891 Shares 9012 views

Hatice: A Biography. Śmierć Hatice. Dzieci Hatice

Seria „Wspaniałe stulecie” przyniosła sławę i tureckich aktorów pozwoliły zdobyć fanów na całym świecie. Tło historyczne wydarzeń, piękne sukienki, harem intryg, wielkich aktorów – kilka osób obojętny na opowieści Wschodniej. Wśród znaków przydzielonych cute girl z czarującym uśmiechem, który w jednej chwili zamienia się w dominującego kobiety, wykluły plan zemsty. Co to jest naprawdę – Hatice, którego biografia ma tak wiele białych plam i których życie zostało ofiarowane dynastii osmańskiej?

Wielkość osmańskiego

Pierwszy czwarta wieku XVI Empire Osmańskiego został oznaczony przez wejście do tron 1520 dziesiątą Sułtan Osmanowie – Sulejmana wspaniałych (Kanuni). To właśnie podczas jego genialny Port osiągnął swój szczyt. Przejść do Europy, podbój nowych lądów i rozszerzenie granic państwa, przerażające naloty morskie dowodzone przez legendarnych Barbarossa portów flota Commander – w sumie 13 kampanii wojennych powstał, aby drży świat na wzmiankę o Imperium Osmańskiego. Historycy są zainteresowani nie tylko obrazem Kanuni, ale także jego rodziny. Przyrodnia siostra Hatice Suleiman – jasny przedstawiciel dynastii czasu. Jej życie było dużo wielkość i luksusu, a tym samym ilość łez i cierpienia.

Hatice – Princess wielkiej dynastii

Siostra urodziła się w 1496 roku Sulejmana w Edirne – miasto w północno-zachodniej części współczesnej Turcji. Hatice nazwa związana jest z religią islamu. Była to nazwa pierwszej żony proroka Mahometa. Od wczesnego dzieciństwa, dziewczynka została otoczona luksusem i wyróżnieniem. Dynasty członkiem obrażając oznaczało obrazić samego sułtana, więc szacunek i uwielbienie Hatice były. Według historii, oprócz Sulejmana miała trzech braci (zm w młodym wieku) i cztery siostry – Fatima, Beyhan Shah i Hafsa.

Hatice (fot aktorka pełni rolę w „Wspaniałe stulecie”, można zobaczyć powyżej) cieszących się łagodnie usposobiony i spokojny charakter. Pomimo powszechnej miłości rodziny, dorosła dziewczyna czekał ten sam los jak ta z sióstr przez krew. Ze względu na panujące tradycji rodzinnych córki sułtana poślubić wysokich stanowiskach politycznych. Zrobiono to z korzyścią dla dynastii.

Córka Selima Groznogo i potężny Ayse

Piękny Sultana różnią się nie tylko dobry wygląd. W niektórych pytaniach miał wrodzoną nieustępliwość i ambicję i arogancję, pielęgnować w dziedzinie kultu i adoracji. Jeśli przypomnieć rodzicom Hatice, staje się jasne, że w inny sposób może być. Ojciec – Selim I Yavuz – potężny zdobywca Europy Wschodniej. Podczas walki o tron pozbył się wszystkich krewnych w linii męskiej, aby uniknąć prób na tronie. Jako dziedzictwo do syna Suleiman opuścił kraj i silną armię. Matka Hatice – Ayşe Hafsa Sultan – córka krymski Khan Mengli Hery dynastii. Od młodości różniły piękno, dumną temperament i żelazną wolą. To było dla niej Sulejman Wspaniały następnie ustanowiony honorowy tytuł Valide Sultan, że jest matką rządzącej Osmańskiego monarchy.

Po przybyciu w haremie Ayşe Hafsa natychmiast zdobyła serca Selim Khan, a później dał pierworodnym i 8 dzieci. Po śmierci męża w wielkim szacunkiem za panowania jego syna, czasami pozwalając sobie ingerować w sprawy państwa. W takich okolicznościach, to wzrosła Hatice, którego biografia jest nadal przedmiotem kontrowersji i sporów nasz czas nadszedł niewiele dowodów faktów historycznych.

Ibrahim Pasha i Hatice

Pierwsze małżeństwo z księżniczką Osmańskiego nie wyszło. Wieku Iskender Pasha, który stał się jej mąż, nie żyć lat po ślubie. Młoda wdowa wróciła do matki i żył z nią w Manisa do wstępowania na tron Sulejmana. Ta historyczna informacja nie budzi wątpliwości. Ale naukowcy Osmanowie nie zgodzić. Według jednej z wersji kilka lat Hatice żonaty Ibrahim Pasha. W tym czasie stał wezyr imperium i bliski przyjaciel Sulejmana. Inna wersja jest taka, że ta młoda kobieta nie poszło już żonaty, żyłem z haremu, nie miał dzieci i żonę Pargaly Ibrahim został muzułmaninem nazwanych Muhsin.

Bardziej prawdopodobne wydaje się pierwszy scenariusz. Dowodem na to jest dokumentach wezyra, w których wspomniano Hatice i bezprecedensowe uroczystości organizowane przez sułtana z okazji ślubu. Wystawne uroczystości trwały przez dwa tygodnie i wymaga dużych nakładów Skarbu. Jako dar od linijki Ibrahim Pasha i Hatice otrzymał piękny pałac zachował się do naszych czasów (Muzeum Sztuki Islamskiej). Ale podczas gdy wielkie pytanie poddaje się przyczynę małżeństwa. Pozornie żarliwa miłość niezwykłej wytrzymałości służył do tworzenia nowej rodziny. Ale zapewne fakt, że sułtan wydał swoją siostrę w małżeństwo z myślą o jeszcze bliżej niego Ibrahim i wzmocnić swoją pozycję.

