287 Shares 6482 views

Co najlepiej wybrać kocioł zrębków drzewnych do domu?

Kotły na paliwo stałe , nawet z nadejściem stacji ogrzewania gazowego energooszczędne opuściły swoje pozycje na rynku. Są one również popyt z powodu zwykłej konstrukcji, niezawodności i wydajności. Do użytku domowego jest jednym z najlepszych sposobów na ciepło. Ale również w tym segmencie ma konkurencji między różnymi rodzajami jednostek. Klasyczny węgla, drewna i układy kompozytowe ochronnymi kotła wiórów, w którym zoptymalizowanym i ogólną funkcjonalność.


Charakterystyka zrębków drzewnych kotła

W porównaniu do konwencjonalnych kotłach na paliwo stałe, model, działa na wióry drzewne, są różnice w leczeniu surowców i rozmieszczenie systemów przepływu ciepła. Aby załadować mączki drzewnej lub wiórów drzewnych, specjalny leja samowyładowczego, z którego materiał dostarczany jest do komory spalania. Kiedy cykl obróbki cieplnej jest zakończona, odpady są wysyłane do odpowiedniej kolekcji. Mimo obecności nowych bloków funkcjonalnych, projekt ma niewielki rozmiar. Zazwyczaj jest to kompaktowe urządzenia z ergonomicznym systemem sterowania, przeznaczony do użytku przez nieprofesjonalistów. Już w pierwszych kotłów segmentu Wióry do domu są w elektronicznych systemach sterowania z automatyką. Powyższy proces pobierania, w szczególności, jest sterowany przez czujniki. Parametry przepływu pracy, użytkownik może rozpoznać dzięki specjalnym wyświetlaczu.

Jeśli chodzi o funkcję bezpośredniego dostarczania ciepła, to jest realizowane za pomocą gorącej wody infrastruktury konturu. Urządzenie konstrukcja jest wyposażony w komory wymiennika ciepła, które łączą się z rurociągu głównego. Oznacza to, że kotły grzewcze dla chipsów i może zastąpić funkcję instalacji kotłowej, choć w pełnym zakresie, opcja ta jest dostępna tylko w modelach o dużej wydajności.

gatunki jednostkowe

Kotły te są rozdzielone na możliwości pracy z innymi materiałami ogrzewania, poziomy automatycznego sterowania a liczbą obwodów. Jeśli to możliwe, należy pobrać paliwo standardowe surowce mogą być zidentyfikowane i połączonych modeli. Pierwszy rodzaj jest specjalnie obliczono pracę z trocin, wiórów i wiórów drzewnych. Połączone modyfikacje umożliwiają również wykorzystanie pelletu i innych osadów biopaliwo. Ciekawe i systemy klasyfikacyjne automatyki. W najprostszej wersji na wióry kotła realizuje półautomatycznego podawania paliwa do komory spalania. Jednak najbardziej zaawansowane urządzenia pozwalają w pełni kontrolować i parametrów klimatycznych w instalacji grzewczej. W tym celu kotły są uzupełniane przez termostaty z czujnikiem zdalnym. W odniesieniu do kształtu modyfikacje zasad obejmują na zewnątrz ogrzewanie powietrza i wymianę ciepła kilka linii umożliwienia wykorzystania urządzenia i techniki, jak gorącej wody i gotowania.

Główne parametry wyboru

Podstawową cechą nowoczesnego kotła jest moc. Pod wieloma względami, ale również określa wszystkie inne parametry. Dla małego domu może ograniczyć się do modelowania potencjał mocy, która jest 40-50 kW. Wielofunkcyjny sprzęt ogrzewania wody dla prywatnego dwupiętrowym domu może pracować z mocą 90 kW. Ponadto, materiał wytwarzania jest ustalony. Tutaj wybór jest pomiędzy jednostkami żelaza i stali. Pierwszy typ modelu jest umieszczony jako długotrwałe, ale jeśli nagle, z jakichkolwiek przyczyn, ciało zostanie uszkodzony, a następnie przywrócenie nie będzie możliwe. Kocioł stalowego, wióry pierwotnie nie jest tak mocne, ale w przypadku zakłóceń strukturalnych i pęknięć może zostać naprawione poprzez spawanie.

Czy wybrać model z długimi spalanie?

długiego spalania koncepcja zakłada, że objętość komory spalania i wtórny układ dopalania. Realizowane tak zwany efekt pirolizy, zapewniając nie tylko obróbkę cieplną materiału głównego paliwa, ale także emisje cząstek gazów spalinowych. Zatem kotły długiego spalania zrębki są zainstalowane tylko na podłodze ze względu na wielkość i imponującą odpowiedniej wadze. Czy zakup takiego urządzenia jest w przypadku, jeśli masz zamiar służyć ciepłe duże obszary. Kocioł charakteryzuje się połączeniem wysokiej wydajności i oszczędności paliwa, co wskazuje na jego efektywność. Ale dla małego domu w tym sensie, że zakup nie jest – w każdym przypadku, kompaktowa jednostka naścienna ze standardowej serii co najmniej odpowiednio poradzić sobie z zadaniami ogrzewania.

Hersteller

Najszerzej segmentem są firmy zagraniczne, wśród których Fröling, Buderus, Hargassner, ETA i inne. Te producenci implementują potężne kotłowni z nowoczesnej automatyki i zwiększonej funkcjonalności. Jednakże koszty stałe i Wióry Kocioł na paliwo importowane pochodzenie drogie. Modele dla wiejskiej, na przykład, szacuje się na 60-80 tys. RUB. przeciętnie. Krajowych producentów urządzeń grzewczych, takich jak firmy „Teplodar”, „Pan Heath” i „Danko”, oferują bardziej przystępne rozwiązania, których koszt może być umieszczony w 30-40 tys. Jednak rozwój technologiczny jednostek rosyjskich nie jest tak wysokie w porównaniu z zagranicznymi konkurentami.

wniosek

Jeśli porównamy ten typ kotła z alternatywnych metod ogrzewania, nie będzie wiele pytań na temat korzyści, jakie można spodziewać się takiego wyboru. Z jednej strony, może to być wysokiej ergonomii z automatycznym sterowaniem, a po drugiej – efektywności energetycznej, wzmocnione poprzez możliwość uniwersalnego zastosowania kotła. To samo będzie musiał poświęcić, zdobywając żetony kotła? Główną wadą takiego urządzenia jest zawartość i przygotowanie materiałów paliwowych. Takie kotły są bardzo kapryśne i wymagające specyfikacje samym chipie. Materiałem paszy powinna być starannie suszy się i w niektórych przypadkach poddany i wstępnej obróbki.