349 Shares 1713 views

Kanały kablowe: widoki. Kanały kablowe z tworzyw sztucznych, drewna

Kable-kanały, których typy są prezentowane w szerokim zakresie w magazynie materiałów budowlanych, są przeznaczone do ochrony i przechowywania przewodów.

Zakres stosowania

Są szeroko rozpowszechnione w pomieszczeniach do różnych celów, jak również w obiektach przemysłowych. Różnorodność typów tych produktów pozwala preferować opcję, która będzie optymalnym rozwiązaniem dla pewnych warunków i harmonijnie dopasowana do wnętrza.

Odmiany kanałów kablowych

Kanały kablowe, których typy są omówione w artykule, są wykonane z tworzywa sztucznego i metalu. Ta ostatnia opcja dotyczy zastosowania stali walcowanej na zimno lub cynkowania w procesie produkcyjnym. Jednakże takie produkty nie mają cech elastyczności koniecznych do układania przewodów, jak również zapewnienia bezpieczeństwa.

Metalowe pudełka nie wyglądają tak atrakcyjnie jak plastikowe pudełka, które są wykonane na wzór naturalnych materiałów. Jednakże wyroby metalowe znalazły szerokie zastosowanie w obiektach budowlanych i przemysłowych.

Kanał z tworzywa sztucznego, zwany także giętkim, wykonany jest z PVC, który jest materiałem, który umożliwia rozszerzanie zakresu produktów. Ten produkt ma estetyczny wygląd i może być połączony z wykończeniem drewna. Jeśli mówimy o modelach podłogowych, są one wykonywane w postaci cokołu, łącząc funkcje pudełka.

Wybór plastikowych pudełek na drewno wg wielkości

Wybierając kanały kablowe, typy tych produktów są z pewnością warte rozważenia. Jeśli jednak zdecydujesz się na tworzywa sztuczne, ważne jest, aby zwrócić uwagę na rozmiar, a także kształt. W sprzedaży możesz znaleźć modele trójkątne i wieloboczne. Najbardziej popularne są formy kwadratowe. Ich wymiary mogą być bardzo zróżnicowane, podczas gdy zasada instalacji pozostaje taka sama dla wszystkich. Na szczycie konstrukcji zamyka się pręt, który ma zatrzaski.

Wielkość powinna być wybrana w zależności od liczby układanych przewodów, nie przepłacaj za dziesięć centymetrów, jeśli potrzebujesz tylko jednego kabla. Wybór konsumenta przedstawia kilka opcji dla standardowych pudełek, między innymi: 12 x 12, 16 x 16, 25 x 16, 25 x 25, 40 x 16, 40 x 25, 60 x 40, 80 x 40, 80 x 60, 100 x 60 cm Każda z nich może być zakupiona w postaci taśm, których długość wynosi 2 metry.

Kanał kablowy, którego cena może wynosić 250 rubli na metr, jest połączony za pomocą specjalnych elementów złącznych. Są one dostępne co 0,5 metra długości, co wymaga użycia wkrętów zainstalowanych w otworze. Przez ostatni kanał przykręcany jest do powierzchni ściany lub sufitu. Dodatkowo trzeba będzie kupić naboje i śruby, ponieważ nie są one dostarczone w zestawie.

Cechy metalowych pudełek

Jeśli potrzebujesz kanału kablowego, którego wymiary są prezentowane w artykule, musisz pamiętać, że będzie on składał się z dwóch elementów – od pokrywy i podstawy. Taki projekt podczas pracy umożliwia otwarcie pokrywy w celu wykonania napraw w razie konieczności. Potem zamyka się.

Niezależnie od wybranego pola, będzie on charakteryzował się łatwością obsługi i obsługi. Kanały metalowe są uważane za uniwersalne, ponieważ mogą być stosowane zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz pomieszczeń. To ich główna zaleta. Produkty takie nie obawiają się zmian temperatury, są w stanie niezawodnie chronić trasę kablową i zapewnić jej trwałość.

