86 Shares 3277 views

Żarówki LED: opinie dla i przeciw

Rozwój techniczny nigdy nie stoi i zastępowany przez lata urządzeń gospodarstwa domowego i urządzeń przychodzą wszystkie nowe, bardziej zaawansowane modele. Często na początku powoduje to nieufność, ale wkrótce nowości zajmują miejsce honoru w codziennym życiu użytkowników. Tylko w tym przypadku, oczywiście, jeśli są one naprawdę przydatne. Do tak ważnych wynalazków ludzkości można przypisać aktualną popularność lamp LED. Opinie na temat większości witryn mówią na ich korzyść, ale wciąż warto przyjrzeć się ważnym cechom. Więc, gdzie i za co można używać żarówek LED?


Zakres stosowania

Technologia LED zastępowała tak zwane lampy "oszczędzające energię". Ten ostatni, w rzeczywistości, jest tą samą zwykłą żarówką fluorescencyjną , tylko z wbudowanym urządzeniem regulującym. Ten ostatni pozwala znacznie zwiększyć trwałość modelu, a tym samym zmniejszyć koszt regularnych zakupów nowych. Ale to przydatne znalezisko stopniowo zanika w przeszłość, ponieważ zostało zastąpione przez diody LED. Technologia ich tworzenia została wymyślona w ubiegłym stuleciu, ale znalazła niezbędne zasoby dla tego przykładu tylko w naszych czasach. Nowe lampy mogą być użyte zarówno w lampach błyskowych, jak iw samochodzie, a także w domu jako zamiennik standardowych żarówek. Są także świetne do instalowania oświetlenia kolorowego (na przykład w nocnym klubie) oraz wskaźników w produkcji.

Opinia klienta

W kwestii, czy używać lamp LED, opinie innych konsumentów, którzy już próbowali tego typu oświetlenia, będą mile widziane. Może pomogą kupującemu podjąć właściwą decyzję. Oto zalety i wady oświetlenia LED w domu. Jak każda nowość na rynku urządzeń technicznych, niniejszy wynalazek powoduje niejednoznaczną postawę. Istnieją przemysłowe branże, w których diody LED są po prostu niezbędne, ale nie zawsze są praktyczne.

Żarówki LED: opinie są pozytywne

Jedną z zalet takiego pokrycia jest jego absolutna nieszkodliwość. W przeciwieństwie do innych lamp opartych na technologii oszczędzającej energię, diody LED nie zawierają rtęci i innych szkodliwych substancji. Innym plusem jest to, że ich widmo nie emituje promieniowania UV. Często jest to szkodliwe promieniowanie, które powoduje zmęczenie, a w przyszłości – i zmniejsza ostrość wzroku u ludzi. Takie lampy nie nagrzewają się. Oczywiście główną motywacją do przejęcia będzie niezrównana ekonomia, ponieważ zużycie energii przez lampy LED jest znacznie niższe niż w przypadku analogów. Ten rodzaj oświetlenia zużywa trzy razy mniej energii niż lampy oszczędzające energię i prawie dziewięć razy mniej niż zwykłe lampy fluorescencyjne.

Ta znacząca różnica zwiększa długi okres żywotności diod LED. Producenci obiecują ponad 30 000 godzin nieprzerwanej pracy, co przekracza życie zwykłych lamp o kilka (!) Tysiącom razy. Kupując okres gwarancji od trzech do pięciu lat. Podstawa tych lamp odpowiada standardowym standardom, dzięki czemu użytkowanie w domu nie wymaga szczególnych warunków. Temperatura światła LED jest podzielona na trzy główne typy: żółta, lżejsza i chłodniejsza. W domu wystarczy użyć pierwszego rodzaju lamp z przyjemnym, ciepłym odcieniem promieni. Mają oznaczenie od 2700 do 3500 ° K. Wyższa moc nadaje się do pracy w zakładach produkcyjnych lub na przykład w jasnych sklepach.

Żarówki LED: opinie vs. użycie

Główną wadą stosowania takich żarówek jest relatywnie wysoki koszt. Pomimo oczywistych korzyści z ich używania, wiele osób nadal preferuje stare, sprawdzone opcje. Innym problemem, który ogranicza wprowadzenie diody LED do życia codziennego, jest wąsko skupione światło. Diody LED mają mniej rozproszone przepływy niż inne typy lamp, więc przy wyposażaniu domów może być potrzebny więcej urządzeń. Jest to szczególnie widoczne w przykładzie oświetlenia ulicznego, które przy rzadkim umieszczeniu opraw oświetleniowych mogą być wytwarzane z pasami ciemnych obszarów. Zauważono również, że pod koniec życia lampy LED stopniowo tracą jasność (około 10-20 procent).

Jak widać z powyższego, opinie konsumentów są podzielone niemal jednakowo. Pomimo wielkiej przyszłości przepowiadającej im, lampy LED jeszcze nie zastąpiły ich odpowiedników z rynku, ale zajmują godne miejsce na półkach sklepów. Dobry wybór oświetlenia jest zawsze pozostawiony kupującemu.

676 shares 4174 views
Słupa wody w ogrodzie
470 shares 6474 views
Naprawa sufitu
454 shares 2734 views