293 Shares 3266 views

Jak zorganizować namiot grzewczy: instrukcje krok po kroku. Namiot z piecem. Grzejnik turystyczny dla namiotów

Nocleg w namiocie – to świetnie. Ale gdy na zewnątrz jest zimno, nie wymaga specjalnego przygotowania, zwłaszcza gdy dzieci biorą udział w kampanii. Dzisiaj dowiemy się, jakie są różne sposoby, aby podgrzać namioty w zimnych porach roku. Zacznijmy od najprostszych i najbardziej zaawansowanym technologicznie wykończenie i kosztowne.


Odzież i spania

Ważną rolę w tej kwestii ubrań turystycznych grzewczych gra, jego śpiwór i materac. Jeśli wszystkie te atrybuty są dobrane prawidłowo i skutecznie przeprowadzić, będą na tyle, aby wygodnie spać w lesie jesienią. Jednak wraz z pojawieniem się tej zimnej pogody ciepło to nie wystarczy. Nie tylko jest to również dla dzieci, a istnieją dwa powody. Po pierwsze, dzieci są bardziej zimno. A po drugie, że kochają się przewracasz się we śnie i ujawnione. Dlatego w kampanii z dziećmi ważne jest, aby ogrzać cały namiot.

Nawiasem mówiąc, jeśli spędzić noc w śpiworze, ale w zasadzie, w każdym innym przypadku, należy się upewnić, że część ciała w jak największym stopniu w kontakcie ze sobą. Jako minimum, należy wyjąć ręce z rękawów. Wykorzystuje zasadę rękawicach, które są znane być ciepły (i bardziej poprawne powiedzieć, zachowuje ciepło ciała) znacznie bardziej wydajne niż ulał. Aby spędzeniu nocy w śpiworze było cieplej, dopóki nie jest dotkliwe zimno, proste termofor, chcesz zabrać ze sobą w torbie. Uzyskaj rodzaj grzejnika.

świece

Drugim sposobem Prostota – ogrzewania namiotów świecami. On będzie na jesieni, kiedy trzeba się trochę ciepło, ale świece w zimie nie będzie wystarczające. Żywym ogniem w namiocie – to jest bardzo niebezpieczne, dlatego może być stosowany tylko w dwóch przypadkach. Pierwszy – gdy jesteś przebudzony i może obserwować płonącą świecę i jej pozycję pionową. Zazwyczaj świece są miłośnicy połowów zimowych, które stawiają namiot nie spać, ale w celu ochrony przed wiatrem i deszczem. Cóż, po raz drugi – gdy świeca jest umieszczony w bezpiecznym palnika. Konstrukcja takiego palnika wynalazł turystów. Trzeba tylko wziąć metalową osłoną starych, żarówka termosu i umieścić świecę w nim. Palnik ten ma szereg zalet. Po pierwsze, świeca termos spadek pozostanie tam i nie przyniesie szkody. Po drugie, iskra ogrzewa termosu, co oznacza, że w czasie zwiększa powierzchnię wymiany ciepła.

kamienie

Ogrzewany namiot z kamieniami / klejnotami – stary sposób, charakteryzujące się prostotą i niezawodnością. Nadaje się do bardziej intensywnego zimna, niż dwa poprzednie. Ale tu, jak we wszystkim, są niuanse.

Jeśli tylko wziąć gorący kamień i dostosowania go do namiotu, to będzie gorąco, ale nie na długo. Dosłownie godzinę chłodny kamień i wrócić zimno. Pierwszym sposobem na zwiększenie czasu chłodzenia kamienia – aby umieścić go do garnka i zamknąć pokrywę. Taka prosta obsługa zapewniają namioty ogrzewania przez około trzy godziny, ale za spokojny sen nie wystarcza. Konieczne jest, aby spowolnić kamień przenikania ciepła do utrzymania go gorąco przez co najmniej 6-8 godziny. W tym celu stosuje się prosty folii aluminiowej. Jest niepalny, lekkie i bardzo kompaktowe. Jeśli wrap kamienia w kilka warstw folii, to ostygnie dużo wolniej i nie spowoduje zatkanie we wczesnych godzinach chłodzenia. Ciepło będzie przechowywany kosztem warstwy powietrza pomiędzy warstwami. Jeśli czujesz, że namiot był zimny, po prostu usunąć jedną warstwę folii.

Stopiony kamień może spalić przez dno namiotu, więc jest on umieszczony w garnku lub patelni. Dobrze, jeśli kamień utknie w charakterze gniazdo i nie podgrzewać jej dno. W przeciwnym razie, pod patelnię położyć drewnianą deskę. Jest jeszcze jedna ważna rzecz: nie zbyt intensywne ciepło kamień w ogniu. Ze względu na gwałtowny spadek temperatury na powierzchni i wewnątrz może pękać.

