567 Shares 5392 views

Kiedy Jelcyn zmarł? W którym roku Jelcyn zmarł i gdzie pochowany?

Borys Nikołajewicz Eltsin, urodzony w 1931 roku w głąb regionu Swierdłowsku, dokonał błyskotliwą karierę, który rozpoczął jako majster na budowie pierwszej elektrowni do prezydenta Rosji.

Jego działalność polityczna była oceniana niejednoznacznie współczesnych, ale globalna debata rozpoczęła się, gdy Jelcyn zmarł. Jest to niemożliwe, aby dać jednoznacznej odpowiedzi na pytanie o legalność decyzji, ale jedno jest pewne – Boris doprowadziły nasz kraj w zupełnie nowy sposób, jest bardzo obiecujący.

Życia po przejściu na emeryturę

Po siedmiu latach w urzędzie prezydenckim, Borys Jelcyn z radości podpisał dekret o jego rezygnacji. Teraz mógł w pełni i całkowicie poświęcić swój czas ukochanej żony Naina, dzieci i wnuki.

Po raz pierwszy po oficjalnym emeryturę Borysa Jelcyna udział w życiu publicznym kraju. W tym inauguracji V. V. Putina po wyborach w marcu 2000 roku.

daczy Jelcyna często zatrzymany przez ministrów i polityków, według którego Borys nie był zawsze zadowolony z działania swojego następcę. Ale te wizyty minęły szybko i były prezydent rozpoczął spokojne życie z dala od polityki.

Kilka razy, Jelcyn przybył na Kreml na ceremonii. W 2006 roku prezydent Łotwy odznaczony Orderem Borys Nikołajewicz, „trzy gwiazdki”.

Kilka miesięcy przed śmiercią, Borys Nikołajewicz Eltsin odwiedził Jordanię i Izrael. Odwiedziłem Morza Martwego.

Choroba i śmierć

Według niektórych lekarzy, wyjazd za granicę może sprowokować złego stanu zdrowia. Kilka dni po powrocie do ojczyzny, Jelcyn był hospitalizowany w szpitalu klinicznym przy ostrej infekcji wirusowej. To ona była przyczyną uszkodzenia niektórych narządów wewnętrznych.

W szpitalu, były prezydent spędził prawie dwa tygodnie. Według doktora, śmierć niczego nie obiecuję. Jednak 23 kwietnia 2007 jego serce zatrzymało się, a Jelcyn zmarł. W 1996 roku kardiochirurg przeprowadził R. Achkurin operacjach pomostowania tętnic wieńcowych , i, jego zdaniem, nie powinno być odrzucone.

Dla całej rodziny, krewnych i rodaków dniu 23 kwietnia, kiedy umarł, Borysa Jelcyna, był to dzień żałoby.

preparat pogrzeb

W najnowszej historii Rosja nie przeprowadziła w pogrzebie prezydenta. pogrzeb Jelcyna był pierwszym w swoim rodzaju. Oczywiście, nie było żadnych tradycji i rytuałów. Więc kiedy umarł Jelcyna, prezydent Rosji Władimir Putin polecił V. opracować odpowiednie etapy ceremonii.

Pilność została stworzona Funeral Komisję, która została kierowany przez Siergieja Sobyanin.

Pogrzeb pierwszego prezydenta Rosji nie wygląda wypoczynku pierwszych osób państwa radzieckiego. Po raz pierwszy została ona postanowiła zorganizować pogrzeb w głównej świątyni kraju, jak Boris był wierzący.

Pogrzeb miał się odbyć za pomocą Metropolitan Juvenal metropolitów Cyryla i Kliment. Aleksy II, metropolita Wszechrusi, nie był w stanie uczestniczyć w ceremonii, bo był za granicą na leczenie.

Proste dąb trumna z ciałem byłego prezydenta został zabrany do świątyni w dniu 24 kwietnia. Pożegnać się Borisom Eltsinym może być każdy obywatel. Katedra Chrystusa Zbawiciela było otwarte przez całą noc. Przepływ ludzi nie był bardzo szybki, ale do południa następnego dnia byli ci, którzy nie mają czasu, aby dostać się na pożegnanie i hołd zmarłym.

