702 Shares 6053 views

Co to jest VAT i jak je zdobyć

Przy ubieganiu się o pracę, między innymi wymaganymi dokumentami jest i INN. Dla wielu osób pojawia się pytanie, co to jest VAT? Co to jest i dlaczego powinniśmy zawsze numerowane? Dziesięć lat temu, to była poważna debata na ten temat. Obywatele zwłaszcza religijne, aby dowiedzieć się o konieczności przypisywania numerów do każdej osoby, która pamiętała tzw liczbę Bestii, szczerze wierząc, że Inn i wolę. Inni byli po prostu zbyt leniwy, aby spędzać czas na liście oczekujących na inny „papier”. Jednak z upływem czasu stało się coś zupełnie niezwykłego, jego istnienie nie jest zaskoczeniem. Jednak zapotrzebowanie na ten dokument nie jest jeszcze jasne dla wszystkich.

Jaki jest numer VAT od osoby fizycznej

INN – indywidualny numer Obywatel w systemie podatkowym. Każdy wie, że wszelkie dochody uzyskane w Rosji muszą płacić podatku. Aby śledzić zobowiązania podatkowego i spłaty zadłużenia, podatek wprowadzono numerację obywateli.

Numer identyfikacyjny jest prowadzone przez obywatela do podatku od rezydencji, gdzie można napisać aplikację dla numeru VAT i dostarczyć wszystkie niezbędne dokumenty:

  • kserokopię paszportu;
  • kserokopię metryki (jeśli paszport nie jest obecny);
  • kserokopię dokumentu potwierdzającego miejsce zamieszkania (jeżeli paszport ma znaczek na rejestrację).

W zależności od charakteru podatku, numer zostanie przypisany albo bezpośrednio podczas pracy, lub przez kilka dni (zwykle pięciu). INN osoby fizyczne – to ciąg 12 cyfr (arabski). Pierwsze dwie cyfry opisują kod podmiotu Federacji Rosyjskiej. Dwa dalej – kod departamentu podatkowego. W sześciu kolejnych liczb odzwierciedlenie rekordową liczbę podatników. Ostatnio liczba dwóch cyfr jest sprawdzenie i wyświetla numer jest prawidłowy. Po przypisaniu numerów podatnika wydawane jest zaświadczenie o rejestracji – arkusz A4 zawierające dane osobowe podatnika oraz jego numer identyfikacyjny.

Ostatnio stało się możliwe, aby uzyskać numer VAT w Internecie. To wystarczy, aby zażądać portal podatkowy. Można również śledzić status swojego wniosku. Ta metoda jest dobra, ponieważ można go zamówić bezpośrednio z domu lub z pracy, bez marnowania czasu na podwyżką podatku. INN indywidualny przedsiębiorca nie ma różnicy od zwykłej, więc jednoosobowej nie jest konieczne, aby uzyskać więcej niż jeden numer.

Jaki jest numer VAT podmiotu prawnego

Zarejestrować się jako podatnicy i podmioty prawne. Przypisanie liczby i uzyskania dowodów w tym przypadku odbywa się w momencie rejestracji. Szykując INN powinien pracownik, który ma prawo podpis. W tej chwili, aby przedsiębiorstwa INN nie może być online.

numer identyfikacji podatkowej od osób prawnych, to połączenie dziesięciu cyfr, z których pierwsza odzwierciedlają przedmiot Federacji Rosyjskiej, a kod podatkowy. Pięć więcej numerów – to tylko numer ewidencji podatkowej w sekcji USRRE. Ostatnia cyfra służy do weryfikacji numerów.

Jaki jest puszka zagranicznych osób prawnych

Jeśli osoba prawna jest zarejestrowana za granicą, ale odbywa się na terytorium Federacji Rosyjskiej czynności podlegających opodatkowaniu Rosyjskiej, musi również uzyskać numer identyfikacji podatkowej. Ta liczba oznacza sekwencyjne połączenie dziesięciu cyfr, ale pierwsze cztery z nich zawsze będzie „9909”.

Wymiana i rezygnacja z cyny

TIN jest przypisany do każdej osoby (czy osoba fizyczna lub prawna) tylko raz na całe życie (czas pracy). W przypadku utraty ich wydawane duplikat, który musi zwrócić się do lokalnego podatku. Po śmierci lub rozwiązania prawnego podmiotu TIN danej osoby nie może być przypisany do innego podmiotu. VAT nie można zastąpić w razie zmiany danych osobowych człowieka (nazwisko, miejsce zamieszkania) i reorganizacji.

Każdy obywatel może zrezygnować z otrzymywania VAT i korzystanie z numeru identyfikacyjnego dokumentów. Aby to zrobić, trzeba napisać wniosek do podatku. osoby prawne nie mają takiego prawa.