604 Shares 3559 views

Najlepsze placówki medyczne w Rosji

Najlepsze placówki medyczne w Rosji, ich historia, ocenił, wydziały i specjalności zostaną omówione w tym artykule. Szczególną uwagę przywiązuje się do szkół wojskowych, medycznych, takich jak Niżny Nowogród wojskowej uczelni medycznej rosyjskiej FSB.


Naval Academy. Kirov

Otwarcie szpitala dla szkół medycznych i edukacyjnych teatrów cesarza Pawła I w grudniu 1798 zawdzięcza swoje istnienie Wojskowej Akademii Medycznej imienia Kirowa. Tu, w tym czasie odległym zaczęliśmy otrzymywać Medical Education, lekarzy, weterynarzy i farmaceutów.

Jest to pierwszy w instytucji naukowej, medycznej i edukacyjnej w kraju, gdzie rosyjskie podręczniki medycyny zostały opublikowane i gdzie kształcił rosyjskich profesorów. W 1881 roku, weterynaryjnych i farmaceutycznych opuszczony struktury instytucji, całą swoją siłę Academy (to było wtedy, a zawdzięcza swoją obecną nazwę, z wyjątkiem, oczywiście, Kirow, który otrzymał uniwersytet znacznie później) dał szkolenia lekarzy wojskowych, lekarzy, a zwłaszcza dla wojska Dział.

celebryci

W XIX wieku, te ściany pracuje z wielkich lekarzy, oznakowanie erę medycyny rosyjskiej – zarówno praktyczne i naukowe. Wśród nich są genialne lekarze, chirurg NI Pirogov, opracowane podstawy operacji wojskowej, pierwsze użycie znieczulenia, gipsu i pooperacyjną opiekę pielęgniarską dla rannych; Pracowałem tu założyciela rosyjski fizjologia I. M. Sechenov i S. P. Botkina, który stworzył największą szkołę terapeutyczną.

Tu pracował akademik I. P. Pawłow – to jeden z pierwszych laureatów Nagrody Nobla w dziedzinie medycyny, V. M. Behterev – słynny neurolog, psycholog, psychiatra, twórca psychoterapii. Nie NS Korotkow wynalazł metodę pomiaru ciśnienia krwi. Tam studiował i pracował jako wielkiego kompozytora A. P. Borodin, który pisał opery „Kniaź Igor”, który wierzył muzyka to tylko hobby i został podany w całości wyłącznie pracy naukowej.

Wojna i Wojskowa Akademia Medyczna

Wojna rosyjsko-turecka, dał pracownicy Akademii Imperial posiada niezbędną praktykę do spełnienia światowych odkryć w dziedzinie medycyny wojskowej. Profesor SP Kolomnin najpierw przeprowadzić transfuzję krwi w tej dziedzinie, chirurg NV Sklifosovsky stosowane aseptyczne i antyseptyczne, NI Pirogov opublikował swoją słynną pracę na wojskowym przypadku medycznego, który był podstawą doktryny współczesnej medycyny wojskowej.

W wojnie z Japonią NA Velyaminov towarowym diagnostycznych aparatów rentgenowskich, nowe metody operacji wprowadzono RRVREDEN. Pierwszy Światowy cechował powszechnych epidemii tyfusu, cholery. Profesor AP Dobroslavin, Wirginia Levashov, S. V. Shidlovsky opracowali metodę wojskowa operacja higieny i V. A. Oppelya, G. I. Turnera i VA Ratimova stała się nowe słowo w rozwoju chirurgii w dziedzinie walczyć. Rewolucja 1917 roku zdecydowana większość profesorów Akademii obsługiwane czołowi lekarze umieścić wszystkie swoje wysiłki w walce z tyfusu i tyfus, cholera, a co najważniejsze – do kontynuowania prac na swoich wydziałach i klinik w strasznym dewastacji i głodu.

Wielkiej Wojny Ojczyźnianej

Dwie trzecie profesorów i wykładowców Akademii poszedł do przodu w pierwszych dniach wojny. Co dziesiąty Frontline lekarz – absolwent Akademii. Rosyjskie placówki medyczne w tym trudnym czasie, zareagował odpowiedzialnie do szybkiego i wysokiej jakości szkolenia lekarzy i pielęgniarek. Praca naukowa, jednak nie powstrzymało: to wynaleziono krovozameschayuschaya cieczy dla rannych, którzy utracili dużo krwi, jak również oryginalne metody leczenia odmrożeń. Sto piętnaście tezy są chronione w czasie wojny, a wszystkie one odnoszą się do medycyny wojskowej.

Z wielkim sukcesem było traktowane rany postrzałowe, urazy termiczne, szkody, miały ogromny wkład w rozwój transfuzji uniwersyteckiej, neurochirurgii, chirurgii sercowo-naczyniowej. Wszystkie placówki medyczne w Rosji nie da się porównać z Kirowa Wojskowej Akademii Medycznej na efektywność ich dzieł, choć, oczywiście, również bardzo się starała.

