351 Shares 9882 views

Ogromny ogień dla ogórków – świetny sposób na uprawianie warzyw w chłodnym klimacie

Ogórki są jednym z najbardziej popularnych warzyw. Były hodowane przez naszych dziadków i pradziadków. Z biegiem lat zgromadzono znaczne doświadczenie. W połączeniu z nowoczesnymi technologiami stare metody sadzenia dają bardzo dobre rezultaty. Ogórki są bardzo ciepłymi roślinami, ale przez długi czas wymyślały sposoby uprawiania ich w zimnych regionach. W tym celu są wyposażone łóżka specjalne dla ogórków. Istnieje kilka rodzajów, z których każdy ma swoje osobliwości.

W regionach o zimnym klimacie uprawa ogórków na wysokim oborniku jest lepsza od innych. W tym celu w szklarni umieść łóżko o szerokości jednego metra, długości – według własnego uznania. Świeże oborniki (najlepiej krowie, ale można dodać trochę konia) są umieszczone na dnie łóżka, z góry wlać 25 centymetrów (nie mniej) żyznej luźnej gleby. Obfite pojone. Gotowe jest łóżko dla ogórków. Możesz sadzić nasiona. Należy pamiętać, że nie zawsze jest konieczne kiełkowanie ich. Jeśli masz wątpliwości, kiełkowania – roślina dwa w jednym otworze. Na metr kwadratowy muszą być cztery rośliny. Jeśli wyrosłeś dwa, wtedy słabsze będą musiały zostać wycięte. Łóżko jest pokryte filmem lub materiałem pokryciowym o jasnym kolorze. Wewnątrz łóżek, w wyniku rozkładu nawozu temperatura wzrasta znacząco. W takich warunkach kapusta pojawiają się przez 3-5 dni. Aby nie palić roślin, należy otworzyć szklarnię w ciągu dnia, ale uważaj na temperaturę. Pod filmem powinna mieścić się w zakresie 18-30 ° C. Ogrzewanie trwa przez miesiąc, a następnie temperatura stopniowo maleje. Obliczając czas leżenia tego łóżka, weź to pod uwagę.

Dla nieco cieplejszych regionów, odpowiednie jest łóżko ogórkowe na kompostie. Może to być dobry sposób, jeśli nie możesz znaleźć świeżego obornika. W wysokiej szerokości łóżek 1 metra, resztki roślin i resztek żywności. Odpowiednie liście, zeszłoroczne szczyty, czyszczenie warzyw czy owoców, wszystko to zazwyczaj trafia do dołu na kompost. Na górze pożądane jest układanie małego obornika, ale jeśli nie – nie straszne, można użyć specjalnych narzędzi przyspieszających powstawanie kompostu (na przykład "Baikal EM-1"). Teraz musimy wypełnić 20 centymetrów żyznej gleby. W takich łóżkach dla ogórków zaleca się sadzenie już kiełkujących nasion lub młodych roślin bezpośrednio w pojemnikach torfowych lub na tabletkach. Dalsza uprawa ogórków nie różni się od uprawy na świeżym powietrzu. Należy tylko kontrolować temperaturę wewnątrz podgrzewacza, zdejmując materiał osłonowy (o ile występuje) w ciepły dzień w ciągu dnia.

Drugim ciepłym łóżkiem dla ogórków jest strzecha. Ale trzeba to przygotować od jesieni. Szerokość łóżka jest standardowa – 1 metr, długość – zgodnie z życzeniem użytkownika. Wykopać rowek o szerokości 80 cm, głębokość – 15-20 cm, umieścić słomkę obok łóżka, przykryć łóżko filmem. Zostaw do wiosny. Kiedy śnieg spada, na całej powierzchni rowka nakłada się gęsty nietkany materiał. Leżąc przy słomie wiązanej w wiązki i ułożonej na dnie tak, że wznosi się nad poziomem gruntu 40 cm. Wszystko! Łóżko ogrodowe do ogrodu gotowe do ogrodu. Powinien być zalany ciepłą wodą i zapieczętowany. Aby przyspieszyć rozkład masy, należy napić się roztworem mulleiny lub jednym z preparatów przyspieszonego tworzenia kompostu. Następnie łóżko powinno być pokryte filmem. Po tygodniu temperatura powinna wynosić 40-45 o C. Jeśli ogrzewanie nie wystarcza, należy zdjąć folię i kilkakrotnie przebij słomką widelcem. Tydzień po osiągnięciu wymaganej temperatury usuwa się materiał pokrywający, tworzą się grube rowki, w których pogłębiane sadzonki ogórka (zgodnie z pierwszymi prawdziwymi liśćmi). Rośliny są posypane humusem lub torfem, obficie podlewane. Nad ławkami ustawionymi łuki, pokrytymi włókniną przepuszczalną ściereczką. Rośliny muszą być podlewane i przewietrzane częściej niż zwykle, w przeciwnym razie istnieje zagrożenie ich spalania. Pod innymi względami technologia rolnicza jest zwyczajna.