553 Shares 7868 views

Jak moczyć nasiona przed sadzeniem tips ogrodnicy

Wiosna – początek sezonu, gdy ogrodnicy są myśli o przyszłości upraw. Utworzony plany sadzenia, zakupione nasiona i nawozy w sklepach. Niektóre rośliny, takie jak pomidory, papryka, bakłażan, zaczynają uprawiać sadzonkę. Na inne rośliny nie wymagają takiego okresu treningowego. Sadzi się bezpośrednio do gruntu, gdy ziemia nagrzewa się wystarczająco. Jednak w obu przypadkach, ogrodnicy mogą wziąć na pytanie, czy konieczne jest moczyć nasiona, a jeśli tak, to w jaki sposób.

Profesjonalne doradztwo

Aby przygotować ten materiał do kiełkowania, musi znajdować się w cieple. Na przykład, aby umieścić obok akumulatora. Po pierwsze trzeba będzie upraw, takich jak dynie, ogórki, dynia, cukinia. Temperatura pomieszczenia może także dwudziestu stopni. Jeśli nasiona są rozgrzewanie przez miesiąc lub półtora, potem one wykorzystywane do kiełkowania i zapewnić wcześniejsze zbiory.

kalibrowanie

Nie wszystkie materiały sadzenia do uprawy silne i zdrowe rośliny. Być może, dawno temu kupił nasiona już upłynął, jeśli okres trwałości jest zakończony. Dlatego przed rozpoczęciem leczenia należy wyliczyć je wszystkie usunąć uszkodzony, w porządku.

Że proces zajmuje mniej czasu, wystarczy odwołać się do krajowego doboru metody. Musi ona być rozcieńczona w litrze wody z trzydziestu do pięćdziesiąt gramów soli. Odprowadzenia wody, pozostawia do strącenia, a już czystego materiału wypełnienia. Więc masz wiedzieć, jak prawidłowo moczyć nasiona do wykrywania wadliwych egzemplarzy. W rezultacie, w ciągu godziny otrzymasz następujący obraz. Te nasiona, które są odpowiednie do sadzenia, osiadaniu i wypływają na powierzchnię wykroju. Muszą one zostać odrzucone. Pozostałe przemywa się bieżącą wodą. Więc to jest możliwe do sortowania nasion niemal wszystkich upraw.

moczyć

Wystarczy spojrzeć na proces, który opisuje jak moczyć nasiona przed sadzeniem, że aby to zrobić. Materiał do sadzenia umieszcza w wodzie w temperaturze pokojowej. Zabieg ten pomaga się obudzić w małych nasion sił uśpionych. Sadzonki uzyskuje się wcześniej. Ogrodnicy martwi następny problem: liczba dni moczyć nasiona, tak że są one gotowe do sadzenia. Pietruszka, buraki, papryka, seler, marchew, bakłażan, pasternak, cebula na tyle, aby wytrzymać w wodzie przez czterdzieści osiem godzin. Na ogórki, rzodkiewka, kapusta, melony, rzodkiewki, sałata, squash, dynia, kabaczek wystarcza na osiem – dwanaście godzin.

dezynfekcja

Nasiona są usuwane podczas uboju nie tylko pusty, uszkodzony, ale chory. Po tym wszystkim, może być nosicielami chorób niebezpiecznych, które mogą być następnie przenoszone do dorosłej rośliny. Dezynfekcja jako środki zapobiegawcze. Przed moczenie nasion przed sadzeniem, są poddawane specjalnej obróbce.

Najbardziej efektywne sposoby ich dezynfekcji – w ciepłej wodzie o temperaturze do 50 ° C. Materiał do sadzenia jest umieszczone w torebce wykonanej z tkaniny i zanurzono we wrzącej wodzie przez dwadzieścia minut. W tym przypadku należy zachować ostrożność, aby temperatura nie spadnie. Nasiona następnie zanurzyć w zimnej wodzie przez trzy minuty. Podobne testy są odpowiednie dla marchew, kapusta i buraki. Podobnie zasilany cukinia, bakłażanów i melony, arbuzy. Jednak wymagają one więcej długoterminowy „jacuzzi” – do dwóch godzin.

stratyfikacja

Opcje dotyczące sposobu moczyć nasiona przed sadzeniem, bardzo podobny, ale jednocześnie nie są najbardziej podstawowe. Przed moczeniu materiału roślinnego można poddać zamrożenie w lodówce. Nasiona są owinięte w wilgotną ściereczką i umieścić w zamrażarce. Są one przechowywane w niskich temperaturach – od -1 do -3 ° C. Więc wygaszono w ciągu trzech dni squash, pomidory, bakłażan, papryka. Po trwałe takie warunki, będą gotowe do sadzenia w otwartym terenie znacznie wcześniej niż nie ostatni twardnienia.

mieszanki przetwarzania

Podczas przygotowywania materiału rozmnożeniowego, można bezpiecznie eksperymentować. Na przykład, oto jak moczyć nasiona przed sadzeniem stosując kompozycje odżywcze. Roztwór nadmanganianu potasu wymagane. Przygotowuje się go w następujący sposób. Jeden gram wodoru manganu potasu rozpuszcza się w pięć litrów wody. Należy jednak zauważyć, że takie leczenie hamuje wzrost roślin. Dlatego też eksperci zalecają, aby uciekać się do specjalnie wentylowanej mieszaniny.

Na przykład, można użyć regulatorów wzrostu „Cyrkon”, „Album”, „energia”. Rozwiązaniem tych leków jest konieczne, zgodnie z instrukcjami, które weszły z nim. Jako substytut roztworu nadmanganianu potasu można stosować pięć gramów sody na litr wody. Traktowane nasiona będą również dezynfekcja. Każda z tych rozwiązań do wytwarzania nasion dyni, ogórek, cukinia. Powinny one wytrzymać okres dwunastu godzin.

Nie ma innej opcji. Przygotować następujący skład. Matchbox popiołu drewna rozpuszcza się pięć litrów wody. Zaparzać przez dwa dni. W tym rozwiązaniu, nasiona muszą wytrzymać okres czterech do sześciu godzin. Budzą się po namoczeniu puchnąć. Jeśli tak nie jest, to należy powtórzyć całą procedurę. Konieczne jest, aby trzymać je w ciepłej wodzie jednej do dwóch godzin. Są one także odpowiednie do traktowania sadzonek sok z aloesu, ekstrakty waleriany, rumianku, kory dębu.

Po zapoznaniu się z wyżej wymienionych metod leczenia sadzonek, można stwierdzić, że kwestia, czy trzeba moczyć nasiona, jest retoryczne. Jeśli prawidłowo przejść przez wszystkie etapy przygotowań, w wyniku czego można uzyskać dobrą kiełkowania, silne i zdrowe rośliny bogate żniwo.