652 Shares 7668 views

Maska zmarszczek żelatyny: receptury

Maski na bazie żelatyny można przekształcić twarz, nadając skórze gładką i jedwabistą. Wynikiem tego jest widoczny po pierwszym zastosowaniu. Głównym składnikiem jest żelatyna. Maski przepisy przygotowane w oparciu o nią, znajdziesz w artykule. Powodzenia w walce o piękno!

Zastosowanie żelatyny do twarzy

Żelatyna jest naturalnym białkiem. Przenika naskórek, nasycając skórę w składniki odżywcze. Stosowanie masek na bazie żelatyny pozwala rozwiązać problem związany ze zmianami związanymi z wiekiem. Wystarczy do 2-3 zabiegów w tygodniu, aby wyglądać młodo i świeżo.

Właściwości żelatyny:

 • zaciska porów;
 • wybiela skórę (uczynić mniej zauważalne piegi i przebarwienia);
 • nawilża twarz;
 • To napina skórę.

Stosowanie naturalnych składników, szybkiego gotowania i natychmiastowego zastosowania – wszystkie te zalety posiada maski żelatynę. przepis można wybrać do gustu. Oto kilka opcji.

Maska: żelatyna i węgiel aktywowany

Cierpisz z czarnymi plamami lub nadmierne wazeliniarstwo skóry? Rozwiązać te problemy mogą maskować sporządza się na bazie węgla aktywnego oraz żelatyna. Składniki te są stosowane tylko do obszarów problemowych (w nieobecności stanu zapalnego).

Potrzebujemy:

 • . 1 łyżeczka proszek żelatyny;
 • 1 tabletka węgla.

Kolejność działań:

 • Powyższe składniki miesza się w kubku.
 • Wlać 50 ml wody.
 • Umieszczenie mieszaniny w piecu mikrofalowym na 10-20 sekund.
 • Ostudzić kubek do komfortowej temperatury.
 • Mieszaninę nakłada się ręce obszarów problemowych.
 • Czasowym 20 minut. Po tym okresie czasu, ostrożnie usuń taśmę z jej twarzy.
 • Przejść mycie ciepłą wodą.

Ta maska oczyszcza i odmładza skórę, odżywia i dzwonkami. To może być nie więcej niż stosowana 1 raz w tygodniu.

Maska na bazie żelatyny i mleka

Dwa z tych składników może spowodować, że skóra w idealnym stanie. Właściwości żelatyny, mamy już wspomniano w artykule. I jakie właściwości mleka? Po pierwsze, jest on przeznaczony do łagodzenia agresywności innych składników maski. Po drugie, to czyni jedwabistą skórę. Po trzecie, zapewnia efekt liftingu.

Jak zrobić maskę z mleka i żelatyny? Weź głęboki miskę. To wlać 1 godzinę. L. Proszek żelatyny. Ziarna lub granulki są również odpowiednie. Wypełnienie 8 godzin. L. mleko zimne. Poczekamy, aż puchną żelatynowej. Proces ten trwa zwykle kilka minut.

Obrzęk masa statku w kąpieli wodnej, doprowadzić do stanu ciekłego. Istnieje również dodać 1 łyżkę. l. mleko. Wymieszać składniki. Zdjąć miskę z ognia i ostygnie. Zabierz swoje ręce mieszaniny i zastosować go do oczyszczoną skórę twarzy. Czasowym 20 minut. Następnie wyjąć składniki z wacikiem zamoczonym w mleku. Przejść mycie ciepłą wodą. Wynik będzie widoczny po 2-3 tygodniach. Zrobić maskę raz na trzy dni. Nadaje się do wszystkich rodzajów skóry.

Walczymy przeciw zmarszczkom

Wraz z wiekiem skóra na twarzy traci swoją dawną sprężystość. Jest to spowodowane zmniejszeniem ilości kolagenu w nim. Jest w stanie zrekompensować utraty żelatyny. Zawiera kopalin, które odżywiają naskórek.

Czy jesteś zainteresowany w masce na twarzy zmarszczek z żelatyny? To można zrobić w domu. Głównym składnikiem – żelatyny. Pozostałe składniki dodaje się w zależności od receptury.

Maska zmarszczek żelatyny dobierane w zależności od rodzaju skóry. Jest to bardzo ważny punkt. Jeżeli skóra jest sucha, a następnie dodaje się żelatynę do mleka, a jeśli jest tłusta, a jogurtowe lub jogurt.

Potrzebujemy:

 • 35 g glicerolu;
 • 1 godz. L. miód;
 • 20 g żelatyny.

Część praktyczna:

1. Rozpuścić żelatynę w kąpieli wodnej.

2. Dodać do niego miód i gliceryna. Wymieszać składniki.

3. Uzyskaną mieszaninę ręcznie nakładana na skórę w kilku warstwach. Czasowy przez 20-25 minut.

4. Zdejmij maskę. Zmyć resztki ciepłą wodą.

Ta maska twarzowa zmarszczek żelatyny będzie nawet bardziej efektywny, jeżeli do powyższych składników, dodać żółtka jaja. Kawałki można stosować jagody lub owoce jako dodatkowy składnik.