W dzień pogrzebu 25 kwietnia, 2007, Katedra Chrystusa Zbawiciela została zamknięta na pogrzeb B. N. Eltsina.

pochówku usługi

Oficjalna ceremonia pożegnania rozpoczęła się 25 kwietnia, o godzinie dnia. Zgromadziło ono najwyższe szeregi państwa, współpracownicy Jelcyna, jego najbliższych przyjaciół i krewnych, niektóre artystów. Ten dzień został ogłoszony dniem żałoby w całym kraju.

Warto zauważyć, że Duma Państwowa nie zatrzymał swoją pracę. Deputowany Partii Komunistycznej Frakcji, odmówił hołd momencie Jelcyna ciszy.

Wśród polityków zagranicznych na pożegnanie Jelcyna z udziałem byłego Amerykańscy prezydenci Clinton i George HW Bush, były premier Wielkiej Brytanii, Kanady, Włoch, a także prezydentów Polski, Finlandii, Bułgarii i wielu innych. Warto zauważyć, że na pogrzebie Borysa Jelcyna był Michaił Gorbaczow, pierwszy i ostatni prezydent ZSRR.

Kiedy Jelcyn zmarł, zdecydowano się przeprowadzić ceremonię pożegnalną, odpowiednich kanonów prawosławnych, więc całą noc nad trumna czytać psalmy, a następnie powstał liturgię pogrzebową i sam pogrzeb, który trwał około dwóch godzin.

pogrzeb

Po ceremonii w katedrze Chrystusa Zbawiciela trumna z ciałem byłego prezydenta została przeniesiona do karawanu i przeniesiony na Cmentarz Nowodziewiczy w Moskwie. Na centralnej alei sprawie przewozu pod ciałem huk Jelcyna została podjęta we właściwym miejscu.

Przy zamkniętej trumnie Borisa Eltsina usunięte rosyjską flagę i podał Naine Eltsinoy, żona. Rodzina dano więcej czasu, aby pożegnać zmarłego w tym czasie chór kobiet klasztoru śpiewał „wieczną pamiątkę”.

Jelcyn został pochowany o godzinie 17.00 przy dźwiękach salw artyleryjskich i hymn Federacji Rosyjskiej.

Żałoba dla byłego prezydenta Rosji odbyła się na Kremlu w St. George Hall. Są one udział około pięciuset osób. Jedynymi ludźmi, którzy mówili byli Władimir Putin, żona Jelcyna, Naina.

pamięć

Kiedy zmarł Jelcyna, prezydent Rosji złożyła wniosek, aby przypisać nazwę biblioteki Petersburg ex-prezydenta.

Nazwa Borisa Eltsina jest ulica w Jekaterynburgu.

Rok później, po pogrzebie grób Jelcyna został otwarty pomnik w postaci rosyjskiej flagi G. Frangulyan pracy.

Wiele zabytków i tablice otwarcie nie tylko w Rosji, ale także za granicą. Na przykład, w Kirgistanie, Estonii, Kirgistanie.

O Borys Jelcyn usunięto szereg filmów dokumentalnych, a także kilka filmów fabularnych, takich jak „Jelcyna. Przez trzy dni w sierpniu. "

W którym roku Jelcyn zmarł?

Istnieje teoria, wysunięte przez dziennikarza Jurija Mukhin, zgodnie z którym to Jelcyn zmarł w 1996 roku, w czasie operacji serca lub z powodu kolejnego ataku serca, a kraj jest podwójnie zasady.

Jako dowód dziennikarza użyte zdjęcia zrobione przed i po 1996 roku.

Konsekwencją wyjścia artykułów w gazecie „pojedynek” był wielkim publiczne oburzenie. W Dumie Państwowej projekt weryfikacja zdolności prezydent został nawet nominowany, ale przyjęte do realizacji nie było.

Historia Związku Radzieckiego istnieją przypadki, kiedy starsi liderami grupy były rzeczywiście bliźniaki, którzy wzięli do potencjalnie niebezpiecznych zdarzeń z dużymi stężeniami ludzi.

Jednak Jelcyna teoria bliźniąt nie znalazła oficjalne potwierdzenie, a na pytanie „Co roku Jelcyn zmarł?” Jest tylko jedna odpowiedź – w 2007 roku.