Jak kamień i kanister pracy z gorącą wodą. Tylko ciepła jest o wiele szybszy.

ogrzewanie ziemia

Teraz uczymy się ogrzać namiot w kampanii pod ciężką zimnej pogody. Stary i niezawodny sposób – rozbić namiot na miejscu pożaru. Są dwie opcje. Pierwszy zajmuje więcej czasu i energii. Aby rozpocząć w miejscu, gdzie w przyszłości będzie ustawiony namiot, konieczne jest, aby usunąć darń. Należy kopać na głębokość 20 centymetrów. Następnie, w tym również hodowane ogromny pożar z dużych dzienników. Głównym celem na tym etapie – suche i ciepłe grunt i uzyskać duże węgle. Gdy węgiel jest gotowy, są one rozłożone równomiernie w otworze i pokryte 7-10 cm warstwą gleby. Ważne jest, że ziemia była sucha. Jeżeli nie ma potrzeby korzystania z drugiej metody poniżej. Położył na ziemi suchej trawy lub świerkowych gałęzi, i umieścić na szczycie namiotu. Ogrzewane namioty na noc jest zapewniona.

Druga opcja jest pomniejszona o koszty energii. Pit w tym przypadku niepotrzebne kopania. Wszystko, co musisz zrobić – aby zapalić wielki ogień, a kiedy jest spalony, starannie usunąć węgle na bok. Na gorąco z ziemi ogień ułożonych gałęzi świerkowych i pakowane do namiotów.

Ogrzewa się przez rurę namiotu

Zwracamy się do wyrafinowane i metod bardziej technologicznie. Aby doprowadzić ten pomysł do życia, trzeba przejść się 5-6 metrów dural lampowych. Można go podzielić na segmenty metrowych dla łatwego transportu. Jeszcze lepiej, wziąć sekcje o różnej średnicy i umieścić je na siebie. Ale nie zapomnij uszczelki w stawach, inaczej całe ciepło idzie w powietrze. Waga w tym zestawie nie ma znaczenia.

Tak więc, aby rozpocząć kilka metrów od wejścia do namiotu na ognisko. Rura jest umieszczony na ogniu tak, że jeden koniec wszedł do namiotu, a drugi wystaje poza płomień tak, że nie wchodzi się dym. Koniec rury, która przechodzi w namiocie wynosiła 1,5 m powyżej drugiego końca. Takie rozwiązanie działa bardzo prosta zimno wejściem przewodu powietrza ogrzewa się i rośnie, wprowadzając namiotu. Im większe jest nachylenie rury, silniejszy cyrkulację powietrza. A im bliżej do ognia namiotu, staje się cieplejsze powietrze.

Aby zapewnić wydajne ogrzewanie, możliwe jest, aby pójść dalej i zrobić dwa otwory, jak pokazano poniżej. Pierwsza potrzeba ochrony namiot z ogniem, a drugi – w celu zapewnienia dobrego dmuchawę. Jeśli namiot jest zbyt gorąco, można po prostu zamknąć rurkę.

Ogrzewane namioty powyższe metody wymaga energii i czasu. W czasie, gdy na co dzień, aby przejść do nowej lokalizacji, i bardzo zmęczony, jest to dość niewygodne. Jest to również niewygodne jeśli częścią orkiestry marszowej mieć dzieci. Dlatego wielu woli korzystać z nowoczesnych technologii. Mówimy o nich poniżej.

grzejnik gazowy

Grzejnik podróży z palnikiem gazowym – prosty w urządzeniu projektu, który ma kompaktowe wymiary i radzi sobie z namiotów grzewczych. By sobie, palnik gazowy pracuje bardzo nieproduktywne. To po prostu ogrzewa powietrze, które miesza się przez naturalną konwekcję. Aby uzyskać prawdziwy nagrzewnicę, palnik umieścić na specjalnej przywiązania (płyn roboczy), który akumuluje ciepło i stopniowo nadaje mu powietrze. Że dysza od palnika gazowego do ogrzewania namiotu określa typ urządzenia. Dysze są metalowe i ceramiczne. Ponadto dysze pracy w parze z palnikiem jest ogrzewacze że także czynnik roboczy posiada strukturę metalową lub ceramiczną. Rozważmy każdy z gatunków.

Grzejnik z metalową płynu roboczego

Taki podgrzewacz Marching może być albo Primus dysza gazowa i niezależne urządzenia. Pierwsza opcja wymaga szczególnej opieki, ponieważ jej gorącej powierzchni, co do zasady, nie jest chroniony. Dlatego nie zaleca się pozostawić grzejnik w nocy.

