522 Shares 7047 views

Indyjski ślub

Indie – jeden z najstarszych krajów świata. To jest wciąż najbardziej cenionych stare tradycje. Jeden z nich – słynie z przepychu i piękna ceremonii ślubnej w Indiach. Tutaj wszystko jest tak, jak to było wiele lat temu. Wszystkie te same oszczerstwa małżeństwa rodziców. Nic się nie zmieniło. Z pragnienia młodego prawie nic zależy. Jest to szczególnie prawdziwe w odniesieniu do dziewcząt, wszystkie mogą zamówić poślubić zupełnie obcy, a oni nie mają prawa do nieposłuszeństwa. Dlatego, indyjski ślub nazywany jest „małżeństwo zgodnie z umową.” Żywe przejawem tego, widzieliśmy wiele razy w jasnych i kolorowych filmów indyjskich.


Ceremonia ślubna w Indiach – to wielki proces religijny, w którym chwalił bogów. Jest to rodzaj poświęcenia. A ci, którzy nie weszły święte więzy małżeństwa, jest nazywany „nie mając ofiarę” To jest pogarda dla każdego Indianina.

rodzice pana młodego, zanim zdecydujesz się wybrać odpowiednią narzeczoną dla syna, porównać swoje horoskopy, jeśli wynik jest pozytywny, to istnieje zmowa i obie strony wymiany darów unijnych. Zwykle kilka miesięcy przed ślubem rodzice panny młodej nie zaczynaj łatwe razy. Po tym wszystkim, muszą zbierać posag: sari dla wszystkich okazjach, naczynia do gotowania, itd. Ogólnie rzecz biorąc, wielu zaczyna zbierać posag od chwili, gdy dowiedział się, że dziewczynka urodziła się w rodzinie. Ślub w Indiach – bardzo drogie wydarzenie, które zapraszają 700-800 osób, a wśród nich są obcy. Wszystko zależy od możliwości finansowych rodziców panny młodej, na koszty ślubne są w pełni pokrywane przez nich.

Dzień ślubu narzeczeni nie mogą wziąć jedzenie do świętowania. U bram z domu pana młodego spotyka młodszego brata panny młodej, całuje przyszłego siostrę męża, następnie jako znak pokoju między nimi, myje nogi. W domu krewnych pana młodego zorganizować jego taniec i śpiew pieśni. Po tym jest obowiązkowa pochwała rytuał żółty. Dla Indian, to obrzęd symbolizuje lojalność i wiąże się z kolorem słońca. Następnie ojciec pana młodego są wymienione imiona zmarłych krewnych, więc zachęca ich do bycia świadkami, poinformował, że ich potomek jest podłączony przez małżeństwa. Po tym wszystkim iść do domu panny młodej, gdzie ten rytuał jest powtarzany.

Ceremonia ślubna odbywa się w specjalnie wybudowanym małej świątyni, a tylko w domu panny młodej. Pan młody stoi na płaskim kamieniu, czekając uczyni oblubienica w drewnianej miotu – piękny, bogaty, głównie czerwonym sari. Panna młoda ubrana w klejnotami i złotem. Szczególnie popularny wśród biżuterii Indian dziewcząt w nosie zwanym Nat. Jest to hołd dla tradycji i symbolem małżeństwa dla kobiet. Innym indyjska tradycja – siedem honorowych kręgach wokół pary wcześniej, narzeczeni spojrzenie sobie w oczy. Ten obrzęd nazywany jest „Shubha Drishti” – tłumaczone jako oka. Następnie jeden koniec sari panny młodej do pana młodego tie skrzydła – symbolizuje silne przywiązanie do siebie. Narzeczeni siedzieć przy ognisku i trzymając się za ręce, jak oni siedem kręgi wokół niego. „Ogień Świadek” – tak mówią Indianie. Ogień swój główny Świętego, jeśli młodzi nie było siedem okrążeń wokół niego, małżeństwo nie jest uważany za ważny.

Następny ślub procesji przenosi się do świątyni, gdzie narzeczeni dać świętą przysięgę, który jest bardzo podobny do europejskiego. Po tych słowach, młody dołączyć do rąk z girlandą kwiatów. W tym czasie młodzi dostaje czerwoną farbę na pożegnanie włosów i czoła oblubienicy, wtedy stają się mężem i żoną. Następnie uroczystość przeniosła się do pokoju, w którym zaczyna się prawdziwa zabawa z tańcami i piosenkami. Indyjski ślub – prawdziwy kolorowy pokaz i trwa przez całą noc. W godzinach porannych, goście opuścić dom nowo żona, zabrał ją ze sobą do domu pana młodego. Tam czekali na dary i błogosławieństwa na całą resztę. Następnego dnia, idąc do krewnych żony, aby kontynuować zabawę. Generalnie Indyjski ślub może być sprawowana przez długi czas, ale jest to opcjonalne.

Indyjski ślub jest uroczy jej opisy idealnej pary we wszystkich aspektach. Był to mąż i żona, którzy żyli szczęśliwego życia małżeńskiego, żaden z nich w życiu więcej niż jednego innego wyglądał. Ich życie było pełne miłości i zrozumienia. Legenda ta jest idealnym rozwiązaniem dla wszystkich Indian, do których zawsze poszukują.