197 Shares 6665 views

Pomnik na cześć 300-lecia dynastii Romanowów (Kostroma): opis, adres

Pomnik na cześć 300-lecia dynastii Romanowów – budynek z niesamowitym przeznaczeniu. Początkowo planowano stworzyć pomnik, który będzie gloryfikować dynastii panującej, ilustrują najważniejsze wydarzenia, które miały miejsce w historii imperium rosyjskiego. Ale plany rewolucji interweniował, w wyniku którego pomnik stał się nie być tym, czym był przeznaczony. Co wiadomo o budynku?

historia

Pomnik na cześć 300-lecia dynastii Romanowów – pomysł, który pojawił się w 1903 roku. Oferował samogłosek Kostroma Dumy, którzy chcieli wykazać lojalność wobec dynastii rządzącej. Pomnik miał obejmować wszystkie ważne wydarzenia historyczne, które miały miejsce ponad 300 lat dynastii Romanowów.

Dużo czasu podjęła Wybór lokalizacji dla pomnika, aby rozwiązać ten problem został ustanowiony nawet specjalną komisję artystów, które obejmowały takie dobrze znane w momencie osoby jako Benoit Opekushin, Beklemishev. Po długiej dyskusji zdecydowano, aby zatrzymać się w miejscu, położone nad rzeką Wołgą, gdzie kiedyś znajdował się na Kremlu. Uczestnicy komisji jest miejsce przyciąga ze względu na fakt, że cała Wołga była w pełnym widoku.

Pomnik na cześć 300-lecia dynastii Romanowów została zaplanowana jako luksusowy budynek. Nie jest zaskakujące, że kilka lat zajęło, aby zebrać fundusze na jego budowę.

Projekt pomnika: Konkurencja

Oczywiście, przestrzeń poszukiwań na budowę pomnika – nie jest jedynym problemem, który miał zdecydować prowizji. Aby rozpocząć budowę potrzeb został oryginalny projekt pomnika, aby stwierdzić, że konkurs został zorganizowany. Początkowo Komisja zwróciła uwagę rzeźbiarza projektu Adamsona. Ale idea Adamson oznaczało zbyt znaczne koszty.

Po uproszczeniu projektu, co doprowadziło do spadku jego wartości, został zatwierdzony dopiero w 1912 roku. Rola architekta zostało powierzone Siergiej Vlaseva znany jako twórca stela, obelisk, znajduje się w Alexander Garden. Rozpoczęły się prace przy wytwarzaniu piedestału, a także tworzeniu poszczególnych figur.

Brał udział w budowie pomnika i rzeźbiarza Adamson, który został powierzony do podjęcia prac artystycznych i rzeźbiarskie. Odpowiedzialny za budowę był inżynier Bolshakov, odlewy z brązu figury wziął firmę „K. V. Verfel”.

zakładka

Oczywiście, pomnik 300-lecia dynastii Romanowów nie może być gotowy w momencie obchodów rocznicy, praca w obliczu pracochłonne i długotrwałe w czasie. Jednak dla ceremonii, która odbyła się pod koniec maja 1913 roku, było to zakładka poświęcona.

Interesujące jest to, że gdy karta była obecna cesarz Mikołaj II i jego żona i dzieci zostali zaproszeni. Ceremonia odbyła się w świątecznej atmosferze, wielka parada została zorganizowana przez lokalne oddziały. Na marginesie należy zauważyć, 760th rocznica Kostroma, więc święto okazało dwukrotnie w maju 1913 roku.

Budowa pomnika

Twórcy planów wojny światowej interweniował znacząco spowolnić proces wznoszenia pomnika. Na początku 1916 roku została zakończona pracę na cokole. Również w mieście przyniósł 20 figur z brązu (projektu obejmuje instalację 28).

Od twórców urządzeń zainstalowanych tylko przyniósł dwa kawałki. Pozostałe rzeźby czekali na skrzydłach w polach, w jakiej zostały one wniesione do miasta.

po rewolucji

Kostroma, podobnie jak wszystkie inne miasta Rosji został pochłonięty przez ogień rewolucji. Po jej zakończeniu tworzenia pomnika, oczywiście, zatrzymał się, rzeźbiarz Adamson wyjechał do ojczyzny. Więcej niż rok budowy był w stanie opuszczonym, otoczony rusztowaniami.

