353 Shares 3235 views

Tan: czy jest to możliwe, aby opalić przez szybę

Słońce jest na podstawie wpływu promieniowania UV na skórę. Istnieją trzy typy takich belek. Te, które są znane jako „C”, praktycznie nie dociera do powierzchni Ziemi, tak że poważny wpływ na naszą skórę nie może. Ale „B” promienie pozwalają bardzo szybko uzyskać upragniony złoty odcień, ale w szkodliwy sposób. Ale najbardziej bezpieczna opalenizna jest ten, który jest otrzymywany przez ekspozycji skóry belki „A”. Prawda o silnym działaniu w tym przypadku, to zajmuje dużo czasu. Ale wynik jest tego warta: tan jest bezpieczne i trwa bardzo długo.


Dlaczego ciemniejsza skóra?

W przypadku zmian w kolorze skóry, a także do jego intensywność ciało ludzkie spełnienia konkretnych komórek. Zawierają one pigmentu melaniny, stąd nazwa – melanocytów. Spowodowanie, aby przyciemnić skórę, chronią organizm przed szkodliwym działaniem promieniowania słonecznego. I natężenie promieni ultrafioletowych, więcej komórki wytwarzają pigment. Ciekawą cechą tych komórek jest to, że mogą one nie tylko ciemności, ale lżejszy (ku rozczarowaniu plażowiczów) do stanu pierwotnego. Ilość melaniny w skórze spowodowana przez genetyczne, w normalnych warunkach, jest utrzymywana na tym samym poziomie.

Intensywność Słońca

Wiadomo, że długoterminowe stosowanie niektórych leków może osłabić funkcję ochronną organizmu, w tym zdolność skóry do wytwarzania melaniny. Dlatego niektórzy ludzie nie mogą się opalać. To samo odnosi się do patologii, w których skóra jest zawartych w zbyt małej ilości pigmentu skutecznej opozycji środowiska. Bez względu na to, ile takich osób lub położyć się na plaży, ale nie „wziąć” tan niebezpieczne ultrafioletowe promienie przechodzą swobodnie pod skórę i spowodować szkody dla organizmu.

Najważniejszym czynnikiem dla jakości garbowania jest wysokość Słońca nad horyzontem. Latitude lokalizacja odgrywa bardzo ważną rolę. Dlatego ludzie, którzy żyją w gorących regionach ziemi, historycznie mają ciemniejszą karnację. Ale na wysokości słońca nie tylko wpływa na położenie geograficzne. Istnieją również istotne pory dnia i pory roku. W szczególności, jeśli chodzi o klimacie umiarkowanym, gdzie zmiana pór roku wyraża się szczególnie silnie.

Innym ważnym czynnikiem dotyczy samej atmosferze. Niż jest czystsze i bardziej przejrzysty większe promienie dotrzeć do powierzchni Ziemi i są odbijane od niego. Wpływa tan a wysokość jednego dnia w górach daje większy efekt niż tydzień pobytu na gorącej plaży. Wśród zaśnieżonych szczytów mocy promieniowania słonecznego jest tak wysoka, że wspinacze musieli korzystać z wielu warstw ochronnych, specjalnych okularów i kremów. Ale nawet te środki nie są dostarczane je z jasnym słońcu. A wszystko to mimo chłodu panującego w śniegu.

Mogę opalić przez szybę

Nawet w zimnych porach roku, gdy leżąc na plaży nie jest już możliwe, słońce nadal świeci jasno i ciepło. Często, gdy jego promienie wlewa w nasze apartamenty, powstaje myśl: „Jak fajnie byłoby opalanie tutaj!”. Niektórzy ludzie, wręcz przeciwnie, boją się zbytnio od swojej reakcji skóry na promieniowanie UV, więc nawet w transporcie publicznym spróbować usiąść na słonecznej stronie. Pytanie brzmi, czy to możliwe, aby uzyskać opaleniznę przez szkło, denerwuje wielu. Tym bardziej, że ludzie mówią w takich przypadkach charakterystyczne zaczerwienienie nowo nabytej opalenizny.

W rzeczywistości, większość ludzi nie trzeba się martwić o to, czy można opalić przez szybę. Światło ultrafioletowe jest, oczywiście, strzela, ale to tylko pierwszy rodzaj światła słonecznego. Jak wspomniano powyżej, to promieniowanie jest zupełnie nieszkodliwe dla skóry. Rays „A”, a nawet rozproszone szkła, nie mają wystarczająco silny wpływ na rozpoczęcie procesu wytwarzania melaniny. Nadzieję na jakikolwiek efekt będzie tylko w przypadku, gdy dana osoba otrzymała już tan sposób naturalny, ale stał się trochę blada. Wtedy nawet najsłabsze promienie zintensyfikuje już zawarte w pigmentu skóry, powodować ciemnienie.

W każdym razie, w południowej czekoladowy odcień w ten sposób, aby nie dać się uda. Najbardziej, że należy obliczyć – niewielkie ciemnienie skóry. Nie należy przyjmować ciepło dla pierwszego znaku zaczerwienienie opalenizny. Najprawdopodobniej będzie to potrwać kilka minut. Po zastosowaniu elementu grzejnego do policzka na chwilę, wtedy też będzie zobaczyć czerwoną plamkę. Ale nikt nie będzie w tym samym czasie assert że grzejnik powoduje oparzenia słoneczne. Inną rzeczą, jeśli zastąpić oknem z pleksiglasu zwykle. Następnie można opalać się przez cały rok.

Jest to konieczne, aby bronić

Martwić, czy można opalić przez szybę, trzeba tylko do tych ludzi, którzy mają predyspozycje do pojawienia się plam starczych. W tym przypadku będą mogli prowokować niczego. Zaleca się używanie kremów ochronnych słabe. Nadaje się nawet zwykły dzień, jak zwykle również zawierać filtr UV. środki ochrony UV są stosowane głównie na twarzy i szyi – miejsca, gdzie można by się normalnie pojawiają się ciemne plamy.

Ponadto organizm ludzki rozwinął naturalną ochronę oprócz melaniny. Z długiej ekspozycji na słońce skóry poty, który chroni ją przed przenikaniem światła ultrafioletowego. Powyższy eliminuje obawy, czy jest możliwe, aby opalać się przez szybę w mieszkaniu lub samochodzie. Tym bardziej, że promienie słoneczne w niewielkiej liczbie użyteczne, a nawet niezbędne dla człowieka. Więc bronić je zbyt intensywnie, zwłaszcza w sezonie jesiennym, nie powinniśmy.