704 Shares 2762 views

Smartphone "Samsung Galaxy" S7: opinie właścicieli

W poprzednim pokoleniu "Galaxy" S6 Samsung przedstawił kilka bardzo oryginalnych rozwiązań, które użytkownicy postrzegają nie są bardzo ciepłe. Na szczęście dla tego ostatniego marka słuchała licznych opinii i sugestii, przywracając nowy model do gniazda kart pamięci i zwiększonej pamięci. Ponadto, Samsung Galaxy S7 Edge specyfikacji kamery dla wielu wskaźników znacznie przewyższają poprzednie generacji modeli. To tylko niewielka część wszystkich innowacji przygotowanych przez firmę dla wielbicieli ich produktów.


Wątek dzisiejszego przeglądu to "Samsung Galaxy" S7 Edge: funkcje, recenzje, a także zalety smartfona i jego niedociągnięcia.

Zawartość opakowania

Urządzenie przechodzi w zwykłe pudełko dla marki – wysokiej jakości, mocne i bardzo pouczające. Pokazuje najciekawsze cechy gadżetu, otrzymał nagrody, standardy jakości i inne przydatne informacje, które mogą być przydatne po raz pierwszy.

Wewnątrz pudełka zobaczysz:

  • Smartfon Samsung Galaxy S7 Edge;
  • Opinie i zdjęcia na broszurach i broszurach promocyjnych;
  • Zasilacz;
  • Kabel Micro-USB;
  • Słuchawki takie jak "gags";
  • Interfejsy OTG do podłączania peryferyjnych urządzeń peryferyjnych;
  • Szczegółowa instrukcja obsługi w języku angielskim.

Zestaw można nazwać standardem. Może to najlepiej, że firma nie zaczęła wyposażyć swojego flagowego statku w dodatkowe żetony, takie jak okładka czy przenośna podstawa. Wielu wielbicieli flagowych, a więc kosztownych i wysokiej jakości produktów marki wolą wybierać własne dodatki dla siebie, a dodatkowa rzecz w pudełku dodaje już dość dużą cenę do Samsung Galaxy S7 ("Wiek"). Opinie właścicieli o kompletności są w większości neutralne, chociaż niektórzy użytkownicy, przypadkowo, czy też dla niezrozumiałego pomysłu firmy, uzyskują charakterystyczny kolorystykę zespołu zasilającego i pociągów. W jednym pudełku są białe, aw tym samym rzędzie stoją na blacie – czarnym.

Wygląd

Jeśli umieścisz model S6 w jednej dłoni, a drugi z naszego respondenta, praktycznie nie zobaczysz różnicy między ostatnim flagowym a nowym Samsung Galaxy S7. Opinie właścicieli granych w tej daleko od ostatniej roli. Użytkownicy docenili udany projekt i ergonomię poprzednika, więc marka słuchała opinii fanów i praktycznie nie zmieniła wyglądu gadżetu.

W nowym okrętu flagowym przednie i tylne panele nadal pozostały szklane, a wokół obrzeża jest metalowa rama. Najbardziej charakterystyczną innowacją są ukośne krawędzie na tylnym panelu – smartfon stał się nieco ergonomiczny, a po prostu trzymać gadżet w dłoni jest znacznie ładniejszy.

Cechy konstrukcyjne

Oko tylnej kamery narasta lekko, a po prawej widać znaną lampę błyskową LED wraz z czujnikiem impulsowym (określa nasycenie tlenem krwi). Nad przednim urządzeniem znajduje się mówiący głośnik, lekko na prawo od oczu aparatu przedniego, a także wskaźniki oświetlenia i przybliżenia. W dolnej części widać już znany przycisk funkcyjny "Dom", który jest również odpowiedzialny za skaner linii papilarnych.

Po prawej stronie znajduje się klucz wyłączający, a po lewej – przyciski regulacji głośności i bez dźwigarów, które można nazwać znakiem rozpoznawczym Samsung Galaxy S7. Odpowiedzi właścicieli w tej sprawie są niejednoznaczne: ktoś przyzwyczaił się do pracy z "huśtawkami", a przyzwyczajenie szuka miejsc, w których nacisk jest położony na jeden z przycisków, a ktoś zupełnie osobisty.

Górny koniec urządzenia jest przeznaczony na gniazdo karty SIM (nano-sim), mikrofon i gniazdo kart microSD. Na dolnej krawędzi wyświetlany jest interfejs mikro USB do ładowania urządzenia i synchronizacji z komputerem, wyjście audio 3,5 mm, głośnik główny i zapasowy mikrofon.

Zarówno tylna jak i przednia część są chronione przez wysokiej jakości okulary czwartej generacji z serii Corning ze słynnej marki "Gorilla". Z przodu smartfonu jest dodatkowo wyposaŜona w oleofobową powłokę, dzięki której na "twarzy" prawie nie pozostają odciski palców, w przeciwieństwie do tylnego panelu Samsung Galaxy S7. Komentarze właścicieli wielokrotnie zauważyły, że firma może wyposażyć tylną część smartfona w podobną ochronę, ponieważ w rzeczywistości tylna część urządzenia to tylko brud i kolektor kurzu. Ale marka została poprowadzona przez niektóre, być może nie zawsze zrozumiałe, względy.