Pięć Bohater Związku Radzieckiego, istnieje wśród pracowników Akademii, wiele zleceń otrzymanych absolwentów poziomu dowodzenie i nauczycieli. W ich wysiłkach na rzecz budowy 90,6% pacjentów stanowili mężczyźni wrócili, 72,3% rannych. Znamiennym przykładem profesjonalizmu i odwagi. A co dziesiąty absolwent Akademii po wojnie zaginął … wojskowe placówki medyczne Rosji i Kirov Wojskowej Akademii Medycznej wśród nich okazały się oddanie krwi kraju macierzystego, przelana na polach bitew.

akademia dzisiaj

Spośród stu dwunastu budynków architektonicznego zespołem Akademii dwadzieścia pięć posiada status zabytek architektoniczny UNESCO. Akademia jest rozpoznawana jako instytucja o znaczeniu globalnym. Historycznie zasada treningu, który do dziś pozostaje wiodącym – prawdziwego procesu terapeutycznego i diagnostycznego, gdzie zasymilowanej wiedzy, umiejętności praktycznych, czyli przy łóżku. W związku z tym akademicki baza kliniczna jest obszerna i rozgałęziona. Rosyjskie instytucje medyczne często stosują tę szczególną metodę nauczania, jeśli pozwalają warunki.

Sześćdziesięciu trzech oddziały działające na uczelni, z których trzydzieści cztery – z jej klinicznych podstawy. Siedem tysięcy pracowników organizowania i prowadzenia procesu edukacyjnego. W przeciwieństwie do cywilnych uczelni orientacji medycznej, zwiększa koncentrację na medycynie ratunkowej. Kadeci uczestniczą w warunkach polowych szkoleniowych i bojowych w następstwie katastrof sztucznych i naturalnych. Uwzględnia wszystkie cechy działalności lekarzy wojskowych w przestrzeni, ziemi wojsk rakietowych, obrony powietrznej, wojsk powietrznodesantowych, Air Force, na okrętów nawodnych i podwodnych. orientacja wojskowy szkolenia zapewniają osiemnaście działów gdzie dwa wieki doświadczeń skoncentrowanych pomocy medycznej armii. Wszystkich środków, które posiadają instytuty medyczne Rosji, ocena wykazuje, że Kirov Wojskowa Akademia Medyczna w czołówce.

wsparcie techniczne

Centrum Szkoleniowe zapewnia studentom oraz szkolenia, a także promuje badania. Biblioteka Akademii naprawdę fundamentalne, to jest uznawany za największego biblioteki medycznej w Europie. Dwa zajęcia komputerowe w bibliotece sto pięćdziesiąt tysięcy limitowane tylko elektroniczne. Dwadzieścia cztery wykłady dla publiczności w najnowocześniejszy sprzęt multimedialny, dużo więcej niż cztery sale tematyczne i specjalistyczne, z których czterdzieści dwa komputer.

Rosyjskie instytucje medyczne, których lista jest długa i chwalebna, nie wszystkie są wyposażone w równie nowoczesny i wydajny. Każdego roku około pięćdziesięciu studentów przyznawane są stypendia rządu i prezydenta Federacji Rosyjskiej, fundacje charytatywne i organizacje za wybitne osiągnięcia naukowe i edukacyjne. Kirov Wojskowa Akademia Medyczna jest bez wątpienia liderem wśród instytucji szkolnictwa wyższego, które reprezentują rosyjskich placówek medycznych i akademii i uniwersytetów.

VMI FSB

Wojskowy Instytut Medyczny Frontier Służby Rosji ma długą i chwalebną historię, która zaczyna się od czasów, kiedy to istniał jako odrębny wydział Instytutu Medycznego w mieście Gorki.

Jest używane do szkolenia przyszłych lekarzy dla armii radzieckiej i Navy. A teraz Wojskowy Instytut Medyczny rosyjskich Wojsk Granicznych FSB przygotowuje specjalistów za to, jak wiemy, są w gestii FSB.

Shining innych – oparzyć!

Jest to motto i przykazanie, których wiele jest absolwentem Wojskowej Instytutu Medycznego Frontier Służby Rosji odpowiednio prowadzone przez całe życie. Ile ratowała życie funkcjonariuszy i żołnierzy naszej armii na swoim koncie! A w 1995 roku, Instytut stał się odrębną instytucją pod auspicjami NSMA (Niżny Nowogród Akademii Medycznej) i zmieniła nazwę na „Military Institute-medycznego FSB” lub „Military Medical University Federalnej Służby Granicznej Rosji.”