Szczęśliwe życie nieszczęśliwy

Hatice biografia przypomina nam, że pieniądze – to nie wszystko. Nawet z materialnego bogactwa i pozycji w społeczeństwie, może być głęboko nieszczęśliwy. Przez długi czas para nie miała dzieci, to jest kompletna rodzina nie mogła. Hatice Ale, w przeciwieństwie do innych muzułmanek, został oszczędzony od rywali. Tradycyjnie, żonaty z córką i siostrą dynastii powinny być wolne od więzów rodzinnych (lub szybko się ich pozbyć). Nie wolno mu było wziąć więcej i inne dziewczyny w małżeństwie, jak to jest przyjęte w islamie. W przypadku zdrady każdy krew Sultana miał wyłączne prawo do rozwodu niewiernego kochanka. Zhańbiony małżonek grozi duże kłopoty, łącznie z karą śmierci, tak cudzołóstwo jest rzadkie.

W serii „Wspaniałe stulecie” Ibrahim Hatice zmienia się wraz z pokojówką. Sultana wiedzą o tym, ale rozwód nie został rozwiązany. Zraniona duma pozwala jej tylko dać upust złości na męża kochanki. Rzeczywiście, takie Historia Hatice na podstawie danych pokazujących, że Pasza był niewierny do niej.

Dzieci Hatice

Kilka lat po ślubu para nadal ma swoje własne dzieci. Z punktu widzenia historii, to znów sprzeczne informacje. Podobieństwo tylko jeden – Hatice Ibrahim i miał troje dzieci. Według niektórych źródeł, ich pierworodny zmarł w dzieciństwie, a później urodziła bliźniaki i Osman Hurydzhihan (ta wersja jest widoczne w serii). Według innych źródeł, pierwszy i jedyny syn był Mehmet i dwie córki – Fyulane i Khanym. I stwierdza, że Hanim Sultan pochowany obok Roxolans. Najwyraźniej Hjurrem uczestniczył w losie dziewczynki po śmierci rodziców. Więcej dzieci Hatice nie pojawia się nigdzie. Zakłada się, że niektóre z nich nie żył wystarczająco długo, życie i ktoś zmarł na ospę przed matką.

Począwszy od końca

To przyszło w 1536 roku. W tym czasie Ibrahim Pasha – syn biednego żeglarza – był nie tylko szefem wezyr, seraskerom, ale również najbliższy przyjaciel sułtana. Wraz z Sulejmana, że jedliśmy, ścigany, wspólny wypoczynek, omawiając wielkie plany. Qanooni Ibrahim dał przysięgę, aby chronić go przed wszystkimi, nawet przed samym sobą. Ale władza deprawuje ludzi. Tak bardzo, że wielki wezyr zaczęli nazywać sam sułtan Sulejman seraskerom co natychmiast zgłaszane. To był początek końca. Ibrahim traci zaufanie władcy i został stracony na jego rozkazy. Istnieje wersja, że wraz z wezyra został stracony, a jego synek.

Jeśli weźmiemy pod uwagę całą historię Turków, cud nie jest konieczne. Imperium umożliwiło wykonanie spadkobierców i podjąć życie z ich potomstwa, aby uniknąć buntu i wojskowego zamachu stanu. Hatice została sama z dziećmi, w smutku, „obsługiwane” kochany i kochający brat. Nie akceptuj stratę męża, żonaty Sultana nie wychodzić. Dwa lata później, Hatice, a on wychodzi z tragedii, odszedł z tego świata. Nie ma dokładnych informacji o przyczynie tego. Śmierć Hatice w serii „Wspaniałe stulecie” jest prezentowana w formie samobójstwa (otruty trucizną). Ale w większości są skłonni myśleć, że utrata Ibrahima doprowadziła ją do depresji i do takiego smutnego końca.

inny widok

Zdarzenia, które miały miejsce ponad pięćset lat temu, jest zawsze trudno spekulować. Przez ten okres czasu postać historyczna, szczególnie dobrze znana, gromadzi się wiele mitów i domysłów, więc czasami trudno jest oddzielić ziarno od plew. Ale tak naprawdę zaprzeczają istnieniu osoby, które są książki napisane i sfilmowane, nie odważy każdy. Jednak w Turcji, taka osoba zostanie znaleziony. Historyk i badacz Guven Icahn podkreślił, że Sulejman Qanooni był siostrę Hatice, którego biografia jest znany wielu. Odnosi się on do dokumentów panowania Turków. W szczególności, w suchym Effendi (a on był, jak się okazuje, historyk) Hatice nie wspomniano. Ta wersja jest fakt, że miejsce pochówku słynnego sultana pewien, że to nie jest zainstalowany. Przyjmuje się, że spoczywa w grobie rodziców.

Obraz Hatice w kulturze

Cokolwiek to było, ale Hatice lubiana przez publiczność. Jej rola w serialu „Wspaniałe stulecie” wykonana znakomicie Selma Ergeç – aktorka i modelka.

Inne mniej znane serial – „Hjurrem Sułtan” (2003) i „Roksolana” (1996) – obraz z najsłynniejszych sióstr Suleiman Qanooni została również zastosowana przez autorów.