570 Shares 4465 views

Jak są wybory?

To jest zawsze interesujące wiedzieć, jak przekazać wyborach prezydenckich w jednej lub innej republiki, z powodu, że wiele może zależeć. Istnieje zainteresowanie, nawet jeśli dana osoba nie jest obywatelem kraju, w którym prezydent jest wybierany. W dzisiejszym świecie, wszystko jest ze sobą połączone, dlatego pytanie, jak odbywają się wybory, nigdy nie stracą na znaczeniu. Po tym wszystkim, o tym, kto będzie prezydent sąsiedniego państwa, sposób rozwoju stosunków ze swojego kraju, powinien wybrać, może również zależeć losy kraju, którego jesteś.


W wyborach prezydenckich, istnieją różne sposoby. Wszystko zależy od modelu prezydentury, który został przyjęty w tym kraju.

Na przykład, w krajach takich jak Włochy, Niemcy i Czechy, prezydent jest wybierany przez parlament. Taki republiką parlamentarną nazywa. W republikach prezydenckich, takich jak Rosja czy Francja, prezydent jest wybierany bezpośrednio przez ludzi. Wybory takie nazywane są linie. Wybory w USA są pośrednie, ale w tym przypadku prezydent wybierany przez ludzi. Ten rodzaj wyborów w pełni popiera niezależność przewodniczącego Parlamentu.

Rozważmy teraz bardziej szczegółowo, w jaki sposób odbywają się wybory w Rosji. Wybory prezydenckie w Rosji odbywają się na podstawie konstytucji, a także ustawy federalnej „O wyborach Prezydenta Federacji Rosyjskiej” z dnia 17 maja 1995 r.

Aby wybrać prezydenta Federacji Rosyjskiej mogą tylko obywatele rosyjscy, w oparciu o zasadę powszechnej, równych, bezpośrednich iw głosowaniu tajnym.

Zgodnie z prawem, wybory prezydenckie przypisuje wyższej izby Zgromadzenia Federalnego Rosji, a dzień vyborov- pierwszą niedzielę po zakończeniu kadencji konstytucyjnego w biurze poprzedniego prezydenta.

Zgodnie z Konstytucją RF, kandydat na stanowisko prezydenta kraju, musi spełniać kilka wymagań: mianowicie, kandydat na prezydenta musi koniecznie być obywatelem Rosji, mieszka w Rosji, przez co najmniej 10 lat, a w chwili złożenia w jego wieku nie powinien być krótszy niż 35 lat.

Okres prezydencji wynosi 4 lata, a po tym okresie nowe wybory. Tego dnia w całym kraju, a nie tylko kraj, cały świat patrzy z zainteresowaniem, aby zobaczyć, w jaki sposób odbywają się wybory.

Nawiasem mówiąc, nie są po prostu wybory prezydenckie. Wybory parlamentarne, gubernatora wyborów, wybory na burmistrza – jak widać, są one różne.

Raz stało się jasne, proces wyboru prezydenta Rosji, jak będzie wyglądać na wybory odbywają się w różnych krajach, a dokładniej, co się dzieje z tych obywateli, którzy zignorowali wybory w państwie.

W przypadku nieobecności w wyborach, niektóre kraje dla ich obywateli przewidziane różne środki, w tym karnej.

Na przykład, w Belgii pierwszy szacunku nieobecność wyborach karze grzywny 50 euro. W przypadku nawrotu, ilość zwiększa się o 2,5 razy i staje się 125 euro. Plus, obywatel belgijski jest pozbawiony prawa do zajmowania stanowiska urzędnika.

W Grecji, brak obywatela kraju jest ważny powód. Ci, którzy musieli wyjechać za granicę w czasie wyborów, są zobowiązani do głosowania z wyprzedzeniem. Jeśli zignorujesz te przepisy, kary i karną karę miesiąca do roku. Plus, obywatel jest pozbawiony swego stanowiska i regalia.

Kary są przewidziane w wielu krajach europejskich, gdzie Wynoszą one od 25 do 70 euro. Są to Austria, Niemcy, Cypr, Luksemburg, Włochy.

Kary są również przewidziane na innym kontynencie, w Australii. Nie są one bardzo duże w porównaniu z europejskimi i grzywien stanowią 13 australijski czas dollarov.Vo australijskiego frekwencji wyborczej wynosi ponad 90 procent.

Najgorszy ze wszystkich rzeczy w Pakistanie. Tutaj, na niestawienie się człowiek stoi do 5 lat katorgi w najgorszym przypadku i $ 60 w porządku, jeśli on jest szczęśliwy.