186 Shares 5405 views

Jak zaciąć petunię i czy to zawsze musi być zrobione?

Niedawno stało się bardzo modne, aby ozdobić prywatne łóżka kwiatowe z kolorowymi kwiatami, które sprawiają, że lato cieszy się pięknymi kwiatostanami. Petunia należy do takich roślin, a wiele odmian pozwala hodowcom kwiatów eksperymentować i tworzyć ciekawe kompozycje. Należy zauważyć, że ten kwiat jest bardzo lubiany, trudno wyrastać z nasion, ale nawet wtedy, gdy będzie można uzyskać piękne sadzonki, to nie znaczy, że roślina będzie zadowolić jego wygląd. Wszystko wymaga opieki i uwagi, ten kwiat nie jest wyjątkiem.

Aby uzyskać luksusowe kwitnące krzewy, musisz wiedzieć, jak zaciskać petunię. Robienie tego wcale nie jest trudne, wystarczy tylko przestrzegać terminów. Roślina jest zwykle sadzona w drugiej połowie maja, kiedy ziemia rozgrzewa się dobrze i nie ma mrozu. W miarę upływu czasu można usunąć górne pędy z 5 liśćmi na dobrze zakorzenionym krzewie. Wielu ludzi pyta, czy trzeba przyśpieszyć petunię czy lepiej zostawić ją tak, jak jest. Jeśli roślina nie zostanie skorygowana, to nie będzie krzaczaste, będzie ona całkowicie wzrastać, a to zepsuło jego wygląd.

Pielęgnacja petunii jest konieczna poprawnie, inaczej traci ornamenty, rozciąga się i spada na ziemię. Początkowo sadzonki powinny być gęste, nie pozostawiając dużych przestrzeni między krzakiem. Roślina reaguje dobrze na wierzchnie opatrunek, który lepiej leje pod korzeniem. Woda musi być cały czas podlewana, a następnie rozpylać je dwa razy dziennie w upale. Zanim wyruszysz z petunii, musisz czekać na jego wzrost. Jeśli roślina stoi przez długi czas, należy użyć środka pobudzającego wzrost.

Doświadczeni właściciele terenów letnich nie muszą pytać, czy trzeba przyciąć sadzonki petunii. Początkowo należy wybrać najwyższą strzelać, liczyć trzy lub pięć liści od dołu i zrób resztę. Punkt wzrostu petunii zmieni się, a nie rośnie w górę, uwolnie boczne łodygi. Oczywiście, w tym okresie roślina nie rozkwitnie, ponieważ wszystkie siły będą skierowane na wzrost pędów bocznych, ale w rezultacie pąki będą większe.

Zanim złapiesz petunię następnym razem, musisz poczekać, aż krzak dobrze rośnie. Aby zwiększyć gęstość, można skrócić niektóre boczne łodygi. Uzyskane sadzonki nie powinny być rzucone do rzucenia, wkładając je do wody, można dostać dodatkowy krzak petunii. Odległy pęd dość szybko odprowadza wodę do wody i może być posadzony na otwartej ziemi lub w oddzielnym naczyniu. Przed sadzeniem na roślinie trzeba wyciąć wszystkie liście, pozostawiając tylko najlepsze liści.

Jak wycisnąć petunię, już wiesz. Ponadto trzeba monitorować wygląd zakładu. Z czasem trzeba usunąć wszystkie zwiędłe kwiaty, ponieważ nie tylko zepsują wygląd krzaka, ale także kolidują z powstawaniem nowych pąków. Odnosi się to szczególnie do odmian z dużymi kwiatostanami i petuniami frotty. Takie proste działania pozwolą Ci cieszyć się z kontemplacji tych pięknych kolorów.