713 Shares 9435 views

Shmidt Otto Yulevich: biografia, odkrycie, zdjęcia

Shmidt Otto Yulevich – wybitny badacz Północy, radziecki astronom i matematyk, polityk i osoba publiczna, Bohater Związku Radzieckiego, osiągnęła światowe uznanie w branży naukowej.


Na początku złożonym i ciekawy sposób

Kim jest Otto Yulevich Shmidt i wkład do nauki sowieckiej dokonał ten człowiek? Ur przyszły zdobywca północnych ziem 30 września 1891 na Białorusi (miasto Mohylew). Pragnienie wiedzy i ogromną ciekawość Otto pokazał od dzieciństwa. Stale przesuwając jego rodzinę z miejsca na miejsce doprowadziły do częstych zmian szkołach (Mohylew, Odessa, Kijów). W 1909 Shmidt Otto Yulevich, którego biografia jest żywym przykładem poświęcenia, ukończył ze złotym medalem z klasycznego gimnazjum w Kijowie, potem Fizyki i Matematyki Wydziału Uniwersytetu Moskiewskiego. Jako student Otto otrzymał nagrodę za pracę matematyczną. Pod koniec tej instytucji w 1913 roku, utalentowany młody człowiek pozostał na przygotowanie się do profesury. Znaczące prace z matematyki była monografia „Abstrakcyjna teoria grup”, opublikowane w 1916 roku.

błyskotliwa kariera Schmidta

Kariera Otto Yulevicha – obiecujący adiunkt – porusza się szybko w górę. Umiejętności organizacyjnych, a także aktywnie uczestniczy w działaniach społecznych, młody człowiek pokazał się w wielu dziedzinach życia. Był zaangażowany w dostarczanie spożywczy i pracował w Ministerstwie Rządu Tymczasowego żywności, ówczesny szef Urzędu wymiany produktów, równolegle badania prawa procesu emisji.

Od lat 20. Shmidt Otto Yulevich nauczał matematyki w zakresie szkolnictwa wyższego, aw 1929 roku kierował działem algebry Uniwersytetu Moskiewskiego. Najskuteczniej objawia się w dziedzinie edukacji: Organizowanie profesjonalnej edukacji młodzieży szkolnej, stworzył szkół technicznych, prowadzenie szkoleń dla pracowników fabryk i zakładów, on zreformować system edukacji wyższej. To był Otto Yulevich Shmidt (rok życia – 1891-1956) ukuł rozpowszechnione słowo „student”.

Prace nad Wielka Encyklopedia Radziecka

Krótka biografia Otto Shmidta interesujący nawet dla młodego pokolenia, który stoi u początku życia i sposób, a być może wielkich zmian. Pod jego kierownictwem, to powstał ogromny wydawnictwo, którego celem nie jest komercyjny, a edukacja kulturalna i polityczna. Owocem wielkim trudem i nakładem Otto Yulevicha – Wielka Encyklopedia Radziecka, założyciel i redaktor naczelny, którego był. W przygotowaniu edycji wieloczęściowego zostały połączone wysiłki wielu figur i naukowców kulturalnych mających interes w potrzebie transformacji socjalistycznej. Bieżące badania przyczyniły się do wzrostu zainteresowania problematyką historii nauki i przyrodoznawstwa. Wykłady z tych obszarów, a także inne raporty na różne tematy Schmidt często pojawił się przed szeroką publicznością.

Otto Yulevich Shmidt: wyprawa

Od młodości Schmidt chorował na gruźlicę, aby wyostrzyć co dziesięć lat. W 1924 roku radziecki naukowiec dano szansę na poprawę ich stanu zdrowia w Austrii. Tam Otto ukończył przechodząc Mountaineering School. Będąc na czele ekspedycji niemiecko-sowieckiej w 1928 roku, studiował Pamiru lodowce. Kolejne dziesięć lat od 1928 roku została poświęcona badań i rozwoju Arktyki.

W 1929 roku na lodołamacz „Siedow” powstał Arctic wyprawy powodzeniem osiągnęła Franz Josef Land. Cicha zatoka Schmidt stworzył Polar Geophysical Obserwatorium badanych gruntów i cieśninę archipelagu. W 1930 roku, podczas drugiej wyprawy zostały odkryte wyspy jak Isachenko, Wiese, długie, Woronina Home. W 1932 lodołamacza „Sybiracy” po raz pierwszy przeprowadziła kanał nawigacyjny z Archangielska na Oceanie Spokojnym. Szef wyprawy był Shmidt Otto Yulevich.

