301 Shares 1803 views

Kwestia literacka na Lermontov z odpowiedziami

Praca Michaiła Żurawicza Lermontowa zasługuje na szczegółowe studium. Jego wiersze, nasycone miłością do swojego kraju, ludzi, są ozdobą przebiegu literatury w szkole średniej. Quiz literacki o twórczości Lermontova sugeruje szczegółową znajomość cech biografii, głównych dzieł.


Wygląd rodzaju Lermontov

Kiedy i jak się pojawiła jego rodzina? Propozycja Lermontova dla dzieci będzie niekompletna bez takiego problemu. Wielki rosyjski poeta z ojcowskiej linii wywodził się z klanu szkockiego, którego założycielem był Georg Lermont. On, podczas służby królowi polskiego, podczas bitwy pod twierdzą Belaya w 1613 r., Przeszedł na stronę armii rosyjskiej. W tym celu otrzymał w królestwie Kostroma prawo własności królewskiej. To było z George Lermont, że rodowód przyjął prawosławie. Michael stał się ósmym plemieniem szkockiego wojownika George.

Dziadek poety został wychowany w korpusie szlacheckich kadetów, a jego ojciec był emerytowanym kapitałem. Posiadał niewielką posiadłość, położoną w prowincji Tula, sympatyczną i sympatyczną osobą, odznaczającą się nadmierną złością.

Matka poety wyszła za mąż za Jurira Lermontowa, gdy miała 17 lat, sprzeciwiając się woli matki. Drugi kuzyn był rosyjskim reformatorem Pyotr Stolypin, Michaił Lermontow.

Na temat doświadczeń dzieci poety

Co wiesz o dzieciństwie Mikhaila Yuriewicza Lermontowa? Kwestionariusz Lermontov z odpowiedziami może zawierać takie pytanie. Rodzina Lermontov mieszkała w Tarkhanie. Ponieważ matka poety miała złe zdrowie, poszła z mężem do Moskwy na poród. W nocy z 2 na 3 października 1814 r. Chłopiec pojawił się Misha, która miała zostać największym rosyjskim pisarzem i poetą. Krzyż dla niego był jego babcia, została założona w imię urodzenia wnuka, nowej wsi, zwanej Mikhailovsky.

Misha miała zaledwie trzy lata, kiedy zaczęła się prawdziwa wojna między babcią a ojcem. Przyczyną nieporozumienia była śmierć mojej matki, po której Misha nie mogła być podzielona przez krewnych. Dzieciak kochał zarówno ojca, jak i babcię, i był bardzo domyslny dla swego ojca, gdy zmuszony był do życia z babcią.

Elizaveta Alexeevna nie oszczędzała pieniędzy na wykształcenie utalentowanego wnuka. Nauczyciele zatrudniona uczyli chłopca w językach. Misha miała słabe zdrowie, więc często pojechał na Kaukazie razem ze swoją babką, aby być leczonym. Cierpienie umysłowe, które niepokoiło go w dzieciństwie, znalazło odzwierciedlenie w młodej, niedokończonej "opowieści". Jej głównym bohaterem był Sasha Arbenin, który wcześniej zapoznał się z samotnością. Na obrazie Sasha Lermontov pojawia się, którego nikt nie zauważył, doradzał, nie był zainteresowany sprawami.

Czas studiów i pierwsza miłość

Kto stał się pierwszą miłością młodego poety? Ten temat może dotyczyć quizu Lermontov z odpowiedziami. Czy uczucia były wzajemne? Co zakończyło się tym hobby? Kwestia literacka dotycząca pracy Lermontova powinna obejmować pytania dotyczące tego okresu. Czytając literaturę francuską, niemiecką i angielską, jako dziecko Misha w oryginale studiowała kulturę europejską.

W wieku 12 lat moja babcia zabrała Michaiła do Moskwy. Celem podróży było przygotowanie chłopca do wejścia do szlacheckiej szkoły z internatem na uczelni. Poeta mieszkał tutaj od około dwóch lat. Dużo czyta, a nawet zaczyna niezależną pracę, bierze udział w publikacji dziennika studenckiego. Mikhail próbował znaleźć prawdziwego przyjaciela, z którym mógłby dzielić się swoimi doświadczeniami.

Lermontov nie potrafił tolerować zdrady, więc był zawsze sam. Babcia zmusza wnuka do odmowy dialogu z ojcem. Jurij Pietrowicz był inteligentnym człowiekiem. Zdawał sobie sprawę, że nie może dać swemu synowi przyzwoitego wykształcenia, więc zgodził się z wymogami teściowej.