Kanały metalowe wykonane są z różnych rodzajów stali lub aluminium. Wybierz modele perforowane lub nie perforowane. Pierwsza wersja pozwala wykluczyć możliwość zginania kabla, zapewniając wystarczającą wentylację. Nowoczesne pudła nie obawiają się całkowicie procesów korozji, wynika to z faktu, że są one oparte na stali, która przechodzi cynkowane w szczególny sposób. PCV kablowe ma również dość imponujący margines bezpieczeństwa.

Kabel ułożony wewnątrz stalowych kanałów może być wykonany na kilka sposobów, na przykład wiązek, opakowań lub wielowarstwowych. Podczas układania pudełek stalowych na zewnątrz należy wziąć pod uwagę warunki zewnętrzne. Jeśli termometr spadnie poniżej -15 stopni, przed montażem należy go rozgrzać.

Oprócz standardowej instalacji można preferować instalację na specjalnych zawiesinach, półkach lub regałach. Przed rozpoczęciem prac należy określić nośność konstrukcji przeznaczonej do zainstalowania.

Posiada plastikowe pudełka pod drzewem

Jeśli potrzebujesz kanałów kablowych, widoki muszą być rozważone z wyprzedzeniem. Jeśli chodzi o plastikowe modele, są one najczęstsze w życiu codziennym. Można je zobaczyć nie tylko w pomieszczeniach mieszkalnych, ale także w biurach, a także w sklepach i innych budynkach. Oprócz pozytywnych cech wymienionych w artykule, plastikowy kanał ma wielopodstawowy box, który pozwala na układanie kabli o różnych celach. W procesie produkcji stosuje się samogasnący PVC. Zapewnia to bezpieczne użytkowanie.

Cechy montażu kanału pod drzewem

Jeśli zdecydujesz się na plastikowe pudełka, przewody w nich muszą być płaskie. Konieczne jest wyeliminowanie pierścieni i zwojów, ważne jest to dla pracy. Kable i przewody muszą być mocowane wewnątrz kanału w miejscach, w których zmienia się kierunek trasy. Napełnienie przestrzeni pudełka może być wykonane tylko o 50 procent lub mniej, co eliminuje potencjalny przegrzanie kabla. Okablowanie musi być wykonane w minimalnej liczbie miejsc.

Co jeszcze trzeba wiedzieć mistrz o kanałach plastikowych pod drzewem

Skrzynie plastikowe wykonane są z odpornego na uderzenia materiału, charakteryzującego się sprężystością. Doskonale radzi sobie z wpływem promieniowania ultrafioletowego. Przy zerwaniu i mechanicznym wpływie innego rodzaju produkty mogą utrzymać swój pierwotny kształt. Pomimo tego, że kanały nie mogą być wygięte, można je wykorzystywać do układania komunikacji o złożonej geometrii, a także do modernizacji istniejących sieci i do ich napełniania. Jest to ułatwione przez ogromną liczbę powiązanych akcesoriów według rodzaju łopatek i elementów mocujących, jak również elementów mocujących. Plastik kablowy może być używany w szerokim zakresie temperatur od -32 do +90 stopni.

Montaż nie powinien być wykonywany, gdy termometr w pokoju pokazuje powyżej +60 stopni. Oznacza to, że prace można wykonywać przez cały rok. Pokrywa pudełka może być całkowicie naprawiona bez użycia specjalnego narzędzia, które umożliwia interweniowanie w sytuacjach awaryjnych i naprawy planowanego rodzaju.

Wnioski

Kanał kablowy, którego wymiary zostały wskazane powyżej, mogą kosztować różne w zależności od sekcji (od 100 rubli na metr). Musi to być brane pod uwagę przy zakupie. W przeciwnym razie można płacić za pudełko o bardziej imponującym przekroju niż jest to wymagane do umieszczenia określonej liczby przewodów.