721 Shares 9984 views

Porady jak wybrać kij

Wraz z nadejściem zimy entuzjaści na zewnątrz zaczynają myśleć o tym, jak spędzają wolny czas. Ktoś, kto lubi jeździć na nartach, a niektóre hokej. Dla każdej grze sportowej potrzebuje własne atrybuty. Aby grać profesjonalne fanów hokeja jest dość trudne, ale na polu w pobliżu domu w tym czasie. Wymaga to łyżwy i kij hokejowy. Jeśli wszystko jest jasne, z rolki, wybierz rozmiar, jak wybrać klub nie wiem wszystkiego.


Przed określona przy zakupie, trzeba grać w różnych klubach. Z krótkim i długim, z praworęcznych i leworęcznych. I dopiero wtedy, decydują się iść do sklepu sportowego i dokonywać zakupów.

Patyczki są podzielone na 4 rodzaje: dla dorosłych – po 17 lat, młodzież – od 14 do 17 lat, młodzież – od lat 7 do 14, a dla dzieci – dzieci w wieku od 4 do 7 lat.

Czasami dorośli gracze klubów dla chłopców. Jest to wygodne dla tych, którzy nie są bardzo wysokie.

Dla obrońców, na przykład, długość kija hokejowego jest kluczowa. Im dłużej gracz ma klub, tym więcej szans krążek w bramce. Dla napastnika, a wręcz przeciwnie: im krótszy klub, zwrotność gracz.

Wybór klubu – jest odpowiedzialny i poważny. Jeśli kupujesz klub jest bardzo krótki, nie będzie czerpać przyjemność z gry. Ale długi kij można skrócić i dostosować sama. Ale nie przesadzaj. Im krótszy wykończenia kij, tym mniej staje się elastyczna. Więc szukać kompromis.

Kije są dostępne zarówno dla graczy leworęcznych, jak również dla praworęcznych. Trzymając kij w tej pozycji jest zwany chwyt. Więc mimo wszystko, jak wybrać klub, jeśli naprawdę nie wiem z której strony, aby utrzymać go bardziej wygodnym.

Jeśli przechwytywanie kija oburącz prawą ręką jest usytuowany niżej niż po lewej stronie, a ty jesteś tak komfortowo grać, to jesteś praworęczny hokej, gdy lewa ręka jest poniżej po prawej stronie, odpowiednio, jesteś leworęczny hokeista. Jeśli zastanawiasz się, statystyki mówią, że w Rosji i na Ukrainie, większość graczy – leworęczny.

Zazwyczaj profesjonalne kije hokejowe hokeistów owinięte taśmą izolacyjną. Nie wielu fanów hokeja wiecie co? Odpowiedź jest prosta. Po pierwsze, miesza się z podkładką czarny kolor taśmy klejącej i, mija trudniejsze sorentirovatsya. Po drugie, ze względu na chropowatość taśmy tkaniny, zwiększa przyczepność podkładkę z klubem.

Ale to wszystko sprowadza się do specjalistów, jesteśmy również zainteresowani zwykłych wentylatorów, dzieci i dorosłych. Jak długo, aby wybrać klub rozumieć, teraz przyjrzymy się, jak wybrać kompozycji sztyftu materiału, z którego jest wykonany.

Niuanse i wystarczająco tutaj. Jeśli kupujesz drewniany kij, a następnie wygrać w cenie, ale grać w jego trwałość. Ponadto, drewniany kij zbyt ciężki, a gracz dostaje zmęczony i szybko znudzi. Lepiej przepłacić, ale kupić kompozytowego kija. Jest to o wiele łatwiejsze do drewnianych i serwis ma się świetnie.

A to jeszcze nie wszystko. Kije są w składanej i niepodatne. Szczelna, zgadliście, drewniany kij i składany – kompozyt. Składana pałka składa się z dwóch części łopaty haczyk i wydrążonej rury. Jeśli złamiesz drewniany kij, to zazwyczaj się nie zmieni, a jeśli uszkodzony kompozytu, może zostać przywrócony. W sporcie sklepach są sprzedawane oddzielnie haki i rury. Kupując nowy hak ze specjalnym klejem połączyć go z rurą.

Jest to parametr zwany sztywność kija hokejowego. Jest ona określana z obliczania masy hokeista. Zasadniczo wszystkie zawodowe kluby mają twardość od 40 do 120 na skali od Easton. Twardość kija zależy od siły rzutu. Bardziej miękki kij, tym mniej wysiłku, aby rzucić prikladyvetsya. I tym trudniej trzymać się, odpowiednio, jest to konieczne do podjęcia większych wysiłków. Pamiętaj, że ze zmniejszeniem długości lekkoatleta, jego wzrostem twardości, a więc pracy na polu będzie mieć więcej.

Teraz, gdy jasno poznać i zrozumieć nie tylko, jak wybrać kij, ale jak własnym rozwiązaniem.