniya na dwa sposoby: poprzez nasiona i sadzonki. Wybrany sposób i określa, kiedy roślina Cynie w otwartym terenie.

Powielanie użyciu sadzonek odbywa się zwykle nie wcześniej niż pod koniec marca, jednak trzeba mieć czas do połowy kwietnia. Procedurę tę przeprowadza się w sposób następujący. Nasiona należy umieścić na uprzednio zwilżoną szmatką. Po pewnym czasie pojawiają się pędy, wśród których najbardziej wytrzymałe. Zwykle trwa około 2-3 dni; jeśli nasiona są wystarczające, około tygodnia życia. Z tego i zależy od wyboru, kiedy sadzić Zinnias w otwartym terenie na wiosnę.

W chwili, aż nasiona kiełkują, możliwe jest, aby przygotować grunt. W tym podjęte piasku i próchnicy w stosunku 1: 2. Po kiełkowania mogą być umieszczone w doniczkach na głębokości 1 cm. Temperatury w pomieszczeniu powinna być utrzymywana na poziomie 23 stopni więcej. Odległość pomiędzy nasion powinna wynosić co najmniej 30 cm. Przy trzeciej kultury liści przebita, gdy jest to konieczne. Po czasu potrzebnego do przeprowadzenia blaty polewa więcej bujnego rozkwitu później.

Kiedy można tsiniyu być sadzone w otwartym terenie w metodzie selekcji hodowli nasion? Zrobić lepiej pod koniec kwietnia do końca pierwszej dekady maja, w zależności od warunków klimatycznych. Pogłębionych nasiona tej samej odległości, jak w sadzenie sadzonek, około 1 cm. Odległość pomiędzy krzewów co najmniej 30 cm.

W celu sztucznie przedłużyć okres kwitnienia, wskazane jest, aby połączyć obie metody, ponieważ pierwszy rozpocząć przyjemne rośliny uprawiane z rozsady.

Zasady lądowania w otwartych zakładach naziemnych

Gdy jest to możliwe, aby zasadzić Zinnias w otwartym terenie? Pytanie, które każe nam myśleć. Jednak odpowiedź jest dość prosta: gdy niebezpieczeństwo mróz o powrocie jest zredukowana do zera. Zazwyczaj, tym razem w drugiej połowie maja. W przypadku bezpośredniego sadzenia nasion można to zrobić trochę wcześniej.

Wybrany obszar powinien być dobrze oświetlone, przed przeciągami, kwasowość gleba powinna być obojętne. O odwodnienia także trzeba myśleć.

Przed sadzeniem, wymagane jest przygotowanie gleby. Aby to zrobić, musi być wykopane do głębokości około 45 cm, aby oczyścić ziemię z chwastów. W trakcie tego procesu zalecane jest, aby dodać nawóz organiczny jako nawozu dolistnego próchnicy lub (około 8 kg na 1 m 2). Idealny czas przygotować glebę – jesienią.

Temat do lądowania zasad, a także prawidłowego wyboru kiedy sadzić Zinnias w otwartym terenie, kwitnienia rozpocznie się w lipcu.

Cechy opieka tsiniyami

Jeśli pomyślnie wybrany czas, wiesz, jak prawidłowo Zinnias sadzone w otwartym terenie, kwiaty na pewno będzie proszę, jeśli nie zapomnij dbać o nich.

Roślina ta wymaga regularnego podlewania i nawożenia. Podlewanie powinno być obfite, szczególnie w okresie suchym latem. Jednakże, należy uważnie monitorować, aby uniemożliwić przedostanie się bezpośrednio na kwiaty.

Podczas kwitnienia pąków uschniętych wszyscy przymusowo usunięty.

Dodatkowe lub inne rekwizyty fortyfikacja macierzystych nie jest konieczne, nawet jeśli zdecydujesz się umieścić na swojej stronie wysokich podtypów (kiedy sadzić Zinnias w ziemi, mogą być odczytywane na początku artykułu).

Prowadzenie karmienie mogą rozpocząć już na etapie uprawy sadzonek. Nadaje się do tego nawozów mineralnych, które w swoim składzie mają mało azotu. Takie procedury przed sadzeniem w otwartym terenie powinny być trzy. Po wyładunku na wykresie można stosować i nawóz organiczny, taki jak ciekły obornik. Wydatki konieczność nawożenia dwa razy w sezonie po posadzeniu i pączkowanie.

zapobieganie chorobom i ochronę przed owadami należy przeprowadzić koniecznie. Często problemy spowodowane są mszyce, chrząszcze, ślimaki i ślimaki. Pomoże to w miseczek umieszczonych na obwodzie z piwem lub zwykłych kawałków materiału pokrycia dachowego, który pod tymi pełzającej ukryciu. Po tym, zebrać je ręcznie.

Najczęstszą chorobą jest tsiny pleśni, jeśli stwierdzono uszkodzenie nawet jednego kawałka papieru, aby zostać obcięte. Jeśli roślina jest poważnie zainfekowany, należy go usunąć całkowicie.

Teraz, gdy wiesz, kiedy sadzić sadzonki Zinnias w otwartym terenie.