488 Shares 2259 views

Kilka powodów, dlaczego nie działa na klawiaturze komputera

Człowiek, który nagle przestał pracować klawiaturę do komputera, bardzo niewiele osób byłoby zazdrościć. I, jak to często bywa, takie kłopoty najczęściej zdarzyć w czasie, gdy „Burning” raporty wydawania, wykonano zestaw dyplom, podczas bitwy o losy świata w następnej grze wideo, i tak dalej. Z drugiej strony, na pytanie „Dlaczego nie klawiatury na komputerze” jest ustawiony zbyt często, ponieważ na początku „ery USB” wiele „choroby wieku dziecięcego”, w dziedzinie urządzeń komputerowych w przeszłości. W świetle tej awarii klawiatury – okazję do pewnego rodzaju dumy z jego „szczęście”.


połączenie

Wszystkie nowoczesne klawiatury podłączyć do płyty głównej przy użyciu interfejsu szeregowego magistrali USB. Przed standardowym prodution PS 2, ma wiele zalet, wśród których można wyróżnić możliwość „hot-swap”. Oznacza to, że użytkownik może teoretycznie gdy jednostka systemu podłączyć i odłączyć wtyczkę USB do odpowiedniego gniazda dostępne. I wiele z niego skorzystać, zwłaszcza właściciele komputerów przenośnych. W tym przypadku, dwa negatywne moment. Po pierwsze, stwierdzono, że urządzenie przełączające często prowadzi do tego, że sprężynowe styki wtyku do utraty elastyczności, co skutkuje zaburzonym wydajności (zasilanie znika lub linii danych). Nic dziwnego, to następuje pytanie „dlaczego nie działa na klawiaturze komputera.” Tak więc, po podłączeniu wtyczki często zużywają się i wymagają wymiany. Po drugie, czasami nie, więc nie powinno być możliwość nadużycia wymiany urządzenia gorące. Aby sprawdzić kontakty musisz wyłączyć komputer, odłączyć złącze klawiatury i podłącz go ponownie ostrożnie, delikatnie kołysać w gnieździe. Czasami jest to możliwe, aby przywrócić kontakty igły w poprzednim sprężynowego państwa.

problemy elektryczne

Jak każde inne urządzenie USB, klawiatura jest zasilany bezpośrednio z portu. I od wewnętrznych właściwości szyny tak, że jeden układ sterowania jest połączony bezpośrednio kilka łączników, przy czym urządzenie o wysokiej mocy (z prądem 500 mA), ich działanie nie jest zagwarantowane. Rozwiązanie jest proste: jeśli nie było pytanie „dlaczego nie działa na klawiaturze komputera”, a następnie trzeba wyłączyć wszystkie urządzenia USB z wyjątkiem najbardziej konieczne i sprawdzić działanie. Z dużej liczby równoległych urządzeń USB konieczne użycie pośredniego koncentratora z zewnętrznego źródła. Ponadto, dość często pojawia się problem z USB w starych komputerów i notebooków, zasilacze i inne elementy, które przeżyły przydatność i znaczenie stresu. Podobna decyzja określonych powyżej. I, oczywiście, nie należy zapominać, że problem może być w złączu: sprawdzić, należy podłączyć wtyczkę do innego portu USB.

Usterka oprogramowania

Nowoczesne systemy operacyjne do interakcji z klawiaturą za pomocą sterownika programu sterującego. Czasem on przestać działać. W rezultacie, użytkownik nie może zrozumieć, dlaczego nie działa na klawiaturze komputera. należy użyć myszki, aby przejść do „Menedżer urządzeń” i spróbuj zaktualizować sterownik w „Klawiatury”. Jeśli nie działa, to jest konieczne, aby usunąć urządzenie, usunąć sterownik odpowiednie polecenie, a następnie podłączyć klawiaturę do komputera – należy wywołać mechanizm Plug & Play.

ustawienia casus

W nowoczesnych płytach głównych BIOS zawiera klauzulę, która pozwala zrezygnować z USB, wprowadzenie trybu Wyłącz. Jeśli z jakiegoś powodu tak się dzieje, trzeba znaleźć starych klawiatury PS / 2, używając go, aby przejść do systemu BIOS (klawisz Del natychmiast po zasilaczem) i pozwalają na USB. Inna opcja – aby przywrócić do stanu początkowego poprzez zamknięcie odpowiedniego zworkę Clear CMOS na płycie głównej (jego dokładnym miejscu wskazanym w instrukcji). Przybysze są czasami do czynienia z faktem, że klawiatura nie działa prawidłowo. Może to być spowodowane przez przypadkowe naciśnięcie przycisku NumLock do przełączania trybów właściwą jednostkę cyfrowego. Jeśli debiutancki światło jest włączone, trzeba po naciśnięciu jego przycisków, aby przełączyć się do innego stanu.