Inne recepty maski żelatynowe

z banana

Żelatyna napełnić wodą i poczekać do puchnąć. Ogrzewa się w łaźni wodnej. Wyczyścić banana. Musimy tylko pół miąższ. Szlifujemy je w blenderze. Żelatynę wymieszać z banana. Otrzymaną maskę nakłada się na twarz. Przytrzymać przez 30 minut. Usuń maskę ze skóry za pomocą wacika. Umyć wody z kranu. Konsolidować wyniki zastosowane do kremów nawilżających, które zwykle używasz.

z ogórkiem

Trzeba trochę wybielić swoją twarz? Ta maska jest idealny. Aby rozpocząć przygotować specjalne rozwiązania. Na tym wziąć soku ogórka i wody w równych ilościach (na przykład, 1 łyżka. L.). Żelatynę namoczyć i czekać, aż pęcznieje. Topić ją w filiżance i dodać do pasty ogórka. Schłodzone ręce kładziemy maskę na twarz. Czasowym 20 minut. Pod koniec procedury, że mycie ciepłą wodą.

Z gliceryną i miodem

Podobnie jak w poprzednim przepisie, należy najpierw dodać żelatynę wody. Po 60 ml ciekłego odbioru łyżka proszku łyżką. Kiedy pęcznieje żelatyna, wymieszać z gliceryną. Wlać trochę płynnego miodu. Wymieszać składniki. Otrzymaną masę położyć na twarz, rozprowadzić na skórze. Pozostawić na 15-20 minut. Aby zdjąć maskę z wilgotnym wacikiem.

śmietana

Czy jesteś zaniepokojony nadmierne wazeliniarstwo skóry? Rozwiązać ten problem pomogą żelatynę. Maski Przepisy opisane powyżej są odpowiednie dla kobiet o normalnej i suchej skóry. To wymaga bardzo różne składniki. Aby rozpocząć rozpuszcza żelatyny (1 godz. L.) do mleka lub soku z cytryny. Kiedy pęcznieje, dodać 1 łyżkę. l. śmietana o niskiej zawartości tłuszczu. Wymieszać. Nałożyć na twarz i pozostawić na 20 minut. Po określonym czasie do wycierania twarzy wilgotne płyty. Umyj twarz zimną wodą. Poczucie niesamowitej lekkości i świeżości pojawia się w pierwszej minucie po usunięciu maski.

ze śmietaną

Miska 1 godziny płynięcia. L. Proszek żelatyny. Napełnić wodą. W innym kremu miska piany (1 łyżka. L.). W zasadzie, jest to możliwe do zrobienia bez dodatkowych składników. Ale jeśli chcemy osiągnąć efekt zmiękczania i orzeźwiający, aby utworzyć maskę należy stosować płynny miód, śmietanę i śmietankę. Weźmy na 1 godzinę. L. Każdy z tych składników. Wymieszać je w misce i pokonać z mieszadłem. Stopniowo wprowadzać obrzęk żelatynę. Masa jest następnie konieczności wstrząsania ponownie. Ona powinna dostać się do gęstego środka. Zastosuj maskę na twarzy i określone w czasie 20 minut. Po tym czasie, mokrą warstwę bawełny w celu usunięcia mieszaniny skóry.

Nadaje się do maski żelatyny

Każda dziewczynka czyni wysiłki w celu poprawy jego wyglądu. Co do masek na bazie żelatyny, to powinny one być używane do rozwiązywania problemów, takich jak:

 • wiotki i zwiotczenie skóry (3-5 procedury będą wystarczające, aby powrócić do poprzedniego sprężystości);
 • zmiany związane z wiekiem – Mask zmarszczek żelatyny prowadzi do ulepszeń w postaci wygładzania i napinania skóry;
 • niezdrowa cera;
 • czarne plamy;
 • skóra nadmiernie tłuste.

Przeciwwskazania

Pomimo wielu dobroczynnych właściwości żelatyny maski może być również szkodliwe. Przeciwwskazania do ich stosowania są:

1. Otwarte rany i mikropęknięcia.

2. Zapalenie twarzy (trądzik, pryszcze i tak dalej).

3. Suchość skóry, które stale złuszcza.

4. Obecność pooperacyjnych szwów na powierzchni.

Przy stosowaniu maski żelatynę powinny unikać obszar wokół oczu. Powstały film został usunięty ostrożnie bez gwałtownych ruchów.

Maska z żelatyny: opinie

Dziewczyny, spróbuj wyobrazić sobie tę metodę do usuwania zaskórników i poprawić kondycję skóry, są zadowoleni z wyników. Większość z nich pozostały pozytywne, a nawet entuzjastyczne recenzje. Główne zalety maski żelatynowych nazywają prostotę jego stosowania i wysoką skutecznością.

Negatywne opinie również przyjść, ale w bardzo małych ilościach. Są panie skarżą się na dyskomfort po zastosowaniu maski. Więc po raz kolejny przypomnieć, że przed użyciem narzędzia potrzebne do zapoznania się z przeciwwskazaniami.

Jak wybrać maskę żelatyny

Ten produkt jest dwojakiego rodzaju: techniczne i żywności. Który wybrać? Aby utworzyć maskę musimy żelatyny. Jego barwa zmienia się od żółtego do usunięcia. Lżejsze granulek, tym lepsza jest żelatyna.

Aby uniknąć alergii powinny używać bezbarwny produkt bez zapachu. Pożądane jest, aby być w postaci płyt lub granulek.

Konkludując

Teraz wiesz, co użyteczne właściwości zawiera żelatynę. Maski Przepisy zawarte w tym artykule są łatwe do wdrożenia i opłacalne w czasie. Z ich pomocą możesz zachować twarz urody i młodości.