Quiz z biografii Lermontova często zawiera pytanie, kiedy Misha stała się dorosła. Sam poeta mówił często, że w wieku 16 lat jego dusza stała się stara. W tym okresie napisał swój pierwszy esej "Demon", a także wiersz "Monolog". Po jakimś czasie został skończony, przetworzony, a słynna "Duma" pojawiła się.

W 1830 roku, zamiast szkoły z internatem, powstał gimnazjum. Lermontov jedzie do Serednikovo. W krewnych Vereshchaginsów mieszkających w okolicy, młody poeta poznaje Katyę Sushkova. To ona stała się jego pierwszym pasjonującym uczuciem, przedmiotem adoracji. Dla tej samej Katyi Misha stała się obiektem kpiny i rozrywki. Nieco później, obrażona młodzież zemści się z dumą z całą blaskiem związanym z jego pasją. W tym czasie poeta napisał prorocze niesamowity wiersz o Rosji, zwany "Prediction". Wyglądał jak w odległej 1917 roku, opisywał wydarzenia, które naprawdę miały miejsce w Rosji.

Lata uniwersyteckie

Kwestia literacka Lermontova musi koniecznie obejmować pytania dotyczące treningu poety na uniwersytecie w Moskwie. Najpierw studiował w wydziale moralnym i politycznym, a następnie przeszedł na wydział słowny. Mikhail zawsze działał jako "zewnętrzny obserwator" w odniesieniu do wszystkich wydarzeń mających miejsce w kręgu studentów. Wiedział o istnieniu kręgów, częściowo podzielał poglądy swoich członków, ale nie zgodził się z żadnym z nich. Często był obserwowany w salonach świeckich, ponieważ Michaił Lermontow starał się ukazać się w roli awanturnika, ukrywając się za wyśmiewaniem i pogardą.

W latach studenckich poeta dużo pisze o miłości, komponuje wiersze, próbuje pisać dramaty. Dla kogoś, kto nie znał Michaela, jego poezja wydawała się całkowicie niezgodna z tym młodzieńcem, który pojawił się w świeckim społeczeństwie. Tylko najbliżsi przyjaciele Lermontov mówią o rzeczywistym stosunku do społeczeństwa świeckiego. Lermontow lubił samotność, zawsze pamiętał okres kaukaski. Tam spotkał szlachetnych i potężnych ludzi, którzy nie odznaczali się fałszywością i łagodnością przedstawicieli społeczeństwa świeckiego.

Quiz z dzieł Lermontov może zawierać pytanie, jaka praca została napisana przez poeta w 1831 roku. To wtedy Michał został pozbawiony ojca. Po jego śmierci w duszy poety jest zamieszanie, wyobcowanie ze społeczeństwa świeckiego. Został napisany w tym okresie dramatu "Strange Man", w którym Lermontov wyraził negatywne nastawienie wobec niewolników.

Z nauczycielami uniwersyteckimi Lermontov nie zawsze się zgadzał, wielu profesorów nie lubi tego utalentowanego i niezależnego ucznia, był on "przytłoczony" na sesji egzaminacyjnej w drugim roku. Aby nie pozostać na drugim kursie, Mikhail opuszcza uniwersytet, wyjeżdża z babcią do Petersburga.

Studiuj w szkole chorągwi

Quiz o pracy Lermontova, jego biografia jest niemożliwa bez pytania o ten okres życia. Po swoim przybyciu do Petersburga poeta nie liczył dwóch lat studiów na uniwersytecie w Moskwie, więc wkracza do Szkoły Strażników Strażniczych. Poeta uważa, że te dwa lata studiów są "złym" okresem jego życia. To wtedy stał się stroną "prozy" kadetów, pisał wiersze, które są popularne w środowisku militarnym.

Prawdziwi przyjaciele patrzyli z przerażeniem na życie, które prowadził Michael. Pomimo niezliczonych świąt, bent, poeta potrafił zachować w sobie najlepsze cechy. Nowi przyjaciele i burzliwe życie pomogły mu zbadać psychologię ludzi, wybierać ich przyszłe postacie postaci, aby tworzyć nowe obrazy.

W tym okresie pracował nad powieścią "Vadim", zastanawiał się nad pisaniem prac dramatycznych. Prawie równocześnie z Michaelem, przyszłym mordercą wielkiego poety przychodzi do szkoły chorągwi, która różniła się od swoich rówieśników wysoce intelektem, szczególnymi poglądami na życie.