Niezależny projekt bardziej nadaje się do ogrzewania namiotów noc. Są bardziej stabilny na powierzchni i są chronione od strefy zagrożenia obiektów na zewnątrz. Takie grzejniki mogą mieć jedno lub dwa niezależne palnik. W związku z reflektora parabolicznego (reflektor) promieniowania cieplnego z czynnika roboczego może być skierowany w pożądanym kierunku. W sprzedaży jest wiele grzejników, zarówno zagranicznych i produkcji krajowej. Zalety urządzenia – prosta konstrukcja, niskie koszty, bezpieczeństwo. Wady – małe powroty, brak efektywności.

Ceramiczna grzałka z ciałem roboczym

Przenośny grzejnik tego typu ma silniejsze przekazywanie ciepła, a tym samym nie jest ekonomiczne. Proces spalania odbywa się na powierzchni ceramicznej płyty o kształcie zbliżonym do komory pszczół. Ciepło jest usuwane dużo bardziej efektywnie niż z otwartego ognia. Do 50% energii spalania przekształca się promieniowanie cieplne. Korzyści z płytą ceramiczną – koszt, zwartość, prostota procesu, niewiele tlenku węgla jest uwalniany ukierunkowanym działaniu. Niestety, grzejniki domowe stracić import na wszystkich frontach.

Grzejnik benzyna do namiotów

Grzejniki benzynowe działają na tej samej zasadzie, co w gazie. Do głównych zalet tych produktów – dostępność i zdolność do pracy w każdych warunkach pogodowych. Palnik gazowy do ogrzewania namiotu w temperaturze poniżej -5 stopni, a zaczyna działać. Jednakże, wraz ze wszystkimi zaletami w grzejniki benzynowych znaczące wady. Najważniejszym z nich – niebezpieczeństwo. Kiedy analfabetą cylinder roboczy może być bardzo szkodliwe. I bardzo paliwo – benzyna – wymagają starannego transport.

Bezpieczeństwo podczas pracy z podgrzewaczy gazowych i benzynowych

Korzystanie z tych produktów w namiocie, należy zwrócić szczególną uwagę na ten zasad bezpieczeństwa:

1. W namiocie być przynajmniej trochę wentylacji, aby usunąć produkty spalania.

2. Grzałka do namiotu powinna wynosić co najmniej pół metra od ściany.

3. Nie należy kierować gorącą powierzchnię ścian, ubrań i innych łatwopalnych przedmiotów.

4. Wskazane jest, aby złoże o wysokości 25 cm od podłogi. dwutlenek węgla jest cięższy od powietrza, a więc gromadzi się na dole.

5. Dzięki zastosowaniu namiot nadaje się tylko specjalne pojemniki, które są wyposażone w automatyczną ochronę. blokuje przepływ gazu w przypadku przegrzania palnika lub wyginięciem. Ponadto, butelka powinna być certyfikat upoważniający go do wykorzystania w dzielnicy mieszkalnej.

6. Urządzenie grzewcze może być zainstalowany na stojaku z częścią niepalną przekracza obszar palnika wynosi co najmniej 30%.

Namiot z piecem

Cóż, najbardziej skutecznym sposobem ogrzania namiotu – umieścić go w piecu-burzhujku. Jest to metoda ta jest stosowana w namiotach wojskowych. Oczywiście, kuchenka turystyczna ma bardziej skromne wymiary niż wojska, ale istota jest taka sama. Ten sposób ogrzewania nie jest odpowiednia dla małych namiotach. Na piecu trzeba majstrować, ale wynik jest więcej niż warta. Na rynku takich produktów nieco, ale są one nadal. A niektóre nawet przystosowany do gazu ziemnego i benzyny. Piekarnik zwykle przychodzi z składany komin. Czy jest on uruchomiony z lekkiego metalu i nie waży dużo. Korzyści z pieca – daje dużo ciepła, ma prostą, ale solidna konstrukcja rysunek, jest tani, nie wymaga stacji benzynowych z paliwem.

wniosek

Dziś mamy zorientowali się, jak do ogrzewania namiotu w kampanii. Istnieje wiele sposobów, aby uczynić życie bardziej komfortowym obóz i bezpieczniejsze, ponieważ stosowanie prostych świec i kończąc pieców wysokiej jakości. Z powodu tej odmiany do wyboru w zależności od pory roku, miejsca odpoczynku, grupy i osobistych cech każdej osoby. Ktoś idzie w zimie koszulce i spania w śpiworze, dobrze, ktoś piec i latem nie zaszkodzi.