760 Shares 1207 views

Rabat – jest prosta: kilka porad dla marketingu firmy

Wiele nowoczesnych produktów znaleźć swoich odbiorców poprzez działania marketingowe. Reklama – liczący stulecia doświadczenie, trudno jest ustalić dokładną datę jego powstania. Jednak marketing zaczął nabierać kształtu pod koniec 19 wieku na skutek industrializacji i pojawieniem się produkcji w większości krajów rozwiniętych. Jest on integralną częścią strategii cenowej, a obejmują one rabaty. Takie sposoby zwiększania sprzedaży są ledwie najstarszych i powstały niemal wraz z pojawieniem się handlu. Rabat – to najprostsze towary reklamowe.


proste słowa

Zniżka – obniżenie ceny produktu, usługi lub pracy, ale zazwyczaj przy zachowaniu rentowności lub powrotu do zera (zminimalizować straty). Jest on stosowany w celu pobudzenia popytu i zwiększenie sprzedaży. Rabaty często zgłaszane w reklamie towarów lub, na przykład, w sklepie spożywczym. Co do zasady, mogą być instalowane i usuwane kilka razy dziennie, ale w rzeczywistości są zmiany cen w obu kierunkach. Bardzo często, te rabaty są wykorzystywane w sklepach spożywczych, w celu pobudzenia popytu w różnych porach dnia i dniach tygodnia. W zakresie rachunkowości nie ma wpływu na jego zachowanie jest zwykle rejestrowane tylko cenę zakupu, jak również wynikające z zysków. Na ogół zapasów z niższych cenach wszędzie wokół nas, takich jak zniżki w supermarketach lub kawiarni.

wycena

Jeśli zagłębić się w marketing, możemy wyróżnić kilka różnych strategii cenowych. Następne będą wymienione są te, które są bezpośrednio związane z rabatami:

  • Przesuwnych, cena spada – stopniowy spadek cen surowców, aby pokryć większy udział w rynku, pozwala zarobić dodatkowy dochód po głównych sprzedaży
  • Preferencyjna cena w stosunku do konkurentów – to dobry sposób, aby odpychać klientów lub pozyskać nowych klientów. Musimy optymalizacji kosztów w taki sposób, że cena była niższa niż w innych firmach
  • Różnicowanie cen produktów powiązanych – to świetny sposób, aby więcej zysku kosztem wyższych cen towarów i związany spadek w głównym, na przykład, zniżki na szczoteczki do zębów kompensowane drogie.

praktyczne porady

Najbardziej prymitywna, ale jednak skuteczny sposób – jest ustanowienie nieracjonalnie wysokich cen na zasadzie metce i jego późniejszego upadku ze słowem „rabat”. To jest bardzo powszechne w wielu domach towarowych, sklepach elektroniki użytkowej i supermarketach. Może pracować w małym sklepie, ale biorąc pod uwagę wysoką przepuszczalność i duży przepływ klientów.

Rabat procentowy. W ogóle, może to być dowolny, w zależności od ceny pierwotnej. Nikt nie zabrania robić i spadek 1%, a 99%, który, nawiasem mówiąc, przyciągnie wiele uwagi i można dostać dobrą kampanię reklamową, ale jak to zrobić z umysłem, ponieważ może to odstraszać konsumentów. Najczęstsze warianty 10-25%, często można spotkać takie zniżki w supermarketach.

W ogóle, to lepiej nie pisać procentowy rabat, a to sprawia, że trudno jest oszacować cenę nabywcy oraz sprawia, że zakupy w rozwiązywaniu problemów matematycznych. Ale tak nie jest bardzo przyjemny dla swoich klientów. W tym przypadku istnieje co najmniej napisać różnicę, że kupujący będzie uratować.

Zaokrąglania cen. Liczby są ważne, zwłaszcza jeśli chodzi o zniżki. Kupujący lepiej reagować sprzedający ustala dokładnych cen towarów, na przykład, 793 rubli 35 kopiejek niż 794 lub 792. W tym ostatnim przypadku, kwota jest mniejsza. Jednak w sytuacji, z więcej niż dokładna ilość konsumenta wrażenie, że sprzedawca dokładnie przeanalizować koszty i wydatki związane z produkcją lub dystrybucją towarów.

Inna metoda – dziewięć. Działa dobrze z drogimi produktami, takimi jak elektroniki użytkowej. TV wart 10.000 bardziej skłonni kupić ponad 9,999. Co więcej, jego cena nabycia jest równa 7000, a oryginalny zniżka cen do 14 000. Nabywca jest łatwiej przyjąć pierwszą cyfrę na wartości i tworzy poczucie gospodarki i nadmuchać jeśli oryginalna cena, produkt będzie jeszcze szybciej.

Zniżka na granicy opłacalności, do zera lub nawet ujemna. Dlaczego? Taki poślizg – to świetny sposób, aby uwolnić się półki przechowywania lub pod innymi pozycjami. Zdarza się, i dość często, zwłaszcza dla producentów, a nie w sklepie. Dla konsumenta, jest to świetny sposób, aby tanio kupić niezbędne, a dla sprzedawcy – nie tylko wspaniały sposób, aby pozbyć się nadmiaru produkcji, zmniejszenie lub nawet na pokrycie ewentualnych strat.

kupony rabatowe

można je zidentyfikować jako odrębną grupę, ponieważ to nie tylko obniżenie cen, a cała kampania reklamowa. Taki sposób – to świetny sposób, aby przynieść więcej klientów. Istnieją całe usług, sprzedających kupony, rabaty one zysku za sprzedaż. W efekcie klient może uzyskać towarów, a za połowę kosztów. Jednak z jednego nabywcy, najprawdopodobniej przyjdzie wiele innych. Ponadto rzadko klient nie lubi, aby otrzymać kupon na zniżkę. Powoduje to zwiększenie sprzedaży i lojalności klientów.