Chroni życie

Quiz dla M. Lermontowa zawiera również pytania dotyczące życia poety w Tsarskoe Selo. Po ukończeniu studiów korner Lermontov i A. Stolypin uczestniczą w festiwalach świeckich w Tsarskoe Selo, uczestniczą w karnawałach, są uważani za "godnych pozazdroszczenia narzeczeńów". To tutaj Michael spotyka swoją pierwszą miłość i frustruje zyskiem małżeństwa Katyi Sushkova. Bierze więc zemstę za wyśmiewanie, które kiedyś wypowiadało jej z ust w jego adresie.

Quiz o pracy Lermontov często zawiera pytanie o ulubioną kobietę poety, którą poświęcił swoje wiersze. Jedyna kobieta Michaiła czciła to Varvara Lopukhina, poślubiła w 1835 roku i złamała mu serce. Poczucie samotności jest zaostrzone, Michael zaczyna pracować. Dramat "Maskarada" napisany przez niego został przyjęty do druku i jest sukcesem.

Złamanie kreatywności

Każdy quiz z Lermontov z odpowiedziami, stworzony dla uczniów, zawiera pytania dotyczące wiersza "Śmierć poety". Stało się reakcją na śmierć Puszkina przez ręce d'Anthesa. Lermontov zdołał uniknąć uwięzienia, więc był na Kaukazie. Przez wiele godzin Michael podziwiał śnieżne szczyty, rysował, pisał poezję.

Najlepsze lata

W latach 1938-1940 Lermontov napisał "Mtsyri" i "Demon". Publikuje "Ojczyznę", "Testament", pytania o to, co powinno zawierać quiz po wierszach Lermontova. W tych utworach poeta uwielbia wielkość narodu rosyjskiego. Na obrazie demona pokazał, że można duchowo odbudować bohatera z pomocą dobra i miłości.

Ostatnie dni poety

Propozycja Lermontowa z odpowiedziami, przeznaczona dla uczniów szkół średnich, musi zawierać blok dotyczący pojedynek z Martynovem. Martynow, który zabił poeta, był kiedyś jego przyjacielem.

Przykładowy quiz

Na Lermontovie pojawia się quiz z odpowiedziami w dwóch etapach. Po tym, jak nauczyciel zapozna uczniów z osobliwością jego biografii i kreatywności, dzieci mają pytania. Więc co może obejmować quiz na prace Lermontova?

Blitz-poll

1 pytanie

Po wysłuchaniu fragmentu wiersza, który napisał poeta w 1831 roku, powiedz, co to jest dedykowane, jaki dramat jest mówiony o:

"Straszne losy ojca i syna
Żyć w izolacji i umierać … "

Faceci oferują odpowiedzi. Quiz o kreatywności Lermontova pomaga dzieciom dowiedzieć się więcej ciekawych faktów z życia poety. Ten fragment o jego kłótni z ojcem, którego powodem była babcia poety.

2 pytanie

Ten wiersz mówi o starym żołnierzu, który jest prawdziwym obrońcą jego ojczyzny. Wymień pracę.

Odpowiedź: dzieło Borodino.

3 pytanie

Ze względu na jaki wiersz poeta został wysłany na wygnanie na Kaukaz? Kiedy to zostało napisane?

Odpowiedź: w 1837 roku napisano wiersz "Śmierć poety".

4 pytanie

Lermontow był wszechstronnym i twórczym człowiekiem, lubił grę na skrzypcach, fortepianie, rysunek, matematykę. Co poeta zawsze zabrał ze sobą na wycieczki?

Odpowiedź: jego stałym towarzyszem był podręcznik Matematyki Bezout.

5 pytań

Ilustracje tego wiersza Lermontov zostały wykonane przez artystę Vrubela?

Odpowiedź: na wiersz "Demon".

6 pytań

Około 17 godzin 15 lipca 1841 roku straszliwa burza wybuchła z grzmotem i błyskawicą. Co się stało na ten dzień na Kaukazie?

Odpowiedź: M. Yu. Lermontov zginął.

7 pytań

Nazwij dramat poety i baletu, którego muzyka jest napisana przez kompozytora Khachaturiana?

Odpowiedź: wiersz "Maskarada".

8 pytanie

Lermontov wykazał odwagę podczas walk na Kaukazie, ale nie otrzymał żadnych nagród. Dlaczego?

Odpowiedź: jego nazwisko zostało przekroczone z nagradzanych list Nicholasa I.

II etap quizu

Drużyny otrzymują ulotki z wierszami Lermontova. Muszą określić ich rozmiar.

Wnioski

Tak wielki poeta rosyjski, jak Michaił Lermontow jest standardem prawdziwego obywatela i patrioty, dlatego też jego praca musi być dokładnie zbadana. Quizy, wymyślone dla uczniów, zawierają pytania wymagające poważnego studiowania jego dzieł i biografii.