Ekran

"Samsung Galaxy" S7 Edge charakteryzuje się bardzo imponującym wyświetlaczem: wyświetlaczem AMOLED z luksusowym rozwojem dla 2560×1440 punktów standardu QHD, a także dużą gęstością pikseli – 577 ppi. Staranie się rozpoznać osobne punkty jest po prostu bezużyteczne – obraz jest jak najbardziej realistyczny dla smartfona. Ponadto jasność, kontrast i ogólna jakość transmisji zasługują na pochwałę nie tylko użytkowników, ale także licznych ekspertów w tej dziedzinie.

Niemniej jednak, charakterystyka wyświetlacza krawędzi "Samsung Galaxy" S7 jest obarczona muchą lotniczą. Rzecz polega na specyfice technologii AMOLED, gdzie po zmianie kąta widzenia, gamma natychmiast zmienia się w chłodniejsze widma kolorów. Oczywiście, zwykłe użycie urządzenia nie psuje wrażenia tej wady, ale jeśli kupisz gadżet dla niektórych konkretnych potrzeb graficznych, to pamiętaj o tym.

Wydajność

Firma opublikowała kilka odmiennych modeli na rynku różniących się od siebie procesorami. Nie weźmiemy pod uwagę wersji z chipsetem Qualcomm, ponieważ w Rosji jest mniej popularna, w przeciwieństwie do Samsung Exynos 8890 Octa. Jest 64-bitowy chipset z architekturą ARM big.LITTLE. Prędkość odpowiada na cztery rdzenie z Mongoose i tą samą liczbą z Cortex. Pierwszy zestaw działa na częstotliwościach 2,4 GHz, w drugim – 1,3 GHz. Dla składnika graficznego jest dość inteligentny chipset z serii "Mali" z serii T-880.

Na pokładzie są 4 gigabajty pamięci RAM, a także 64 GB wewnętrzne (32 GB w formacie zmiennym). I listwy są bardzo jasne, ponieważ są wykonane z technologią UHS 2.0, a dziś jest to najszybszy standard, który może być dostępny dla zwykłego użytkownika Samsung Galaxy S7 Edge. Opis modelu opisuje szczegółowo gdzie i dlaczego każdy kilobajt pamięci jest używany. Ale w każdym razie, jeśli nie jesteś zadowolony z wbudowanej głośności, zawsze możesz rozszerzyć przestrzeń na swoje potrzeby zewnętrzną kartą pamięci SD (do 200 GB). Ponadto dzięki interfejsowi OTG możliwe jest podłączenie zewnętrznego napędu zewnętrznego do gadżetu i jest to terabajt danych.

Urządzenie w działaniu

Jeśli chodzi o wydajność, ten model nie ma absolutnie żadnych problemów – smartfon poradzi sobie ze wszystkimi, nawet z większością "ciężkich" aplikacji i gier, w tym. Jakiekolwiek, nawet najtrudniejsze zadanie, będzie na ramieniu Samsung Galaxy S7. Odpowiedzi właścicieli są pełne pochwałnych epitetów dotyczących performance, więc bardziej szczegółowa analiza będzie zbędna – wszystko działa i "leci".

Autonomiczna praca

Smartfon otrzymał baterię niezbywalną na 3000 mAh. Już przyzwyczajeni do modeli "szlachetnych", technologia Quick Charge 2.0 może dosłownie w ciągu pół godziny naładować telefon o 60%. Ponadto gadżet był w stanie bezprzewodowo ładować zgodnie ze standardami PMA i Qi, co z pewnością zadowolić będzie wielu fanów "poruszać się w biegu".

Również już znane tryby ekstremalnych oszczędności energii nie zniknęły gdziekolwiek, gdzie na około dwóch procentach opłaty, można wiele lub mniej tolerancyjnie pracować z telefonem przez kilka godzin. W szczególności oglądanie filmu w rozdzielczości Full HD i maksymalnej jasności spowoduje wyrzucenie baterii przez 14 godzin, a najbardziej wymagające gry wyczerpują baterię w ciągu 10 godzin.

Podsumowując

Firma nadal zdecydowanie prowadzi wśród innych producentów mobilnych gadżetów na platformach "Android". Podobnie jak inne flagi marki, model S7 ma w swoim arsenale najnowszą technologię i godny pozazdroszczenia marżę wydajności. Ponadto badanie wszystkich możliwości urządzenia może z łatwością przebiegać dłużej niż jeden dzień.

Można śmiało powiedzieć, że nasz respondent jest przeznaczony dla tych, którzy chcą wycisnąć maksymalnie z urządzenia "Android" i nie są gotowi do żadnych kompromisów.

Przybliżona cena – około 50 000 rubli.