Instytut posiada jedenaście oddziałów w trzech kierunkach. Wojskowy Instytut Medyczny z FSB Rosji (Niżny Nowogród) mieszkańców miasta i regionu jest znany i lubiany: Clinical jego podstawa pięćdziesiąt dwie placówki medyczne w regionie, w mieście, które należą do różnych organizacji, takich jak Ministerstwo Zdrowia, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych, Ministerstwo Kolei, Ministerstwo Obrony Cywilnej i sytuacji kryzysowych oraz Oczywiście, FSB. Łączna liczba łóżek jest imponująca: są ponad osiem i pół tysiąca.

struktura

Instytut Medyczny rosyjskiej FSB przeszkolonych ponad siedem tysięcy wysoko wykwalifikowanych specjalistów, którzy nauczali sześciu naukowców, profesorów, czternaście, dwadzieścia dwa docentów osiemnaście osiemdziesiąt osiem lekarzy i kandydatów nauk medycznych, czterech starszych badaczy. Stan stan instytucji wymaga doskonałej sprzęt techniczny.

Edukacja jest na podstawie umowy o pracę i bezpłatnie. Ma studentów zaocznych i dziennych w następujących specjalnościach: medycyny ogólnej, stomatologii, medycyny i profilaktyczne biznesowych. Instytut dysponuje w Lower Volga nasyp w czerwonych koszarach. Dwa wieki temu były umieszczone żandarm firmę i żołnierzy garnizonu.

MGMU Sechenov

First State University Medical Moskwa nazwany IM Sechenov – najstarszych uniwersytetów medycznych w kraju. Założona w 1758 roku jako wydział Cesarskiej Akademii Medycznej w Moskwie. W XVIII wieku były trzy wydziały wydziału, które uwalniane tylko trzydziestu sześciu lekarzy. Ale ciekawe jest to, że dwadzieścia sześć z nich lekarze, siedemnaście – profesorowie. W latach trzydziestych XX wieku stał się niezależny wydział uniwersytetu – pierwszy Instytucie Medycznym w Moskwie. W 1955 roku zaczął nosić imię wielkiego Sechenov, w 1990 roku stała się Akademia, a w 2010 roku – jest to uniwersytet.

Teraz szkoły publiczne, które jest źródłem siły roboczej dla prawie wszystkich sektorach opieki zdrowotnej. To gospodarze działania badawcze i edukacyjne: szkolenia, ponowną certyfikację, szkolenia lekarzy i farmaceutów. Oto dziesięć wydziałów, jest centrum, które zrzesza osiem szpitali uniwersyteckich, laboratorium diagnostyczne, dział badań radiacyjnych, gdzie siedmiu działach. Każdego roku na podstawie uczelni traktuje około pięćdziesiąt tysięcy pacjentów.

Studenci i kandydaci

Oprócz badania, studenci mają coś do zrobienia i gdzie. Oto wielka biblioteka książek z wyjątkowy, z własnym muzeum, gdzie można dowiedzieć się nie tylko historię uczelni, ale także dużo medycyny. Trzy akademiki są wyposażone we wszystko, czego potrzebujesz, jest centrum sportowe, wiwarium, publikowania i Centrum Wolontariatu. Można chodzić po ścieżkach ogrodu botanicznego i relaks w „Sechenovtse” – Camp rekreacyjnej.

Jedyną formą w pełnym wymiarze godzin szkolenia. Są płatne i darmowe forma. Wydziały – stomatologiczne, lekarskie, pediatryczne, farmaceutyczne, medyczne i profilaktyka, szkolnictwo wyższe pielęgniarskiej i opieki psychospołecznej. Ponadto, istnieją kursy w wydziale edukacji przedszkolnej uniwersyteckiej. prowadzi edukację i Instytut Edukacji Zawodowej.

Uniwersytet Medyczny RNIMU

Narodowy Instytut Badań Medycznych rosyjski nazwana N. I. Pirogova na Ministerstwo Zdrowia Federacji Rosyjskiej w przyszłym roku będzie to sto i dziesięć lat od daty formacji, aw tym czasie okazał się być wysoce profesjonalną instytucją, konsekwentnie rankingu jednymi z pierwszych w rankingu rosyjskich instytucjach medycznych. Kwalifikacje absolwenta uczelni daje najwyższą proces uczenia trzystopniowy wydatków.

Trzydzieści miejsc docelowych w pełnym wymiarze godzin i kształcenia na odległość jest tu State University i terapii do stomatologii, biochemii i biofizyki i cybernetyki w służbie medycyny. Study tutaj stażyści, mieszkańcy, specjaliści badawcze w studiach. Spośród wszystkich lekarzy, która produkuje instytutów medycznych Rosji, absolwenci tej uczelni szczególnie doceniane.

Wyposażenie techniczne

Ma wszystko, czego potrzeba do pracy: publiczność z multimediów wysokiej jakości wyposażone, placówek medycznych, w których praktyki umowne, studentów, biblioteki, gdzie około miliona książek, czytelnia, budynek oddzielne sportowego z sekcji sztuk walki, gimnastyka i wiele innych rzeczy, sala konferencyjna, centrum medyczne z gabinetami masażu.

W akademikach istnieje ponad trzy i pół tysiąca studentów, istnieją kuchenne oraz pomieszczenia. Tryb studiów w instytucie tylko w pełnym wymiarze czasu, można dowiedzieć się opłatę.
Wydziały: medyczne, biomedyczne i inne (siedem). Tutaj są szkoleni w dziesięciu specjalności.