366 Shares 2431 views

klej do płytek

Podstawowe zalecenia przy wyborze kleju do płytek.

Czas, gdy płytki położono na rozwiązania piasku i cementu jest dawno już minęły.

Dzisiaj rynek kleju do płytek ceramicznych i granitowych oferuje nam szeroką gamę preparatów do klejenia.

Różnice w wielu kleju, tej produkcji marki i celów, jak i ceny.

W jego skład, wszystkie kleje są podzielone na kilka typów: cement, jednoskładnikowych i dwuskładnikowych.

Pierwszy typ jest sucha mieszanina do rozcieńczania wodą.

Skład jednoskładnikowy – gotowe makaron. jego zalet jest to, że produkt jest oferowany gotowe i lepiej nadaje się do tych, którzy dokonać napraw na rękach po raz pierwszy. Dwuskładnikowe prezentowane na półkach w postaci dwóch elementów, które są mieszane przed użyciem. Głównie są one używane do wykańczania pomieszczeń mokrych.

Kleje do płytek lub granit suchego roztworu. Gotować trzeba wody i mikser przemysłowej. Rozpuszczenie kompozycji w wodzie, konieczne jest jedynie po zapoznaniu się z zaleceniami, które są wymienione w kompozycji opakowaniowej. Jeśli woda w składzie będzie bardzo dużo, roztwór traci swoje właściwości klejące. Roztwór powinien być użyty natychmiast, dopóki nie „świeże”.

Aby zastosować rozwiązanie na płytkę, której chcesz użyć specjalnej pacy zębatej. Warstwa rozwiązania jest to jeden z głównych parametrów, które określają, w jaki sposób będzie posiadać płytkę. Optymalne warstwy wynosi nie więcej niż 4 mm. Jeśli będzie więcej w przyszłości ewentualnie obierania płytki z powierzchni.

Ważną rzeczą jest to, że klej musi być stosowane do większości płytek. Wielkie błędem ludzi zrobić, gdy próbuje zapisać na obszarze aplikacji. Płytki, klejone w ten sposób łatwo odchodzi od powierzchni.

Rodzaje kleju do płytek ceramicznych i gresowych:

1) pierwotne – niskie koszty, kompozycja ta jest odpowiednia dla płytek ściennych małym rozmiarze (20 x 20 cm, 20 x 30 cm) ..

2) Ściślejsza – nadaje się do mocowania płytek podłogowych i płytek gresowych w dużym formacie. Czasami jest ona wykorzystywana do operacji zewnętrznych;

3) W przypadku kamieni naturalnych – kompozycja jest stosowana dla osłony zewnętrznej i ciężkich materiałów naturalnych;

4) klej do klejenia płytek w basenie;

5) klej do płytek ceramicznych wykańczania pieców – wytrzymuje wysokich temperatur

Zgubić się w różnych wyborów klej do ceramiki nie jest twarde płytki. Co najważniejsze, wybrać kompozycję, który jest odpowiedni dla danego typu pokoju. Należy przestrzegać zaleceń podanych które nie są opakowania. Nie starają się zaoszczędzić pieniądze i kupić bardzo drogie mieszanki. Trzymać się zasad złotego środka.