Sukces wyprawy

Sukces wyprawy potwierdził możliwości aktywnego rozwoju Arktyki do celów gospodarczych. Dla praktyczna realizacja projektu została zorganizowana przez Dyrekcję Generalną Północnej Drogi Morskiej, szef, który był Shmidt Otto Yulevich. Celem tej instytucji jest opracowanie kompleksowego trasy, jego wyposażenia technicznego, badań polarnych zasobów mineralnych, organizacja kompleksowych badań. Wzdłuż wybrzeża przyspieszył budowę stacji pogodowych to nadano ogromny impuls do lodu stoczniowym, radio i lotnictwa polarnego.

salvation Chelyuskinites

Aby przetestować możliwość kursujące statki transportowe Ocean Arktyczny w 1933 roku od „Sibiryakova” został wysłany na parowcu „Chelyuskin” prowadzonej przez Otto Yulevichem i V. I. Voroninym. Wyprawa wzięło udział ludzi różnych zawodów, w tym stolarzy, zmierzających do budowy mieszkań winterers. Na Wyspie Wrangla miał wylądować zimowania grupę rodzin. Wyprawa zakończyła się dramatycznie: z powodu silnych wiatrów i prądów „Chelyuskin” nie był w stanie wydostać się do Oceanu Spokojnego. Naczynie było kruszonego lodu, w wyniku opadania przez dwie godziny. 104 osób osieroconych na krze, zostali zmuszeni spędzić dwa miesiące w zimie polarnego, dopóki nie zostali uratowani samolotu. Piloci, którzy strzelali z Chelyuskinites kry, stał Bohater Związku Radzieckiego. W ostatnich dniach w północnych warunkach bezwzględny Schmidt zachorował na zapalenie płuc i został przeniesiony do Alaski. Lekarstwa, w Rosji wrócił do charakteru światowej sławy. Sprawozdania z postępu naukowego i przyszłe perspektywy rozwoju Arctic połacie badacza Północna Otto Yulevich Shmidt pojawił się w Rosji i za granicą. Bohater Związku Radzieckiego został wyróżniony Schmidt w 1937 roku; naukowiec w momencie, zorganizował wyprawę na Biegun Północny, którego celem było stworzenie tam stację dryfowanie.

Kosmogoniczna hipoteza Schmidt

W połowie lat 40. Schmidt przedstawił nową kosmogoniczny hipotezę o wyglądzie Ziemi i planet układu słonecznego. Naukowcy uważają, że te ciała były nigdy gorących gazów i ciał wykonana z twardych, zimnych cząstek materii. Rozwój tej wersji Shmidt Otto Yulevich udał się do końca życia, wraz z grupą naukowców radzieckich.

Choroba Schmidta

Podczas Wielkiej Wojny Ojczyźnianej, Shmidt Otto Yulevich, którego biografia jest przykładem prawdziwego lidera, prowadził proces ewakuacji i zaciągnął działalności instytucji akademickich w nowej sytuacji w kraju. Od zimy 1943 gruźlicy on postępuje, wpływając na cały organizm. Otto Yulevichu lekarze okresowo wolno mówić; jest często traktowane w domach opieki, a w ostatnich latach jego życia była prawie obłożnie. Ale w każdej chwili poprawić swoją kondycję, ciężko pracował, a nawet wykładał w Leningradzie i Moskwie. Otto zmarł 07. września 1956 w swojej daczy w Masinga, w pobliżu Zvenigorod.

Shmidt Otto Yulevich: Ciekawostki

Życie Otto Yulevicha Shmidta zaślepiony ostrych zakrętów: z matematyki, zwrócił się do męża. Następnie ponieść tworzeniu encyklopedii, a następnie stał się podróżnikiem-pionierem. Niektóre z tych wydarzeń w życiu tego wielkiego człowieka odbyła się jego woli, z drugiej – przez przypadek. Otto Yulevich Shmidt, którego krótka biografia dla współczesnego pokolenia jest najlepszym przykładem, zawsze pracował z pełną mocą, z maksymalną wydajnością, nie pozwalając się chwila odpoczynku. Przyczynił się do tego erudycji, niestrudzony ciekawości, samodyscypliny w pracy, jasnej logiki myślenia, zdolność do podkreślenia ważnych szczegółów na temat ogólnej tle wielozadaniowych, demokracji w stosunkach ludzkich i zdolności do współpracy z innymi.

W pewnym momencie, choroba oderwać się od ludzi z tej radosnej, dowcipny rozmówcą, człowieka niepohamowaną energią twórczą, przyzwyczajony do praktyki działalności publicznej. Otto Yulevich Shmidt, krótka biografia które budzą zainteresowanie młodego pokolenia, nie rozpaczaj: to jeszcze dużo czytania. Wiedząc o jego rychłym upadku wyjechał życie mądrze i godnie. Otto Jurewicz pochowany na cmentarzu Nowodziewiczy. Pamięć o tym człowieku z kapitału uwieczniony w publikacji wybranych prac, przypisując jej nazwę cypel na wybrzeżu Morza Czukocki, Peninsula, wyspy Nowej Ziemi na Morzu Karskim, przełęczy, jeden ze szczytów w górach Pamiru, a także Instytut Fizyki Ziemi.