201 Shares 8081 views

Przyczyny zaskórników. Jak usunąć czarne kropki na nosie

Czarne kropki, znane również jako zaskórniki stanowią mały „korek”, że zatykają pory, a następnie utlenia się pozyskiwanie czarny. Najczęściej pojawiają się zaskórniki w najbardziej łojowych obszarach skóry (czyli w strefie T, a przede wszystkim – na nosie). Na pierwszy rzut oka, problem ten może nie wydawać się tak ważne, bo „Maska” trochę kłopotów dużo łatwiej niż na przykład zaskórniki. Ale z takich klastrów na powierzchni należy usunąć nie mniej uważnie niż w przypadku trądziku. Spójrzmy, co spowodowało ich wystąpienia, a także jak usunąć czarne kropki na nosie.


Zdaniem ekspertów, obecność zaskórników na nosie i twarzy, w większości przypadków spowodowane zaburzeniami hormonalnymi w organizmie. Na przykład nadmiar hormonu testosteronu jest główną przyczyną wytwarzania łoju, które powoduje zatykania porów. Układ nerwowy potrzebuje również szczególną uwagę, jak przeżyć, lęków lub drażliwość towarzyszy efektów ubocznych, takich jak trądzik i zaskórniki.

Przed usunąć czarne plamy na nosie, konieczne jest, aby wiedzieć dokładnie przyczynę choroby. Wizyta u lekarza (w szczególności do endokrynologa), będzie określić, co spowodowało ich pojawienie się na twarzy i jakie działania należy podjąć. Po wykonaniu wszystkich niezbędnych testów i egzaminów, zostanie przypisany do odpowiedniego leczenia.

Innym powodem, który jest związany z pojawieniem się zaskórników jest niewłaściwa dieta. Brud, który gromadzi się w niektórych miejscach na skórze, mogą być wywołane przez zwiększone wykorzystanie cukru i wszystkich potraw słodkich, jak i tłustych. Więc zanim usunąć czarne plamy na nosie, słodkie kochanków, oprócz badania przez lekarza, nie zaszkodzi pójść do dietetyka i opisz swoją dietę, zmniejszenie zawartości cukru i włączenie do diety większej ilości owoców i warzyw.

Obecność zaskórników może być także wyrazem niewłaściwych produktów do pielęgnacji skóry. Niewłaściwe kosmetyki lub środki do demakijażu przyczyniają się do zanieczyszczenia skóry i pojawienie się zaskórników. Często zdarzają się przypadki, kiedy powikłania skóry wywołane przyjmowaniem różnych leków, a czasami – pobyt w miejscu, które nie spełnia wymogów sanitarnych. Jednak najczęstszą przyczyną pojawienia się zaskórników, ponieważ praktyki lekarskiej, to dziedziczność, masz predyspozycje do ich pojawienia się na poziomie genetycznym. W tym przypadku, najbardziej skuteczną metodą jest po prostu wizyta u lekarza, nie szukają sposobów, jak usunąć czarne kropki na nosie w domu.

Nawiasem mówiąc, na własną rękę nie jest zalecane, aby pozbyć się zaskórników, ponieważ jest prawdopodobne wprowadzenie bakterii i spowodować pojawienie się nowych podmiotów, które będą bardzo trudne do wycofania się. Ponadto niezgrabna manipulowanie czarnymi kropkami powodować małe, lecz widoczne blizny.

Najskuteczniejszym „home” sposób jak usunąć czarne kropki na nosie łuszczy. Rasparte twarz, stawiając go na gorąco, ale nie upalne ręcznik i zastosować do peelingu oczyszczającego skórę. Nie zapomnij, aby zamknąć pory po leczeniu za pomocą dokręcania balsamu lub kostek lodu. Przy regularnym stosowaniu złuszczający pozbyć się zaskórników, a Twoja skóra będzie gładka i promienna. Następnie można już dokładnie wiedzieć, jak usunąć czarne kropki na nosie, czy problem wystąpi ponownie.