W pierwszej połowie 1918 roku, pomnik przyciąga uwagę komitetu wykonawczego. Zdecydowano, aby przejść do zakładów konwersji, który nigdy nie został ukończony. Został on pierwotnie planowano przekształcić go pomnikiem Wolności, otwarcie, które będą planowane tak, by w rocznicę rewolucji październikowej.

Jednak pomnik stanął w opuszczonym stanie kilka lat w celu przeprowadzenia planowanych działań jest rozpaczliwie brakuje funduszy. Posągi przyniósł do miasta, większość z nich pozostała w oknach zamontowanych obok postumentu. Niektóre z nich zostały przewiezione do domu, parku, niegdyś należącego do gubernatora.

Vladimir Lenin Monument

Pomnik na cześć 300-lecia dynastii Romanowów w Kostroma nigdy nie został zbudowany. Na pomniku ponownie zapamiętany tylko w 1924 roku, stało się to po pożegnanie zmarłego lidera. Zdecydowano się ustalić zakończyliśmy budowę cokole, utrwalając pamięć Włodzimierza Lenina.

Rzeźba, cały czas są w pudełku, zdecydowano się na re-stopu. Aby to zrobić, były transportowane do fabryki „metalowców” funkcjonowała w mieście. Beton posąg przedstawiający lidera, wzniesiony na piedestale w maju 1928 roku. Wiadomym jest, że w ciągu Lenina figury rzeźbiarza pracował takich jak Schwartz, Lebiediew, Iwanow.

Ostateczne zniszczenie pomnika nastąpiło w 1981 roku, w związku z czym został zastąpiony przez bardziej wiarygodne pomnik z brązu. Tworząc postać Lenina używa tradycyjnego wizerunku lidera. Statua przedstawia Vladimira Ilicha wymawiając mowę propagandową, pomagając sobie przy energicznym gestem.

Opis zabytku

Jeśli tak się nie stało obalenia dynastii Romanowów, Kostroma mam naprawdę pompatyczny budowy. Projekt był taki, że cokół, cokół ma kształt kaplicy, wysokość Miało być 36 metrów. To było zaplanowane jako warstwowych czterospadowym zakończeniu, którego korona miała być wspaniały dwugłowy orzeł.

Ponadto planowane stworzenie półki, krokami, mającą kształt pierścieniowy. Miały one służyć jako miejsce dla figur portretowych. Dane przedstawiane są nie tylko członkowie dynastii rządzącej, ale także wybitne osobistości, które zostały odnotowane przez różne akty podczas ich panowania.

Lista figur

Lista danych za pomnikiem składał się z 28 jednostek. Z nich bezpośrednio na cokole twórców mających pomieścić 18. Oczywiście, były portrety postaciami założycieli romanowowie. Jest to pierwszy król Michaił Fiodorowicz, jego rodzice, Marta i Filaret. Na stopa została umieszczona giną Iwan Susanin, otrzymuje błogosławieństwo od alegorycznych figur przedstawiających Imperium Rosyjskiego.

Piotr został przedstawiony na tle statku, który miał nawiązywać do udziału króla w rozwoju rosyjskiej marynarki wojennej. W rękach Aleksandra II znajdował się jego słynne manifest, zapewniając swobodę chłopów. Car Mikołaj II i jego syn Alex został pokazany pochylił się nad mapą państwa. Także obecna postać Minina i Pożarski, te słynne osoby zostały umieszczone po bokach.

Sześć eleganckie płaskorzeźby, które przedstawiają słynne przepowiednie zostały wykonane przez romanowowie przewidział jego powstanie Wielebny Gennady, planowano utworzenie w dolnej części budynku. Istnieje również miał być zgodnie z projektem spektakularnej scenie, opisując powołanie Michaiła Romanowa, epickich bitwach (Borodino i bitwy pod Połtawą, Sewastopol Obrony).

Niektóre źródła twierdzą, że dane musiały być 26. Jednakże, jak sugeruje w pierwszej wersji, która została później zmieniona.

lokalizacja

Więc, gdzie miał być pomnik na cześć 300-lecia dynastii Romanowów? Adres: Kostroma, Central Park.