415 Shares 4025 views

Jak napisać esej "Szkoła marzeń": pomysły, opcje, porady

Przyjrzyjmy się interesującemu tematowi do napisania krótkiego tekstu, mianowicie eseju "Szkoła marzeń". Przed przystąpieniem do pisania warto pomyśleć uważnie: opracuj plan, sporządzasz szkice lub notatki w wersji roboczej, której nie chcesz zapomnieć. Wyobraź sobie własną szkołę z najlepszych stron. Zgadzamy się, że w tekście nie napiszemy żadnych złych zdań. Jeśli są jakieś problemy z nami, lepiej zacząć esej na temat "Szkoła Marzeń" z samym sobą.


Co mam być?

Po pierwsze pamiętaj, czy ostatnio zachowujesz się dobrze: obrażeni uczennice, oszukani przez sąsiada przy biurku, zaśmiewali się z lekcji, zdenerwowali rodziców i nauczycieli? Jeśli tak, to napiszmy, co powinniśmy zmienić w sobie:

  • Staraj się uczyć się lepiej, słuchać uważnie nauczycieli i odradza pracę domową;
  • Bądź uprzejmy z kolegami z klasy, a nie obrażaj nikogo;
  • Podziel się ze wszystkimi, niż możesz;
  • Nie bądź niegrzeczny, nie biegaj (jeśli tylko w klasach wychowania fizycznego na prośbę trenera);
  • Bądź wesoły, celowy, pracowity, pełen szacunku.

Proponujemy kontynuować listę niezależnie i najważniejsze, aby uwzględnić w eseju "Szkoła marzeń".

Co chcę zobaczyć w mojej szkole?

Każdy student prawdopodobnie marzy o czymś w szkole, w której studiuje. Na przykład dziewczyny od dawna chcą poprosić nauczyciela o pracę, aby otworzyć koło do cięcia i szycia. Dlaczego nie napisać o tym w kompozycji? Być może nauczyciel lub nauczyciel będzie chciał pomóc w swoich dobrych pragnieniach.

Chłopcy, na przykład, marzyli o otwarciu kręgu radiańskich amatorów, aby zrobić głowę nauczyciela informatyki, która jest dobrze zorientowana w elektronice. Kompozycja "Szkoła moich marzeń" może stać się przyczyną globalnych zmian na lepsze.

Marzymy o niezwykłych zawodach

Rzadko jest, gdy dzieci uczęszczają do natury, aby ją zbadać. Edukacja nie pozwala nauczycielowi na zorganizowanie marszu w las. Ale można pisać o takim pomyśle w kompozycji. Nikt nie będzie krytykować prezentacji pragnień, wręcz przeciwnie, mogą pochwalić.

Czy marzysz, że podczas lekcji byłyby ciekawe gry edukacyjne, quizy, oglądanie filmów na ten temat? Opisz wszystko to. Kompozycja "Szkoła moich marzeń" – to nie tylko opis tego, co chcesz zobaczyć w klasie, nauczycieli, ale także szkolenia aktywności myślącej. Może w przyszłości staniesz się utalentowanym pisarzem.

Mini-skład. Co to jest?

Nauczyciel może poprosić o krótkie opisanie tego, co chcesz zobaczyć w szkole. W takim przypadku nie musisz malować, odpowiadając na pytania: co, dlaczego dokładnie, uzasadnij swój pomysł, co widzisz. Wystarczy po prostu wymieniać w każdym akapicie wszystkie życzenia. Ale nie zapominaj, że nie piszesz listy, ale mini-pracy "Szkoła marzeń". Podajmy przykład:

"Chcę, aby moi nauczyciele i koledzy wiedzieli, o czym marzymy i marzy mi o tym, że będę w szkole, słuchając nauczycieli, dla mnie ważna jest atmosfera jaką spędzamy każdego dnia.

Niech nasza szkoła będzie przytulna, lekka i zawsze świąteczna. Obiecuję, że będę gotów na lekcje, grzecznie z moimi kolegami, posłusznymi.

Będzie dobrze, jeśli w naszej szkole znajdzie się okrąg radiańskich amatorów, basen, plac zabaw dla klas wychowawczych, park na odpoczynek po przerwie.

Pomimo faktu, że nasza szkoła nie ma żadnego z powyższych, pozostaje dla mnie najlepszy! "