867 Shares 8528 views

Co jest routerem i jak podłączyć wi fi

Niemal codziennie słyszymy wszędzie mówić o tym, jak to czy tamto innowacje technologiczne mogą zmienić nasze życie i uczynić go łatwiejszym. Naturalnie, czas i chęć odkrywania tam każdej innowacji, ale czasami, ze względu na pewne okoliczności, musimy tylko do zapoznania się z niektórymi z nich. I znany Wi Fi Router – nie jest wyjątkiem. Z tego kompaktowego urządzenia, możemy połączyć się telefony internetowe, laptopów, smartfonów i komputerów. Aby uzyskać informacje o tym, jak połączyć router wi fi, każdy powinien wiedzieć, kto chce uniknąć nagromadzenia ogromnej ilości przewodów w pomieszczeniu.


Więc, co jest routerem, i jak podłączyć wi fi? Sam Router to urządzenie sieciowe, które zapewnia stałą komunikację z firmą, które wybrać, aby uzyskać dostęp do Internetu.

Dzisiejszy rynek oferuje wiele modeli routerów wi fi, ale praktycznie nie różnią się między sobą. Każdy z nich ma wspólny interfejs, który łączy Wi Fi i łączy się z siecią zewnętrzną. Istnieją również dodatkowe interfejsy są wymagane, aby połączyć się z siecią wewnętrzną.

Przed podłączeniem Wi Fi, uważnie przeczytaj instrukcje i schematy, które są zawsze obecne w zestawie. Ponadto, po podłączeniu routera dużo zależy od dostawcy, ponieważ „przychodzące” drut ma kilka opcji połączeń. Urządzenie posiada kilka złącz tego drutu, ale tylko jeden z nich będzie tylko prawda.

Przed podłączeniem do wi fi, należy zwrócić uwagę na rodzaj gniazda, która będzie używana. Wylot z kanału wewnętrznego. Jeśli istnieje USB-złącze, może być używany do podłączenia drukarki. Realizacja komunikacji bezprzewodowej Wi Fi występuje. Jak podłączyć urządzenie bezpośrednio do Internetu za pośrednictwem routera? Jest obfitość wszelkiego rodzaju wejść i złączy powodować użytkownikowi wiele różnego rodzaju dolegliwości.

Najczęściej kwestia jak podłączyć wi fi, myśli osoby, które nabyły telewizora lub laptopa i chce mieć połączenie bezprzewodowe. Aby połączyć się z routerem takie urządzenia muszą mieć bardzo bezprzewodowy fi ruter, komputer (lub innego urządzenia podłączonego) i przewód poprawki.

Przewód patch – kabla zaciskane w szczególny sposób, przy czym połączone urządzenie i router są połączone ze sobą.

Podstawą tego jest kabel „skrętka”, składający się z ośmiu przewodów, połączonych w pary. Kabel ten jest wymagany do podłączenia telewizora lub laptopa do routera. Chociaż można również korzystać z połączenia bezprzewodowego dla Wi Fi, ale jego przepustowość jest znacznie niższa.

Tak więc, aby podłączyć komputer do routera trzeba jednego końca patchcordu włożonej do jednego ze złączy routera, a drugi jego części – do karty sieciowej komputera. Przewód od wybranego ISP jest podłączony do złącza WAN. Złącze zasilania w routerze dla kabla od zasilacza.

Router zazwyczaj ma cztery porty, czyli cztery jednostki mogą być łatwo podłączony do Internetu. Jednak ich liczba może być zwiększona za pomocą specjalnego urządzenia – wyłącznik.